Пошаљите мејл: Протест против усвајања закона у Канади да се криминализује негирање лажног геноцида у Сребреници

22222222222222222

22222222222222222

Поштовани пријатељи,
Молимо за помоћ у акцији да се спречи доношење недавно предложеног закона у Канади по коме би негирање „геноцида“ у Сребреници постало кажњиво. Ево детаља:
Ако имате Фејсбук, можете се више упознати са позадином ове иницијативе посетивши ФБ страницу „Petition e-1837 Stop Srebrenica genocide denial“.
Ми сматрамо да је најважнија тачка где се морамо сучелити са овом иницијативом оптужба да је у Сребреници извршен геноцид. Све друго је релативно споредно у односу на то.
На нашој интернет презентацији www.srebrenica-project.org , на српском и на енглеском, наћи ћете обиље чињеница и аргумената које можете користити за побијање ове оптужбе.
Молимо вас да се без одлагања обратите на енглеском или француском језику свим члановима канадског парламента који ће ускоро разматрати пројекат овог закона, који има огроман потенцијал да онемогући истраживање и дебату о Сребреници у Канади. Списак њихових електронских адреса налази се у продужетку. Поред тога, усвајање оваквог закона би било дискриминаторно у односу на грађане и становнике Канаде српског порекла, који једнодушно одбацују тезу а геноциду у Сребреници и приписивање одговорности за такав акт Републици Српској или Србији.
У продужетку је списак електронских адреса канадских парламентараца. Молимо вас да текст вашег писма  доставите свима њима користећи опцију Bcc тамо где адресирате вашу електронску пошту:
Adam.Vaughn@parl.gc.ca,Ahmed.Hussen@parl.gc.ca,Alain.Rayes@parl.gc.ca,Alaina.Lockhart@parl.gc.ca,Alexander.Nuttall@parl.gc.ca,Alexandra.Mendes@parl.gc.ca,Alexandre.Boulerice@parl.gc.ca,Ali.Ehsassi@parl.gc.ca,Alice.Wong@parl.gc.ca,Alistair.MacGregor@parl.gc.ca,Alupa.Clarke@parl.gc.ca,Amarjeet.Sohi@parl.gc.ca,Andrew.Leslie@parl.gc.ca,Andrew.Scheer@parl.gc.ca,Andy.Fillmore@parl.gc.ca,Angelo.Iacono@parl.gc.ca,Anita.Vandenbeld@parl.gc.ca,Anju.Dhillon@parl.gc.ca,AnneMinh-Thu.Quach@parl.gc.ca,Anthony.Housefather@parl.gc.ca,Anthony.Rota@parl.gc.ca,Arif.Virani@parl.gc.ca,Arnold.Chan@parl.gc.ca,Arnold.Viersen@parl.gc.ca,Bardish.Chagger@parl.gc.ca,Ben.Lobb@parl.gc.ca,Bernadette.Jordan@parl.gc.ca,Bernard.Genereux@parl.gc.ca,Bev.Shipley@parl.gc.ca,Bill.Blair@parl.gc.ca,Bill.Casey@parl.gc.ca,Bill.Morneau@parl.gc.ca,Blaine.Calkins@parl.gc.ca,Blake.Richards@parl.gc.ca,Bob.Benzen@parl.gc.ca,Bob.Bratina@parl.gc.ca,Bob.Saroya@parl.gc.ca,Bob.Zimmer@parl.gc.ca,Borys.Wrzesnewskyj@parl.gc.ca,Brad.Trost@parl.gc.ca,Brenda.Shanahan@parl.gc.ca,Brian.Masse@parl.gc.ca,Brigitte.Sansoucy@parl.gc.ca,Bruce.Stanton@parl.gc.ca,Bryan.May@parl.gc.ca,Candice.Bergen@parl.gc.ca,Carla.Qualtrough@parl.gc.ca,Carol.Hughes@parl.gc.ca,Carolyn.Bennett@parl.gc.ca,Cathay.Wagantall@parl.gc.ca,Catherine.McKenna@parl.gc.ca,Cathy.McLeod@parl.gc.ca,Celina.Caesar-Chavannes@parl.gc.ca,Chandra.Arya@parl.gc.ca,Charlie.Angus@parl.gc.ca,Cheryl.Gallant@parl.gc.ca,Cheryl.Hardcastle@parl.gc.ca,Chris.Bittle@parl.gc.ca,Chris.Warkentin@parl.gc.ca,Christine.Moore@parl.gc.ca,Chrystia.Freeland@parl.gc.ca,Colin.Carrie@parl.gc.ca,Colin.Fraser@parl.gc.ca,Dan.Albas@parl.gc.ca,Dan.Ruimy@parl.gc.ca,Dan.Vandal@parl.gc.ca,Daniel.Blaikie@parl.gc.ca,Darrell.Samson@parl.gc.ca,Darren.Fisher@parl.gc.ca,DarshanSingh.Kang@parl.gc.ca,Dave.MacKenzie@parl.gc.ca,Dave.VanKesteren@parl.gc.ca,David.Anderson@parl.gc.ca,David.Christopherson@parl.gc.ca,David.Graham@parl.gc.ca,David.Lametti@parl.gc.ca,David.McGuinty@parl.gc.ca,David.Sweet@parl.gc.ca,David.Tilson@parl.gc.ca,David.Yurdiga@parl.gc.ca,Dean.Allison@parl.gc.ca,Deb.Schulte@parl.gc.ca,Deepak.Obhrai@parl.gc.ca,Denis.Lebel@parl.gc.ca,Denis.Lemieux@parl.gc.ca,Denis.Paradis@parl.gc.ca,Diane.Finley@parl.gc.ca,Diane.Lebouthillier@parl.gc.ca,Dianne.Watts@parl.gc.ca,Dominic.LeBlanc@parl.gc.ca,Don.Davies@parl.gc.ca,Don.Rusnak@parl.gc.ca,Doug.Eyolfson@parl.gc.ca,Earl.Dreeshen@parl.gc.ca,Ed.Fast@parl.gc.ca,Elizabeth.May@parl.gc.ca,Emmanuel.Dubourg@parl.gc.ca,Erin.OToole@parl.gc.ca,Erin.Weir@parl.gc.ca,Eva.Nassif@parl.gc.ca,Fayçal.El-Khoury@parl.gc.ca,Filomena.Tassi@parl.gc.ca,Fin.Donnelly@parl.gc.ca,Francesco.Sorbara@parl.gc.ca,Francis.Drouin@parl.gc.ca,Francis.Scarpaleggia@parl.gc.ca,François-Philippe.Champagne@parl.gc.ca,François.Choquette@parl.gc.ca,Frank.Baylis@parl.gc.ca,Gabriel.Ste-Marie@parl.gc.ca,Gagan.Sikand@parl.gc.ca,Garnett.Genuis@parl.gc.ca,Gary.Anandasangaree@parl.gc.ca,Geng.Tan@parl.gc.ca,Geoff.Regan@parl.gc.ca,Georgina.Jolibois@parl.gc.ca,Gerard.Deltell@parl.gc.ca,Gerry.Ritz@parl.gc.ca,Ginette.PetitpasTaylor@parl.gc.ca,Glen.Motz@parl.gc.ca,Gord.Johns@parl.gc.ca,Gordon.Brown@parl.gc.ca,Greg.Fergus@parl.gc.ca,Gudie.Hutchings@parl.gc.ca,Guy.Caron@parl.gc.ca,Guy.Lauzon@parl.gc.ca,HarjitS..Sajjan@parl.gc.ca,Harold.Albrecht@parl.gc.ca,Hedy.Fry@parl.gc.ca,Helene.Laverdiere@parl.gc.ca,Hunter.Tootoo@parl.gc.ca,Iqra.Khalid@parl.gc.ca,Irene.Mathyssen@parl.gc.ca,Jacques.Gourde@parl.gc.ca,James.Bezan@parl.gc.ca,James.Maloney@parl.gc.ca,Jamie.Schmale@parl.gc.ca,Jane.Philpott@parl.gc.ca,Jason.Kenney@parl.gc.ca,Jati.Sidhu@parl.gc.ca,Jean-Claude.Poissant@parl.gc.ca,Jean-Yves.Duclos@parl.gc.ca,Jean.Rioux@parl.gc.ca,Jennifer.OConnell@parl.gc.ca,Jenny.Kwan@parl.gc.ca,Jim.Carr@parl.gc.ca,Jim.Eglinski@parl.gc.ca,Jody.Wilson-Raybould@parl.gc.ca,Joe.Peschisolido@parl.gc.ca,Joël.Godin@parl.gc.ca,Joël.Lightbound@parl.gc.ca,John.Aldag@parl.gc.ca,John.Barlow@parl.gc.ca,John.Brassard@parl.gc.ca,John.McCallum@parl.gc.ca,John.McKay@parl.gc.ca,John.Nater@parl.gc.ca,John.Oliver@parl.gc.ca,Jonathan.Wilkinson@parl.gc.ca,Joyce.Murray@parl.gc.ca,Judy.Foote@parl.gc.ca,Judy.Sgro@parl.gc.ca,Julie.Dabrusin@parl.gc.ca,Julie.Dzerowicz@parl.gc.ca,Justin.Trudeau@parl.gc.ca,Kamal.Khera@parl.gc.ca,Karen.Ludwig@parl.gc.ca,Karen.McCrimmon@parl.gc.ca,Karen.Vecchio@parl.gc.ca,Karina.Gould@parl.gc.ca,Karine.Trudel@parl.gc.ca,Kate.Young@parl.gc.ca,Kellie.Leitch@parl.gc.ca,Kelly.Block@parl.gc.ca,Kelly.McCauley@parl.gc.ca,Ken.Hardie@parl.gc.ca,Ken.McDonald@parl.gc.ca,Kennedy.Stewart@parl.gc.ca,Kent.Hehr@parl.gc.ca,Kerry.Diotte@parl.gc.ca,Kevin.Lamoureux@parl.gc.ca,Kevin.Sorenson@parl.gc.ca,Kevin.Waugh@parl.gc.ca,Kim.Rudd@parl.gc.ca,Kirsty.Duncan@parl.gc.ca,Kyle.Peterson@parl.gc.ca,Larry.Bagnell@parl.gc.ca,Larry.Maguire@parl.gc.ca,Larry.Miller@parl.gc.ca,Lawrence.MacAulay@parl.gc.ca,Len.Webber@parl.gc.ca,Leona.Alleslev@parl.gc.ca,Linda.Duncan@parl.gc.ca,Linda.Lapointe@parl.gc.ca,Lisa.Raitt@parl.gc.ca,Lloyd.Longfield@parl.gc.ca,Louis.Plamondon@parl.gc.ca,Luc.Berthold@parl.gc.ca,Luc.Theriault@parl.gc.ca,Majid.Jowhari@parl.gc.ca,Marc.Garneau@parl.gc.ca,Marc.Miller@parl.gc.ca,Marc.Serre@parl.gc.ca,Marco.Mendicino@parl.gc.ca,Marie-Claude.Bibeau@parl.gc.ca,Marilene.Gill@parl.gc.ca,Marilyn.Gladu@parl.gc.ca,Mario.Beaulieu@parl.gc.ca,Marjolaine.Boutin-Sweet@parl.gc.ca,Mark.Eyking@parl.gc.ca,Mark.Gerretsen@parl.gc.ca,Mark.Holland@parl.gc.ca,Mark.Strahl@parl.gc.ca,Mark.Warawa@parl.gc.ca,Martin.Shields@parl.gc.ca,Marwan.Tabbara@parl.gc.ca,Maryam.Monsef@parl.gc.ca,MaryAnn.Mihychuk@parl.gc.ca,Matt.DeCourcey@parl.gc.ca,Matt.Jeneroux@parl.gc.ca,Matthew.Dubé@parl.gc.ca,Maxime.Bernier@parl.gc.ca,Mel.Arnold@parl.gc.ca,Melanie.Joly@parl.gc.ca,Michael.Chong@parl.gc.ca,Michael.Cooper@parl.gc.ca,Michael.Levitt@parl.gc.ca,Michael.McLeod@parl.gc.ca,Michel.Boudrias@parl.gc.ca,Michel.Picard@parl.gc.ca,Michelle.Rempel@parl.gc.ca,Mike.Bossio@parl.gc.ca,Mike.Lake@parl.gc.ca,Monique.Pauzé@parl.gc.ca,Murray.Rankin@parl.gc.ca,Nathan.Cullen@parl.gc.ca,Nathaniel.Erskine-Smith@parl.gc.ca,Navdeep.Bains@parl.gc.ca,Neil.Ellis@parl.gc.ca,Nick.Whalen@parl.gc.ca,Nicola.DiIorio@parl.gc.ca,Niki.Ashton@parl.gc.ca,Omar.Alghabra@parl.gc.ca,Pablo.Rodriguez@parl.gc.ca,Pam.Damoff@parl.gc.ca,Pam.Goldsmith-Jones@parl.gc.ca,Pat.Finnigan@parl.gc.ca,Pat.Kelly@parl.gc.ca,Patty.Hajdu@parl.gc.ca,Paul.Lefebvre@parl.gc.ca,Peter.Fonseca@parl.gc.ca,Peter.Fragiskatos@parl.gc.ca,Peter.Julian@parl.gc.ca,Peter.Kent@parl.gc.ca,Peter.Schiefke@parl.gc.ca,Peter.VanLoan@parl.gc.ca,Phil.McColeman@parl.gc.ca,Pierre-Luc.Dusseault@parl.gc.ca,Pierre.Breton@parl.gc.ca,Pierre.Nantel@parl.gc.ca,Pierre.Paul-Hus@parl.gc.ca,Pierre.Poilievre@parl.gc.ca,Rachael.Harder@parl.gc.ca,Rachel.Blaney@parl.gc.ca,Raj.Grewal@parl.gc.ca,Raj.Saini@parl.gc.ca,Ralph.Goodale@parl.gc.ca,Ramesh.Sangha@parl.gc.ca,Ramez.Ayoub@parl.gc.ca,Randall.Garrison@parl.gc.ca,Randeep.Sarai@parl.gc.ca,Randy.Boissonnault@parl.gc.ca,Randy.Hoback@parl.gc.ca,Remi.Masse@parl.gc.ca,Rene.Arseneault@parl.gc.ca,Rheal.Fortin@parl.gc.ca,Richard.Cannings@parl.gc.ca,Rob.Nicholson@parl.gc.ca,Robert-Falcon.Ouellette@parl.gc.ca,Robert.Aubin@parl.gc.ca,Robert.Kitchen@parl.gc.ca,Robert.Morrissey@parl.gc.ca,Robert.Nault@parl.gc.ca,Robert.Oliphant@parl.gc.ca,Robert.Sopuck@parl.gc.ca,Rodger.Cuzner@parl.gc.ca,Romeo.Saganash@parl.gc.ca,Ron.Liepert@parl.gc.ca,Ron.McKinnon@parl.gc.ca,Rona.Ambrose@parl.gc.ca,Ruby.Sahota@parl.gc.ca,RuthEllen.Brosseau@parl.gc.ca,Salma.Zahid@parl.gc.ca,Scott.Brison@parl.gc.ca,Scott.Duvall@parl.gc.ca,Scott.Reid@parl.gc.ca,Scott.Simms@parl.gc.ca,Seamus.ORegan@parl.gc.ca,Sean.Casey@parl.gc.ca,Sean.Fraser@parl.gc.ca,Serge.Cormier@parl.gc.ca,Shannon.Stubbs@parl.gc.ca,Shaun.Chen@parl.gc.ca,Sheila.Malcolmson@parl.gc.ca,Sheri.Benson@parl.gc.ca,Sherry.Romanado@parl.gc.ca,Simon.Marcil@parl.gc.ca,Sonia.Sidhu@parl.gc.ca,Stephane.Dion@international.gc.ca,Stephane.Lauzon@parl.gc.ca,Stephen.Fuhr@parl.gc.ca,Steven.Blaney@parl.gc.ca,Steven.MacKinnon@parl.gc.ca,Sukh.Dhaliwal@parl.gc.ca,Sven.Spengemann@parl.gc.ca,Sylvie.Boucher@parl.gc.ca,Ted.Falk@parl.gc.ca,Terry.Beech@parl.gc.ca,Terry.Duguid@parl.gc.ca,Terry.Sheehan@parl.gc.ca,Thomas.Mulcair@parl.gc.ca,TJ.Harvey@parl.gc.ca,Todd.Doherty@parl.gc.ca,Tom.Kmiec@parl.gc.ca,Tom.Lukiwski@parl.gc.ca,Tony.Clement@parl.gc.ca,Tracey.Ramsey@parl.gc.ca,Vance.Badawey@parl.gc.ca,Wayne.Easter@parl.gc.ca,Wayne.Long@parl.gc.ca,Wayne.Stetski@parl.gc.ca,William.Amos@parl.gc.ca,Xavier.Barsalou-Duval@parl.gc.ca,Yasmin.Ratansi@parl.gc.ca,Yves.Robillard@parl.gc.ca,Yvonne.Jones@parl.gc.ca,Ziad.Aboultaif@parl.gc.ca
Спонсор овог законског пројекта је члан парламента Brian Masse коме се можете обратити посебно на:
Молимо вас да ову ситуацију размотрите са највећом пажњом и озбиљношћу зато што прети опасност да се у Канади сваки критички осврт на Сребреницу прогласи за кривично дело. Искуство др Срђе Трифковића
 
пре неколико година, када му је због ставова о Сребреници била ускраћена могућност да се обрати студентима у Ванкуверу представља упозорење какве би још теже последице по слободу мисли и говора усвајањем овог закона могле настати. Тада, 2011. године, када је др Трифковићу због деликта мишљења било забрањено да уђе у Канаду, закон као овај који ће се ускоро наћи пред парламентом Канаде — није ни постојао.
 Поштовање,
Стефан Каргановић

Затворено за коментаре.