Одговори 

Оцена Теме:
  • 2 Гласова - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Битка на Дрини 1914.
09-09-2013, 05:11 PM (Последња измена: 09-09-2013 05:12 PM од Милослав Самарџић.)
Порука: #1
Битка на Дрини 1914.
Чланак и 44 слике:
http://www.pogledi.rs/bitka-na-drini-1914/
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
09-09-2013, 05:31 PM
Порука: #2
RE: Битка на Дрини 1914.
Одличне су фотографије, драго ми је да сам коначно нашао фотографију пуковника (постхумно је унапређен) Душана Пурића, погинуо је на Мачковом камену 22. септембра у јуришу, а чувена је и његова заповест својим војницима непосредно пред јуриш:
„Војници, ми смо овде дошли да гинемо за Отаџбину. Командири испред својих водова и чета, команданти испред својих батаљона, а ја ћу испред свих. За мном!. У јуриш! За слободу и Отаџбину!“
10-09-2013, 11:09 AM
Порука: #3
(09-09-2013 05:31 PM)Вукашин Петковић Пише:  Одличне су фотографије, драго ми је да сам коначно нашао фотографију пуковника (постхумно је унапређен) Душана Пурића, погинуо је на Мачковом камену 22. септембра у јуришу, а чувена је и његова заповест својим војницима непосредно пред јуриш:
„Војници, ми смо овде дошли да гинемо за Отаџбину. Командири испред својих водова и чета, команданти испред својих батаљона, а ја ћу испред свих. За мном!. У јуриш! За слободу и Отаџбину!“
Када је погинуо, његови војници нису хтели да се опросте са њим, него су га у ковчегу носили из борбе у борбу, док им Путник није наредио да га сахране.
10-09-2013, 09:02 PM
Порука: #4
У Новостима од пре 3 дана има одличан чланак о Бици на Дрини. Нашао сам га на нету.
http://www.vaseljenska.com/vesti-dana/gu...oza-draze/
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)