Оцена Теме:
  • 2 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Благоје Јововић
#43

(31-01-2020, 02:15 AM)Бенито Пише:  Могу само констатовати да сам шокиран после ове емисије. Довести овог лика којем је све у овом случају "наводно", осим тога да се потписао као писац, јер то није "наводно", и упрапастити целу емисију, је скандал у класичној удбашко-комунистичкој школи агитпропа, тако уско повезаној са "институцијом" коју зовемо РТС. Важно је да се "Амфилохије наместио ђе треба", а не то што да није било митрополита Амфилохија ми ову причу тешко да би сазнали, или бар, не би сазнали у ово време.
Што се тиче др Бојана Димитријевића, "историчара Равногорског покрета", испоставља се да је и њему све у вези Благоја Јововића "наводно", јер велики стручњак нема појма ко је он. Тек кад је прешао на Павелића, почео је да везе. Што доказује две ствари: 1. Да о четницима нема појма, јер за све што би хтео да сазна морао би да посећује архиве, што он очигледно не чини. 2. Да о Павелићу везе, јер је читао др Кризмана, а и неке објављене мемоаре. Што такође показује да он уопште не иде у архив, а представља се стручњаком. За њега би било најпаметније да више јавно не наступа. НИКАДА!!! Јер ако њега после овога није срамота, онда је срамота све нас који смо ово гледали.
Бранимиру Банету Гајићу -СВАКА ЧАСТ!!! Одмерен и прецизан, свака реч дубоко осмишљена пре него што је изречена. Није погрешио ни у чему што је рекао. Зато је и чашћен титулом истраживач, што у пежоративном смислу треба да га деградира у односу на историчара и писца. А он је обојицу обрисао као што је Ђоковић јутрос обрисао Федерера.
ПС о позадини овог атентата, о чему сам већ писао на Квизу, сазнаће српски народ преко РТС-а за једно век и по.
ППС врхунац дебилизма је питање:" Шта је Благоју Јововићу, као добростојећем човеку, требало да се упушта у овако опасну авантуру?"
Мислим да ниједна реченица није боље описала стање у којем се данас налази српска нација.

Тек сад одгледах. Овај Радосавовић невјероватно иритантан. То: "Шта је Благоју Јововићу, као добростојећем човеку, требало да се упушта у овако опасну авантуру?" из перспективе оваквог лика изгледа непојмљиво - не може да схвати да је један Црногорац српски патриота који је хтио да освети српске мученике. Класични данашњи Монтенегрин, да се поједе и попије и да се напљује Амфилохије.
Гајић прецизан, свака част. И нека су снимили ону баку и Благојеву ћерку. Да гледаоци закључе да никаква Удба не стоји иза тога, као да им је то било у интересу. И Димитријевић је демантовао Удбу.
Навели су Милослава као извор за слике, мада би по мени било боље да је он говорио умјесто г. Димитријевића.
Нису навели по мени најјачи извор - "Два метка за Павелића", лијепо описана биографија, атентат, мотиви. Не знам шта им није јасно.
Одговори
#44

Да ли је неко упоређивао Благојев опис преласка Јадрана, у односу на онај који је дат у књизи "Контрареволуција у ЦГ?
Одговори
#45

Шта вели др Пајовић?
Одговори
#46

Оно што је врло занимљиво од слова до слова цитира амерички документ... Који тад мислим и није био доступан.

Амерички пилот Питерсон наводи да су из Боке кренули у договору са Немцима, а Пајовић и објашњава још неке детаље.

Јововић нашироко објашњава путовање, колико су ишли, море и сл. А део како су заправо отишли прескаче.
Одговори
#47

(01-02-2020, 12:00 PM)ватхра Пише:  Оно што је врло занимљиво од слова до слова цитира амерички документ... Који тад мислим и није био доступан.

Амерички пилот Питерсон наводи да су из Боке кренули у договору са Немцима, а Пајовић и објашњава још неке детаље.

Јововић нашироко објашњава путовање, колико су ишли, море и сл. А део како су заправо отишли прескаче.

Колико се сјећам, мада сам давно читао, и Јововић каже да су им Њемци дали чамац, па да су их Енглези истпретресали кад су дошли, да су малтретирали и тукли Јакова Јововића.
Одговори
#48

(01-02-2020, 12:00 PM)ватхра Пише:  Оно што је врло занимљиво од слова до слова цитира амерички документ... Који тад мислим и није био доступан.

Амерички пилот Питерсон наводи да су из Боке кренули у договору са Немцима, а Пајовић и објашњава још неке детаље.

Јововић нашироко објашњава путовање, колико су ишли, море и сл. А део како су заправо отишли прескаче.
Описао сам детаљно у Дражи 5, на основу докумената Бококоторског корпуса. Отишли су у ствари јер су љотићевци убедили Ђуришића да делегација оде и пита Енглезе да ли ће се искрцати ту. Па ако одговор буде негативан, да Ђуришић уради како они предлажу. Све у договору са Немцима, јер су они и љотићевци рачунали да је немогућ позитиван одговор, све и да хоће да се искрцају.
Енглеска полиција је ужасно мучила Јакова и од тога је прерано преминуи.
Одговори
#49

И на крају ко је убио Павелића, Јововић четник или Јововић љотићевац ?
Одговори
#50

(01-02-2020, 04:42 PM)Мића Адмирал Пише:  И на крају ко је убио Павелића, Јововић четник или Јововић љотићевац ?
Баја
Одговори
#51

Не знам одакле вам ово за љотићевце, али имам декриптован немачки документ од месец дана пре, у ком су се договарали са представником ВК око слања мисија код савезника.

Поставићу га после.
Одговори
#52

(01-02-2020, 05:05 PM)ватхра Пише:  Не знам одакле вам ово за љотићевце, али имам декриптован немачки документ од месец дана пре, у ком су се договарали са представником ВК око слања мисија код савезника.

Поставићу га после.
Ратко Парежанин је био главни љотићевац код Ђуришића, он га је убедио у све ово. Он сам то и пише (наравно, на сопстевни начин, потребно је поређење са документима).
Немци су свакако били главни играчи. Њихова идеја била је да се што више Срба и Словенаца сконцентришу у Словенији, као одбрана левог крила Рајха. Љотићевци су тај немачки план саопштавали Ђуриђићу - и другима - као Љотићев план за концентрацију националних снага у Словенији, где би се позвао краљ, итд.
Може бити само да се неки Ђуришићев човек представио као делегат ВК. Или Остојићев у договору са Ђуришићем (''Национална група...'')
Ђуришић одавно није био у вези са ВК, а својима је забранио радио везу са ВК.
Дуга прича, има све то на преко 100 страна у Дражи 5.
Одговори
#53

(01-02-2020, 04:42 PM)Мића Адмирал Пише:  И на крају ко је убио Павелића, Јововић четник или Јововић љотићевац ?
Нико ван Ђуришићевог штаба није имао појма о овоме.
Одговори
#54

(01-02-2020, 08:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(01-02-2020, 04:42 PM)Мића Адмирал Пише:  И на крају ко је убио Павелића, Јововић четник или Јововић љотићевац ?
Нико ван Ђуришићевог штаба није имао појма о овоме.

У "Два метка за Павелића" има описано како се касније у Италији Благоје срео са неким љотићевцем, тад дошли на идеју да убију Павелића, тј. љотићевац му предложио, али се разишли из идеолошких разлога. Љотићевац нешто ружно причао о четницима.
Одговори
#55

Добро, па ко је убио Павелића? Ја више ништа не разумем.
Одговори
#56

Благоје Јововић-четник. Не знам шта није јасно.
Какве везе има како је прешао из Југославије у Италију 1944. године са пуцањем у Павелића у Буенос Аиресу 1957. године.
Стварно ми није јасно шта вама није јасно.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним