Одговори 

Оцена Теме:
  • 4 Гласова - 2.5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ђенерал Младић: Најзаслужнији људи за стварање РС
17-11-2017, 07:27 PM
Порука: #57
RE: Ђенерал Младић: Најзаслужнији људи за стварање РС
"У политици ништа није бесмислено, све има свој смисао. Можемо нагађати због чега су реакције у Србији такве, да ли због пресуде Ратку Младићу, да ли због приближавања НАТО-у", рекао је Изетбеговић.

Сирома'
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
14-12-2017, 05:26 PM
Порука: #58
Posle 22 godina sahranjen Josip Mačinković: Prvo ga klali, pa pucali!

NA mesnom groblju u Drenovi iznad Prnjavora sahranjen je Josip Mačinković, bivši pripadnik Vojske Republike Srpske, koji je identifikovan posle 22 godine od smrti na ozrenskoj koti Podcjelovo, u opštini Zavidovići (FBiH), a koga su svirepo ubili mudžahedini i pripadnici tzv. Armije BiH.

"Novosti" otkrivaju da je ovaj tada 21-godišnji pripadnik VRS, inače hrvatske nacionalnosti, živ dospeo u ruke krvnika. Naši izvori govore da je Mačinković, posle brutalnog mučenja, zaklan, da mu je kamom presečen grkljan, a potom je upucan sa dva hica u glavu.

- To je potvrdio i nalaz patologa veštaka Željka Karana. Zarobljenom srpskom borcu grkljan je presečen sečivom, a glava mu je delom raznesena sa dva metka, ispaljena iz neposredne blizine - kaže, za "Novosti", Goran Krčmar, načelnik Odeljenja za traženje nestalih.

Neobeleženo gubilište otkriveno je u martu ove godine, a tačnu lokaciju srpskoj strani dojavili su Bošnjaci.

- Godinama sam čovek bez sna, a taj užasan prizor ne samo da ne iščezava, nego sve više pritiska. Olakšao sam svoju dušu, a on, jadnik, neka počiva u miru - obrazložio je svoj postupak svedok Bošnjak.

Ovom svedoku, srećom, u neizbrisivom sećanju je ostalo da je Mačinković, pre 22 godine, pokopan na 25. koraku od mesta gde je zaklan.

- Tu, na ozrenskoj gredi Podcjelovo - Stjepanski Potok, pronađen je 7. maja. Otkopan je s nogama vezanim žicom - potvrdio je Krčmar, za "Novosti".

Zlosrećni Josip je bio jedno od trinaestoro dece Jure i Marice Mačinković. Njegov identitet je utvrđen na osnovu DNK analize, a ovih dana identitet su potvrdili i članovi porodice. Sahranili su ga u rodnoj Drenovi, u prisustvu mnogobrojnih komšija i saboraca.

Mačinković je zarobljen 27. maja 1995. godine, a sa njim je tih dana nestalo više od 50 pripadnika Prnjavorske lake brigade, branilaca koridora Ozren - Vozuća, kao najstarijeg grudobrana Srpske. Mudžahedini i pripadnici tzv. Armije BiH nisu imali milosti ni prema ranjenima, ni prema zarobljenima, pa se niko od njih pedesetak nije vratio živ, a mnogi se i danas vode kao nestali. Međutim, za razliku od Bošnjaka kojima je savest progovorila, sudije i dalje dele (ne)pravdu.

- Za mnogobrojne zločine mudžahedina glavnokomandujući tzv. ABiH Rasim Delić dobio je sramne tri godine zatvora?! A Ratko Mladić, glavnokomandujući VRS, koji je Srbe branio od tih glavoseča, takođe u haškom procesu, upravo je dobio doživotnu robiju - ne krije ogorčenje Goran Krčmar.

KRVAVI LANČIĆ

ODMAH po ekshumaciji, na vratu Josipa Mačinkovića uočen je zlatni lančić.

- Bio je sav krvav, pa se niko od nas nije usudio da ga uzme sebi, bojeći se da je takvo zlato prokleto - objasnio je svedok Bošnjak.

Večernje Novosti

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/rep...-pa-pucali

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
10-07-2018, 10:34 PM (Последња измена: 10-07-2018 10:39 PM од Ултрадесничар.)
Порука: #59
Mladić u Hagu: Nisam ubijao ja, nego NATO

Agencije

Bivši komandant Vojske Republike Srpske gen. Ratko Mladić danas je, pred haškim sudom, tvrdio da ga je taj "lažni" sud, koji "ne priznaje", osudio na doživotni zatvor "na pravdi Boga" zato "što je svoj narod i državu branio od NATO".
10.07.2018. | 18:21

"Ja sam sedam godina i sedam dana u ovoj mrtvačnici od haškog suda, zato što sam se branio od NATO koji je rasturio moj narod i državu", kazao je Mladić (76) na statusnoj konferenciji u Hagu.
To je bilo prvo Mladićevo pojavljivanje u haškoj sudnici od 22. novembra prošle godine, kada ga je Haški tribunal nepravosnažno osudio na doživotni zatvor zbog genocida u Srebrenici; progona muslimana i Hrvata širom BiH; terorisanja stanovništva Sarajeva dugotrajnim granatiranjem i snajperisanjem i uzimanja za taoce pripadnika Unprofora, 1992-95.
"Ovo je lažni sud i ja ga ne priznajem. Lažni sudija (Alfons) Ori doneo je meni opskurnu doživotnu presudu... Zato što sam branio svoj narod i državu od NATO i njegovih satrapa", kazao je Mladić.
Odeven u belu majicu na kojoj je, ispod crteža palca okrenutog na dole, velikim crnim slovima pisalo NATO, Mladić je, stojeći, desetak minuta govorio energično i povišenim glasom, dok ga je sudija Teodor Meron (Theodor) opominjao da to nije tema zasedanja.

"Ja nisam ubijao svoj narod, već NATO i njegovi podrepaši", vikao je Mladić.

Tokom nepovezanog izlaganja, Mladić je sudiji Meronu rekao da "nije kriv...što mora da opravda NATO po svaku cenu, a nema opravdanja za ono što rade".

"Srbi nisu krivi, a NATO je zločinac. Braćo i sestra, vi ste žrtve.Svi koji drugačije kažu-lažu. Hiljade građana Srbije umire od osiromašenog uranijuma".

Pozvan da govori o svom zdravlju, Mladić je rekao da mu "u pritvoru nije dobro" i da mu se zdravlje "naglo pogoršalo". "Od 2008, sam imao više nervnih i srčanih udara koji nisu registrovani".
"Ja želim da me leče u Beogradu, Moskvi ili Pekingu i tražim da me ovaj satrapski sud pusti, jer ovde za mene nema leka... Ja za zapadni zakon i sud ne hajem".
Sudija Meron odgovorio je Mladiću da je sud njegove zahteve za privremeno oslobađanje već odbio.

Mladić je kazao da je - posle prvog "nervnog udara" koji je 1996. "nekako predeverao" - "jedva preživeo" drugi udar koji ga je 2008. "bacio s nogu", neposredno pre nego što je bio uhapšen u Srbiji.
"Sada sam malo bolje, ali nisam zdrav. Polovina tela i mozga mi ne radi kako treba", kazao je Mladić, koji je u sudnici izgledao čilo, zategnutog lica i sveže potšišane kose.
Tvrdio je, međutim, da je u pritvoru "po ceo dan u krevetu" i da "jedva stoji".

Mladićevi branioci Branko Lukić i Dejan Ivetić ponovili su da kod generala postoji visok rizik od novog moždanog ili srčanog udara.
Te tvrdnje je ranije više puta kao neosnovane odbacio Haški tribunal, ali je sudija Meron naložio da ponovo budu ispitane.

Rok za podnošenje žalbi, koje su na prvostepenu presudu najavile i odbrana i optužba, ističe 6. avgusta.

http://mondo.rs/a1117670/Info/Ex-Yu/Ratk...-NATO.html
06-12-2018, 08:33 AM
Порука: #60
Да ли је гледао неко Документарни филм, синоћ на РТС-у после другог дневника о злочинима муслимана из Сребренице у Средњем Подрињу? Страва и ужас! За не поверовати је како смо дозволили да нам Балије то ураде!Где је била ВРС у то време?Зашто су цео тај регион оставили не брањен да Турци могу слободно да покољу Српске жене и децу? Какви су то монструми мајку им јебем крваву.????
06-12-2018, 09:11 AM
Порука: #61

08-12-2018, 07:07 PM
Порука: #62
(06-12-2018 08:33 AM)Pravda Пише:  Да ли је гледао неко Документарни филм, синоћ на РТС-у после другог дневника о злочинима муслимана из Сребренице у Средњем Подрињу? Страва и ужас! За не поверовати је како смо дозволили да нам Балије то ураде!Где је била ВРС у то време?Зашто су цео тај регион оставили не брањен да Турци могу слободно да покољу Српске жене и децу? Какви су то монструми мајку им јебем крваву.????

Ја сам гледао емисију и причали су ми људи када сам био у Сребреници пре неколико година.
Шта хоћеш да кажеш да је генерал Ратко Младић оставио "небрањена српска села код Сребренице и Братунца ?
08-12-2018, 07:13 PM
Порука: #63
Не оптужујем Младића јер он у том рату је био само војник,криви су Милошевић пре свих и можда Караџић.Није у томе поента да ли ја некога опужујем или не!Човече поклаше толики народ и то све на Дрини,па ти сад иди на Дринску регату али пази и Дрина има две обале као свака друга река.
08-12-2018, 07:28 PM
Порука: #64
(08-12-2018 07:13 PM)Pravda Пише:  Не оптужујем Младића јер он у том рату је био само војник,криви су Милошевић пре свих и можда Караџић.Није у томе поента да ли ја некога опужујем или не!Човече поклаше толики народ и то све на Дрини,па ти сад иди на Дринску регату али пази и Дрина има две обале као свака друга река.

Извини брате Србине што сам те погрешно схватио.

Приметио си да су Орићеви клали у јулу 1992. У мају је већ на захтев САД уведене најстроожије санкције у историји УН са ултиматумом да се ЈНА до краја месеца повуче из БиХ.

Милошевић је већ мислио како укинути санкције а сигурно му није пало на памет да ВЈ пређе Дрину и заштити српска села.
Нажалост, мислим да је и ВРС била у организацији и а Талићу, Караџић, Младићу су био важнији коридор за Србију назван "коридор живота" који је окончан у ЛЕТО 1992.
09-12-2018, 04:26 PM
Порука: #65
Радислав Ристић: БЕСKРУПОЛОЗНЕ ЛАЖИ о Ратку Младићу
9. децембра 2018.

За разлику од великог броја грађана Србије, издвојили су се, на жалост, појединци, неке невладине организације, политичке странке и покрети, који су са усхићењем поздравили и оправдали првостепену пресуду Хашког трибунала изречену Раткуи Младићу 22. новембра 2017. године. Осуђујући “злочине” човека који у Србији, а добрим делом и ван ње, слови за изузетног српског патриоту и хероја, наведени појединци и политички острашћене институције просто су се утркивали у слављу поводом изречене неправоснажне првостепене пресуде о доживотном робијању Ратка Младића. Испољаване су, при томе, и очигледне неистине у вези са његовим биографским подацима, посебно оним који се односе на послератно школовање питомаца војних школа и академија. Лажи су се, уз то, протезале на старешине и наставнике Војне академије KоВ, промовишући их у „ратне злочинце“, мада је многима веома добро познато да је, почев од 1957. године, старешинске и наставничке дужности у тој високошколској институцији ЈНА преузимао послератни старешински кадар.
Питомце 18. Kласе ВА KоВ, међу којима се, после завршене Војноиндустријске школе, 1965. године обрео и тада двадесетдвогодишњи Ратко Младић, васпитавао је и обучавао Искључиво наведени послератни страешински кадар. И поред те необориве чињенице, међутим, почеле су, да колају ничим документоване неистине да је Ратко Младић у Војној академији васпитаван од људи који су, починивши бројне ратне злочине, огрезли у крви. А ти наводни злочинци, опште је познато, били су током, Другог светског рата малолетни дечаци који су још увек похађали четворогодишњу основну школу, а понеки и почетне разреде средњих школа. Реч је, дакле, о осмогодишњој и десетогодишњој деци која су крај рата 1945. године дочекала са приближно 12 или 14 година живота. Нико од њих, наравно, није могао, с обзиром на узраст, на било који начин да учествује у било каквим зличиначким радњама. Нажалост, има људи који се и данас, више од седам деценија после рата, служе недопустивим и бескруполозним лажима проглашавајући их за ратне злочинце. Што је најгоре, неке од тих бестијалности нико до данас није демантовао, мада су изговаране пред милионским телевизијским аудиторијом. Примера ради, посебно ваља указати на ток разговора у емисији ТВ Пинк – једне од националних телевизија, чији је комплетан садржај, у трајању од близу 180 минута, забележен на друштвеној мрежи Yоу Тубе.
Очигледној заинтересованости јавности за ток и изрицање првостепене пресуде Ратку Младићу, придружили су се тих дана готово сви штампани и електронски медији. Зависно од уређивачке и програмске политике једни су се згражавали над изреченом пресудом, док су је други дочекали аплаузима. То се, поред осталог, односи и на наведени прилог ТВ Пинк у коме су учествовали Војислав Шешељ, адвокат Горан Петронијевић, политички коментатори Драгомир Анђелковић и Небојша Kрстић, новинари Милорад Вучелић, Жељко Цвијановић и Зоран Остојић и водитељ Предраг Сарапа. Ради се, дакле, о личностима највећим делом познатих широј јавности, односно њиховим идеолошко-политичким опредељењем.
Све до сада наведено има за циљ да демантује ничим доказане, боље речено неопозиве неистине које је током овог ТВ прилога изрекао Зоран Остојић, наглашавајући поред осталог да је Ратко Младић у Војној академији KоВ обучаван и васпитаван од људи који су током Другог светског рата починили бројне ратне злочине. Ево дословних речи Зорана Остојића којима се дрвљем и камењем баца на Ратка Младића његове старешине и наставнике: “… Није ту Младић битан. По мени суди се политици, једној дубоко антисрпској политици коју је представљао Младић и која је нанела велика зла српском народу, српској части, српској војничкој традицији и тако даље, што није ни чудно јер је он, и све што се десило у Босни, најбољи доказ да некажњени злочини рађају нове злочине. Сви некажњени злочини, ако се сетимо победе комуниста у грађанском рату и освајање власти у Југославији. После тога су процесуирани злочинци и четника и усташа и тако даље, али комунистички злочини се нису кажњавали. Тај Младић је прошао кроз школе у којима су му предавали људи који су му у Војној академији и друге, предавали људи који су починили злочине и нису били кажњени и ту су научили те питомце и тако даље да је легитимно за идеју убити невиног човека…”

Kао бивши наставник, старешина и васпитач питомаца Војне академије Kов, аутор ових редова заједно са осталим старешинама, припада управо оној групи дечака, основаца, који су крај рата дочекали као пионири, а касније, после завршене средње школе, ступили у војне школе и училишта. Са пуном одговорношћу тврдим да смо сви до једног старешине, наставника и васпитача 18. класе ВА KоВ, били наведени дечаци које је Зоран Остојић промовисао у најмлађе ратне злочинце на кугли земаљској. Ако ништа друго, требало би да се, зарад истине у коју се куне, извини не само нама, већ и свим бившим ратним и послератним старешинама ЈНА.
Радисав РИСТИЋ
10-12-2018, 11:24 PM
Порука: #66

Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)