Оцена Теме:
  • 4 Гласов(а) - 2.5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ђенерал Младић: Најзаслужнији људи за стварање РС
#43

(19-08-2015, 05:29 PM)Николај Пише:  
(19-08-2015, 05:15 PM)Бранке Пише:  
(19-08-2015, 04:35 PM)Николај Пише:  Држали су барем 55% у то време. Сада држе 49% а морали су по Дејтонском споразуму да врате велику територију у сарајевској регији, на Озрену, делове Херцеговине и Посавине, док су по Дејтону добили само Мркоњић-град. Према томе, то су фантазије о 40 или 37%.


https://en.wikipedia.org/wiki/Bosnian_Wa...Dayton.png

Пише ли нешто колико су процентуално држали, ја не могу да нађем?

Не пише али изгубили су поприлично територије на југозападу . . .

https://en.wikipedia.org/wiki/Republika_...rolled.png

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори
#44

(19-08-2015, 05:22 PM)Vlad Alekš Пише:  Зар се не пише лијеп?

Ако није писано за оцјену исто је. Иначе, књижевни стандард би било лијеп. Говорно - и једно и друго. Ије, је...

Дакле ето провјерио сам. Држали су од 40% до 45% (изгубили 30% од новембра 1994 до октобра 1995). Тачан постотак не нађо, али је ту неђе (по прочитаном ближи 45%).

Изгубљено је 13 крајишки општина, почевши са Купресом, затим Озрен и Возућа итд.

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори
#45

(20-08-2015, 01:15 PM)мунгос Пише:  
(19-08-2015, 05:22 PM)Vlad Alekš Пише:  Зар се не пише лијеп?

Ако није писано за оцјену исто је. Иначе, књижевни стандард би било лијеп. Говорно - и једно и друго. Ије, је...

Ako je po književnom standardu "lijep", onda piši po standardu. Ja koristim ekavicu, hteo bih da naučim i ijekavicu, nemoj me zbunjivati. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори
#46

(20-08-2015, 01:15 PM)мунгос Пише:  Дакле ето провјерио сам. Држали су од 40% до 45% (изгубили 30% од новембра 1994 до октобра 1995). Тачан постотак не нађо, али је ту неђе (по прочитаном ближи 45%).

Изгубљено је 13 крајишки општина, почевши са Купресом, затим Озрен и Возућа итд.

Где си проверио то?

Није изгубљен цео Озрен него само делови, али су с друге стране добијене општине Сребреница и Жепа.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори
#47

Balkan Battlegrounds vol. 1 и још неки амерички војни папири о рату. Прорачун је отприлике, изгубљене општине , затим дијелови општина итд.

Срби су држали око 500 кв км Озрена, изгубљено је 280.

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори
#48

Пред Дејтон смо процентуално држали приближно исту територију као и после.
Добили смо Мркоњић и Шипово, а изгубили Српско Сарајево и Оџак. Остало су неке ситна померања и на једну и на другу страну, али то је отприлике то...
После "Олује" у Српској падају: Шипово, Србобран, Јајце, Дрвар, Петровац, Кључ, Крупа, Сански мост, Мркоњић као и Возућа са делом Озрена.
Грахово и Гламоч су пали мало пре "Олује", а Купрес 94.
Одговори
#49

У Дејтону су предати и дјелови Мајевице, те велика територија Трнова, Фоче и Горажда, можда и дио општине Чајниче

"После "Олује" у Српској падају: Шипово, Србобран, Јајце, Дрвар, Петровац, Кључ, Крупа, Сански мост, Мркоњић" .

Цијела зона одговорности 2. К.К. под командом генерал Манојла Миловановића, начелника Генералштаба ВРС и Министра одбране у првој Додиковој Влади.

Инересантно, дда он није Хашки оптуженик
Одговори
#50

Радивоје Томанић је у то време командовао 2. к.к.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори
#51

Радивоје Томанић је у то вријеме био командант 2.КК, али је оперцијама командовао Миловановић, то је опште познато
а, ево и линк
http://www.icty.org/x/cases/tolimir/ind/...nex-an.pdf

(само што пише 3.КК, валјда штампарска грешка)

ваљда
Одговори
#52

(22-08-2015, 02:01 PM)luka.luke 1 Пише:  У Дејтону су предати и дјелови Мајевице, те велика територија Трнова, Фоче и Горажда, можда и дио општине Чајниче

"После "Олује" у Српској падају: Шипово, Србобран, Јајце, Дрвар, Петровац, Кључ, Крупа, Сански мост, Мркоњић" .

Цијела зона одговорности 2. К.К. под командом генерал Манојла Миловановића, начелника Генералштаба ВРС и Министра одбране у првој Додиковој Влади.

Инересантно, дда он није Хашки оптуженик

Није велика територија Фоче, већ само дио Устиколине (која припада Фочи), то ти је оно Јабука-Устиколина, ако знаш. То је само пар села јужно од Горажда и јужно од Праче која припадају Фочи, али она и јесу муслиманска, а припала су њима да Горажде не би било енклава. Ништа много битно.
Одговори
#53

Наравно да знам колика је та терторија Фоче, али заједно са територијом трновске и горажданске општине, коју смо држали до Дејтона, то није занемарљива цјелина, прилично је то широк коридор.
Одговори
#54

И нису та села баш само муслиманска
Одговори
#55

Потпуно случајно схватим да су родитељи Младића и мој ђед и баба сахрањени буквално једни до других. Никад нисам загледао друге гробове, а сад на некој слици видим поред мог ђеда, гроб Неђа Младића
Одговори
#56

Генерал-пуковнику Ратку Н. Младићу Хашки Трибунал ће пресудити 22. новембра. Месец дана пре укидања Инквизиције НСП ( који ће бити на Никољдан ). Љутко

П.С. Можда ће га и осудити што је желео да оде на гроб Сава Ковачевића, што је био члан СКЈ или зато што се изјашњавао једно време као Југословен ? Нешто сумњам.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним