Одговори 

Оцена Теме:
  • 0 Гласова - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЕВРОПСКА УНИЈА ТРАЖИ УНИШТЕЊЕ КОМУНИСТИЧКИХ СПОМЕНИКА
18-10-2020, 03:48 PM
Порука: #15
RE: ЕВРОПСКА УНИЈА ТРАЖИ УНИШТЕЊЕ КОМУНИСТИЧКИХ СПОМЕНИКА
(18-10-2020 03:34 PM)Бенито Пише:  На жалост, од свега тога нема ништа. Нагледаћемо се ми још комунистичких споменика. Била би срећа да бар не подижу још нових.
Али сада је почело да се размишља на ову тему... Јер црвенима то никад не би дошло ни на крај памети.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
18-10-2020, 04:39 PM (Последња измена: 18-10-2020 04:40 PM од Бенито.)
Порука: #16
Ево да наведем два примера, јер овако уопштено не значи ништа.
Када су црвени одлучили да подигну споменик партизанима из Ивањице, ангажовали су Ђорђа Андрејевића Куна, вајара и комунисту, алфу и омегу партизанске соцреалистичке уметности после рата.
Показали су му место у парку који су почели да праве на отетој земљи. Онда им је он рекао отприлике да не жели да прави споменике појединачним партизанима, него само револуцији као таквој. Пошто је био бог и батина, нису смели ништа да кажу и пристали су на то решење. Тако је он почео велику композицију сличну онима које гледамо на разгледницама из бившег СССР-а, Кине или Северне Кореје. Међутим, негде при слагању каменог мозаика, дошао је један од предратних учитеља из Ивањице, а и сликар, и рекао Куну:" Колега, мислим да би било добро да ови људи на споменику не носе никакве капе, ни радикалке ни партизанке. Нека то буде споменик људске и српске храбрости, па нека се и будуће генерације поистовећују са њим, а не да га неко некада оштети." То је Кун прихватио и није ставио неко комунистичко обележје на ликовима на мозаику. Споменик се и данас зове Споменик револуције, али већ сада добар број становника Ивањице нема појма на коју се револуцију мисли. Чак сам сигуран да већина мисли да је то споменик Француској револуцији.
Други пример је чувеног Споменик Пето Три у Шумарицама, надомак Крагујевца. Да ли тај споменик осликава шта се ту десило? А споменик по дефиницији треба јасно да асоцира на историјски догађај због кога је ту постављен.
Јасно је мени да овај споменик у Шумарицама не спада под одредбе ове Резолуције ЕУ, али ако будемо кренули у тумачење онда ће испасти да не спада ни онај у Ивањици. Па тим редом, многи за њима, а у ствари су споменици који величају комунизам или све могуће лажи које су они баштинили да би вечно остали на власти.
18-10-2020, 07:51 PM
Порука: #17
(18-10-2020 04:39 PM)Бенито Пише:  Ево да наведем два примера, јер овако уопштено не значи ништа.
Када су црвени одлучили да подигну споменик партизанима из Ивањице, ангажовали су Ђорђа Андрејевића Куна, вајара и комунисту, алфу и омегу партизанске соцреалистичке уметности после рата.
Показали су му место у парку који су почели да праве на отетој земљи. Онда им је он рекао отприлике да не жели да прави споменике појединачним партизанима, него само револуцији као таквој. Пошто је био бог и батина, нису смели ништа да кажу и пристали су на то решење. Тако је он почео велику композицију сличну онима које гледамо на разгледницама из бившег СССР-а, Кине или Северне Кореје. Међутим, негде при слагању каменог мозаика, дошао је један од предратних учитеља из Ивањице, а и сликар, и рекао Куну:" Колега, мислим да би било добро да ови људи на споменику не носе никакве капе, ни радикалке ни партизанке. Нека то буде споменик људске и српске храбрости, па нека се и будуће генерације поистовећују са њим, а не да га неко некада оштети." То је Кун прихватио и није ставио неко комунистичко обележје на ликовима на мозаику. Споменик се и данас зове Споменик револуције, али већ сада добар број становника Ивањице нема појма на коју се револуцију мисли. Чак сам сигуран да већина мисли да је то споменик Француској револуцији.

[Слика: 1280px-Ivanjica_crkva_6002_09.jpg]

Како немају појма?

Сви Ивањичани са којима се дописујемо кажу да се на споменику јасно види како комуниста са црвеном заставом бежи а наоружан народ га јури!

Негоооо....шушка се да хоће да руше камени мост, симбол Ивањице, и да праве неки нови мост! Има ли туна истине јер нами то није свеједно, у тај мост смо и ми уграђени....некако!?

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
18-10-2020, 08:35 PM
Порука: #18
(18-10-2020 07:51 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  
(18-10-2020 04:39 PM)Бенито Пише:  Ево да наведем два примера, јер овако уопштено не значи ништа.

[Слика: 1280px-Ivanjica_crkva_6002_09.jpg]

Како немају појма?

Сви Ивањичани са којима се дописујемо кажу да се на споменику јасно види како комуниста са црвеном заставом бежи а наоружан народ га јури!

Негоооо....шушка се да хоће да руше камени мост, симбол Ивањице, и да праве неки нови мост! Има ли туна истине јер нами то није свеједно, у тај мост смо и ми уграђени....некако!?

EX ORIENTE LUX!

Kако си ти уграђен када ни пулетан ниси био када си побегао за Београд??

18-10-2020, 09:53 PM
Порука: #19
Ајде вас двојица, немојте да разводњавате тему.
Била је одлична расправа на претходној страници, па да наставимо тако. Ваистину!
19-10-2020, 08:02 AM (Последња измена: 19-10-2020 08:04 AM од Капетан.)
Порука: #20
(17-10-2020 06:34 PM)Јеремија Пише:  Ја бих кренуо прво од "куће цвећа" па онда редом...
Све што су комунисти салили, исклесали и сачинили у име "борбе за слободу" срушио бих без да трепнем.
Ђавоље симболе и треба рушити.

To znači i bolnice, škole, mostove, zgrade, muzeje? Srbija je puna arhitektonskog i urbanističkog nasleđa iz doba komunizma. Socijalistilka arhitektura dala je pečat Beogradu. Nisam ljubitelj te arhitekture, beton arhitekture, mislim da je uniptila duh Beograda ali gradilo se nešto posle Drugog svetskog rata. I šta sad sve što su pravili komunisti digne u vazduh? Čak i da se uklnone spomenici NOB-u, arhitektura ostaje trajan pečat. Primer Novi Beograd, jedino srušiti, stanovništvo izbaciti iz stanova.Ko je lud to da radi?

Što se tiče kuće smeća. Vidi ovako tu ideju su potpuno narodu ogladil kumovi Vojislav i Vuk i mnoštvo Srbendi koji bi da dižu u vazduh. I sam sam mislio da je to dobra ideja. I moglo se 90 tih tada je bio najbolji trenutak. Danas je sve to nekako deplasirano i prohujalo sa vremenom. Nekako mi se čini da smo propustili da nešto uradimo. A i pitanje da li je tu uopšte sahranjen.

Onda kad sam video pune autobuse turista iz celog sveta kako stoje u redu da uđu u kuću smeća onda sam počeo drugačije da razmišljam. Kuća smeća je najposećenije mesto u Beogradu i mislim da Beograd dobro prihoduje od podatih ulaznica od kuće smeća. Možda treba podići cene ulaznica sa sadašnjih 5 EUR na 20 EUR šta je to za strance, treba šišati ovce i puniti budžet i još izmisliti neke pogodnosti. Tipa kartica pogodnosti 50 EUR da serete i pišate gde je srao drug Tito, ili jedete za stolom gde je ručavao i on sa Jovankom posle teških poseta itd.

Ne znam u kojoj meri Srbi posećuju kuću smeća ali Slovenci, Amerikanci, Englezi, Kinezi, Japanci u velikoj meri, nekad se ne vidi kraj autobusima parkiranim ispred kuće smeća. Treba to šišati i puniti budžet pa praviti nešto pametno.

Цитат:Прво, Руси ни случајно нису понизили Њемце кол'ко су то учинили Јевреји и још увек чине јер споменици Црвеној Армији стоје ту и тамо ал'споменик Јеврејима у самом центру Берлина је величине два фудбалска игралишта а у тротоарима свих, свих, свих...кућа где су некад живели Јевреји налазе се уграђене месингане плоче са именима власника Јевреја па су Њемци приморани да доводе децу и да пале свеће на тим плочама!

Spomenik Crvenoj Armiji ne stoji u tu i tamo nego takođe u centru, sve je to centar u krugu nekoliko kilometara. Jeste spomenik Jevrejima najveći ali u centru su i ambasade sila pobednica Amerike, Rusije, Francuske, Britanije. Tek kad se dođe u centar Berlina vidi se kako su Nemci truba od sile.

Цитат:да није било Руса да ставе Вето и ми би били проглашени за геноцидан народ, мада ни то још није готово!

Zato treba biti jako mudar i pametan, svaka zemlja ima svoju računicu. I Lavrov i Putin kad dolaze u zvanične posete drugim državama prvo što urade posete spomenike Crvenoj Armiji. Ali ko se još seća da je Rusija stavila VETO u SB da ne budemo proglašeni za genocidan narod???? Srbi su nezahvalan narod, brzo zaboravljaju.

Što volim kad sedim u kafani a tema je "Šta su to Rusi uradili za nas kroz istoriju?" A ja kažem stavili VETO za Srebrenicu a njima polako voda dolazi u uši.

Slažem se da nije gotovo. Opasna inicijativa Vuka Draškovića:
Vuk Drašković u CD-u: "Memorijalni centar Potočari treba napraviti pred Skupštinom Srbije!"

https://www.youtube.com/watch?v=WObx6x9PF-I

'You still think you can controll them?'
https://www.youtube.com/watch?v=29Mg6Gfh9Co

Auf Wiedersehen Frau Merkel!
19-10-2020, 03:41 PM
Порука: #21
Цитат:Капетан

Što volim kad sedim u kafani a tema je "Šta su to Rusi uradili za nas kroz istoriju?" A ja kažem stavili VETO za Srebrenicu a njima polako voda dolazi u uši.

E мој Капетане....

92-гласали за увођење санкција СРЈ

Ено Јермени су чланови евроазијске уније и ОДБК нити један једини метак од Руса нису добили за рат у Нагоро Карабах. Побише их Азери и Турци само тако..[/u]

19-10-2020, 07:45 PM
Порука: #22
(19-10-2020 08:02 AM)Капетан Пише:  
(17-10-2020 06:34 PM)Јеремија Пише:  Ја бих кренуо прво од "куће цвећа" па онда редом...
Све што су комунисти салили, исклесали и сачинили у име "борбе за слободу" срушио бих без да трепнем.

To znači i bolnice, škole, mostove, zgrade, muzeje? Srbija je puna arhitektonskog i urbanističkog nasleđa iz doba komunizma. Socijalistilka arhitektura dala je pečat Beogradu. Nisam ljubitelj te arhitekture, beton arhitekture, mislim da je uniptila duh Beograda ali gradilo se nešto posle Drugog svetskog rata. I šta sad sve što su pravili komunisti digne u vazduh? Čak i da se uklnone spomenici NOB-u, arhitektura ostaje trajan pečat. Primer Novi Beograd, jedino srušiti, stanovništvo izbaciti iz stanova.Ko je lud to da radi?

Капетане, нигде нисам написао како треба рушити Н. Београд или нешто слично томе.
Споменици којекавим протувама и оне у част лажних офанзива, а има их на хиљаде... Споменици нису стамбени објекти, болнице, мостови, музеји...
Остајем при томе како Брозов гроб треба изместити из Београда ма колико да је комерцијалан. Уосталом, ако Србија треба да се дичи крволиком србства онда заиста са нама нешто није уреду.

Јеремија
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
19-10-2020, 08:13 PM
Порука: #23
(19-10-2020 07:45 PM)Јеремија Пише:  
(19-10-2020 08:02 AM)Капетан Пише:  

Капетане, нигде нисам написао како треба рушити Н. Београд или нешто слично томе.
Споменици којекавим протувама и оне у част лажних офанзива, а има их на хиљаде... Споменици нису стамбени објекти, болнице, мостови, музеји...
Остајем при томе како Брозов гроб треба изместити из Београда ма колико да је комерцијалан. Уосталом, ако Србија треба да се дичи крволиком србства онда заиста са нама нешто није уреду.
Има их 6.000... А посвећених Првом светском рату, дај Боже да има преко 100.
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)