Одговори 

Оцена Теме:
  • 1 Гласова - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Индоктринација Срба партизана
11-01-2014, 08:31 PM
Порука: #1
Индоктринација Срба партизана
Фотографије са познатог догађаја у српском селу Јасеница код Крупе у Западној Босни, када је на Божић 1943. године, Тито, хвалећи своје најбоље убице, рекао поред осталог, борцима 4. крајишке дивизије, да им "рука није задрхтала ни када је требало да се обрачунају и са рођеним оцем, ако је он пришао четницима издајницима". На бини су и Лола Рибар и Коста Нађ.

[Слика: 1.jpg]

[Слика: 2.jpg]

[Слика: 3.jpg]

[Слика: 4.jpg]

[Слика: vrhovni-komandant-novj-j.jpg]
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
11-01-2014, 10:06 PM
Порука: #2
RE: Индоктринација Срба партизана
Лепа тема.

(11-01-2014 08:31 PM)Николај Пише:  Фотографије са познатог догађаја у српском селу Јасеница код Крупе у Западној Босни, када је на Божић 1943. године, Тито, хвалећи своје најбоље убице, рекао поред осталог, борцима 4. крајишке дивизије, да им "рука није задрхтала ни када је требало да се обрачунају и са рођеним оцем, ако је он пришао четницима издајницима". На бини су и Лола Рибар и Коста Нађ.
...

Само колико је ту било срба?
Ови напред су ваљда од тите миловани домобрани и усташе? Не разумем се у те униформе, па ако неко зна...

Ђубре је савршено знало, где када и шта да кења.

Препоруке Србима:
http://vizantia.info/docs/171.htm
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/vl...Prozor.zip
http://www.svetlost.org/podaci/cujte_srbi_rajs.doc
11-01-2014, 10:15 PM (Последња измена: 11-01-2014 10:24 PM од Николај.)
Порука: #3
Срби су, или бар огромна већина. Униформе су домобранске јер су их скидали са Хрвата. Још се није знао исход рата, па Хрвати нису прилазили комунистима, а како су ови стално бежали са једне "слободне територије" на другу, нису их имали где, па су пуштани на слободу.

Командант дивизије је био Јосип Мажар Шоша (стоји испред бине, на трећој слици одозго). Хрват наравно.
11-01-2014, 10:29 PM (Последња измена: 11-01-2014 10:30 PM од Лепи Бора.)
Порука: #4
Хвала на одговору, истине су често гадна ствар.

Што не побише педере... Rolleyes

(11-01-2014 10:15 PM)Николај Пише:  ...а како су ови стално бежали са једне "слободне територије" на другу, нису их имали где, па су пуштани на слободу.

Наравно "слуЋајно".

А Ћетнике, са породицама, су пуштали на 0м изнад земље...
Па и после рата (кад је имало времена), опет Ћетнике (са породицама) обаљуј, а усташе пуштај!

Сваком Србину доста. Rolleyes

Препоруке Србима:
12-01-2014, 01:59 PM
Порука: #5
Пролетер, јануар 1937:
"Хрватски комуниста није неки интернационалиста који виси у зраку, него је он комуниста - Хрват, који се свим снагама залаже за побједу хрватског народа. За српског комунисту интернационализам у првом реду значи доследну борбу против великосрпске политике србијанских владајућих класа"
12-01-2014, 02:05 PM
Порука: #6
(12-01-2014 01:59 PM)Chicot Пише:  Пролетер, јануар 1937:
"Хрватски комуниста није неки интернационалиста који виси у зраку, него је он комуниста - Хрват, који се свим снагама залаже за побједу хрватског народа. За српског комунисту интернационализам у првом реду значи доследну борбу против великосрпске политике србијанских владајућих класа"
Ово је много добро!
Јел имаш тачну фусноту?
12-01-2014, 02:13 PM
Порука: #7
Темпово писмо Титу од 17. марта 1942. године, поводом формирања Босанског пролетерског ударног батаљона, пред полазак у борбу против четника: "Када сам им поновио твоје ријечи [да] се ми надамо да ниједноме од њих неће рука задрхтати ако буде требало да пуца и на свога рођенога оца, тада се заорила читава дворана од једног громогласног: И НА ОЦА. Снажно и једногласно управљао је батаљон поклике другу Стаљину и Црвеној армији, КПЈ – у и другу ТИТУ……
Ми пак са батаљоном помјераћемо се према Власеници. Наш батаљон креће се у одличном војничком реду. Врло тешко можеш зауставити борце који хоће да сваког четника одмах стријељају."
Зборник, том 2, књига 3, страна 169
12-01-2014, 02:35 PM
Порука: #8
(12-01-2014 02:13 PM)Николај Пише:  Темпово писмо Титу од 17. марта 1942. године, поводом формирања Босанског пролетерског ударног батаљона, пред полазак у борбу против четника:

"Када сам им поновио твоје ријечи да се ми надамо да ниједноме од њих неће рука задрхтати ако буде требало да пуца и на свога рођенога оца, тада се заорила читава дворана од једног громогласног: И НА ОЦА. Снажно и једногласно управљао је батаљон поклике другу Стаљину и Црвеној армији, КПЈ – у и другу ТИТУ……"

Све на исти калуп као и дан данас!
- Против Бога (Оца)!
- Против самог себе, свог Народа и Традиције!
- Духовно и физичко самоубиство се тражи!
...

Док су крвати знали (преко римопапака) да су и тито и павелић на истом задатку, само су зарад лудих срба узвикивали Стаљину! А 1948. су у ДАНУ и то променили, наравно да побију и сваки могући траг Српства.

И данас све исто и опет у колонама...
Неке барабе величају одмах НАТО, а неке глуме да воле Русе...
Овдашњи крвати знају да је све то зарад уништења Срба и Србије, а неки "срби" знају и ћуте, неки "мисле" да није тако.

Иста лекција, мета, одстојање, само називи, форме, крикови се мењају. А пошто нисмо ухватили поуку, џелат наставља да убија, истим оружјима.

Препоруке Србима:
12-01-2014, 02:47 PM
Порука: #9
"Неоспорна је истина да је свеопшти народни устанак у Црној Гори и источној Херцеговини претворен у трагичан раскол захваљујући понајвише комунистима, али је истина и то да су директиве које су подстакле тај раскол долазиле од врховног војног и партијског руководства партизанског покрета. Те директиве нису искључивале чак ни оцеубиство, као што је ово које се одиграло на Грахову (партијски руководилац за Херцеговину Павле Ковачевић убио је свог оца Петра, племенског капетана од 80 година - моја прим.) Јер, шта би друго требало да буду Титове речи изговорене 1. марта 1942. године, пред борцима новоформиране 2. пролетерске бригаде: "Ми ћемо пуцати и на рођеног оца ако иде против народа", него директива. Павле Ковачевић је похитао да њему припадне почасно место у спровођењу у живот те нечасне директиве." Др. Саво Скоко, "Крваво коло херцеговачко 1941-1942", књига 2, СКД "Просвета" Пале, "Планета" Београд, 2000. година.

Дал' је неки партизански отац преживео рат?
12-01-2014, 06:14 PM
Порука: #10
То важи и за Истру. Док су комунисти оптуживали српски национализам, програми Комунистичких Партија Словеније и Хрватске по том питању били су потпуно шовинистички и националистички, зато су у тим просторима откупили подршку и многих људи који су били "народњачког" или демохришћанског опредељења.
Не само да су тражили истарске крајеве где су Хрвати били у већини, него су хтели и оне где су били у мањини, и сами италијански комунисти су морали да на то пристану, ако не, метак у главу!
12-01-2014, 06:44 PM
Порука: #11
(12-01-2014 02:13 PM)Николај Пише:  Темпово писмо Титу од 17. марта 1942. године, поводом формирања Босанског пролетерског ударног батаљона, пред полазак у борбу против четника: "Када сам им поновио твоје ријечи [да] се ми надамо да ниједноме од њих неће рука задрхтати ако буде требало да пуца и на свога рођенога оца, тада се заорила читава дворана од једног громогласног: И НА ОЦА. Снажно и једногласно управљао је батаљон поклике другу Стаљину и Црвеној армији, КПЈ – у и другу ТИТУ……
Ми пак са батаљоном помјераћемо се према Власеници. Наш батаљон креће се у одличном војничком реду. Врло тешко можеш зауставити борце који хоће да сваког четника одмах стријељају."
Зборник, том 2, књига 3, страна 169
Све је речено.
12-01-2014, 06:51 PM
Порука: #12
Наравно да су преживели. Имам изјаву једног који је био тога дана у 2 пролетерској, када је формирана. Рекао ми је да су сви у његовом селу "гола говна", а нарочито стриц " коме сам пред почетак рата рекао да би га требало стрељати зато што има Солунску споменицу. За кога си се борио, пичка ти материна." Првоборац је имао непуних 16 година када је почео рат. Није имао од школе ништа,осим четири разреда. Служио је као помоћни радник пре рата. Умро је недавно. Пензија му је била око 200000 динара. То сам видео својим очима, пошто је поштар дошао да му да пензију, док сам био ту. Општина је доделила средства за сахрану, а ПИО фонд посебна средства.
Од њих двадесетак које знам да су били у 2 пролетерској, својим родитељима и фамилији нико није ништа нажао учинио. Управо супротно.
12-01-2014, 07:53 PM (Последња измена: 12-01-2014 08:03 PM од Chicot.)
Порука: #13
(12-01-2014 02:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  
Ово је много добро!
Јел имаш тачну фусноту?

Имам то у белешкама са више страна.

Најпрецизније у: "Titovo doba – Hrvatska prije, za vrijeme i poslije", Savez društava “Josip Broz Tito” Hrvatske, 2008.
Уредник и аутор: dr. sc. Tomislav Badovinac, страна 66 (Пролетер бр 1/1937)

Исти цитат и код др Коста Николић, Италијанска војска и четници у другом светском рату 1941-1943, Институт за савремену историју, 2008. Стр 97 (горњи цитат, само наводи Лист и годину издања - не наводи бр).

(12-01-2014 06:14 PM)ЛукаЛоко Пише:  
То важи и за Истру. Док су комунисти оптуживали српски национализам, програми Комунистичких Партија Словеније и Хрватске по том питању били су потпуно шовинистички и националистички, зато су у тим просторима откупили подршку и многих људи који су били "народњачког" или демохришћанског опредељења.
Не само да су тражили истарске крајеве где су Хрвати били у већини, него су хтели и оне где су били у мањини, и сами италијански комунисти су морали да на то пристану, ако не, метак у главу!
Ево погодног цитата из горенаведене књиге:

Цитат:Dr. Ante Mandić, poznati istarski borac, publicist i političar, član Jugoslavenskog
odbora u Londonu za Prvoga svjetskog rata, odmah po dolasku
na oslobođeni teritorij, na pitanje – Kako gleda na rješenje istarskog pitanja?
– odgovara: “To pitanje rješava već narod sam oružjem u ruci... On
više neće prepustiti svoju sudbinu drugima... (Istra) neće biti predmet pogađanja
drugih ... Narod Istre proglasio je svoje prisajedinjenje Hrvatskoj,
i time je definitivno riješio svoj istarski problem...” Tu je posebno naglasio:
“... I vama imamo da zahvalimo ako danas govorimo našim hrvatskim
jezikom ... Kad se pojavila prva kapa s crvenom zvijezdom, Istra se podigla
kao jedan čovjek. Ona Istra, koja nikada nije priznavala nikakve stranke
izim “hrvatske” ili “slovenske”, pristupila je vašem oslobodilačkom pokretu...
Danas smjelo i odlučno uzimljemo ono što je naše i ne pitamo nikoga,
da li mu je pravo ili nije, te s puškom u ruci čekamo spremni da branimo
svoje. Istra je u tom slijedila primjere partizana, koji nisu nikoga pitali za
dozvolu što imaju da rade!”26
26 IHRPH: ZAVNOH 1943/I, Zagreb, 1964., str. 429.

Извор је, дакле "Titovo doba – Hrvatska prije, za vrijeme i poslije", стр 67
12-01-2014, 08:50 PM
Порука: #14
(12-01-2014 06:51 PM)Бенито Пише:  Наравно да су преживели. Имам изјаву једног који је био тога дана у 2 пролетерској, када је формирана. Рекао ми је да су сви у његовом селу "гола говна", а нарочито стриц " коме сам пред почетак рата рекао да би га требало стрељати зато што има Солунску споменицу. За кога си се борио, пичка ти материна." Првоборац је имао непуних 16 година када је почео рат. Није имао од школе ништа,осим четири разреда. Служио је као помоћни радник пре рата. Умро је недавно. Пензија му је била око 200000 динара. То сам видео својим очима, пошто је поштар дошао да му да пензију, док сам био ту. Општина је доделила средства за сахрану, а ПИО фонд посебна средства.
Од њих двадесетак које знам да су били у 2 пролетерској, својим родитељима и фамилији нико није ништа нажао учинио. Управо супротно.
Знам, то је било реторичко питање.
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)