Одговори 

Оцена Теме:
  • 7 Гласова - 3 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!!
10-02-2015, 09:44 AM
Порука: #46
RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!!
Беседа Епископа Артемија изговорена на Литургији у Бадовинцима у катакомби Светог Краља Милутина
ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ
„Ако ми од Бога очекујемо овоземаљска блага, требало би бар понекад, ако не чешће, бар на ову Нову годину, да се упитамо: „А шта Бог од нас очекује?“ Да ли смо ми дужни нешто Богу, да ли Он очекује од нас нешто у Новој години? Да, свакако! Очекује да будемо бољи него у прошлој години. Очекује да променимо себе кроз покајање. Да мисао своју, молитву своју упутимо на небеске вредности, на вечне вредности, које је Господ својим рођењем донео на земљу, даровао људима и Цркви својој Светој. А даровао је Господ много, све што Бог може даровати, даровао је људима кроз Господа Христа. И вечну правду и вечну истину и вечну љубав. И вечни живот. А ми то треба да учинимо својим. Како можемо да ми те Божанске вредности које је Господ даровао, да учинимо да то буде наша својина? Онако како је Свети Василије Велики учинио, и остали, многи, многи угодници Божији. Живећи по Јеванђељу Христовоме. Испуњавајући Божанске заповести које је Господ дао, вршећи Свете Тајне и Свете врлине у животу своме.“ (Епископ Артемије)

https://www.youtube.com/watch?v=LD3teRvys-8

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Поруке У Овој Теми
RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - смедерево - 10-02-2015 09:44 AM

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 2 Гост(а)