Одговори 

Оцена Теме:
  • 7 Гласова - 3 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!!
11-03-2015, 09:43 AM
Порука: #136
RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!!
Друга недеља поста у Нишу

Ја сам врата; ако ко уђе кроза ме спашће се (Јн. 10, 9). Исто Господ говори и на другом месту: Нико не долази Оцу осим кроз мене (Јн. 14, 6). И још једном то потврђује када каже: Без мене не можете чинити ништа (Јн. 15, 5). Све вредно што у себи има Хришћанин, који је сав у Христу, добија једино од Христа. Његово оправдање је од Христа, и тело његово – такође је Христово. Онај ко се спасава, спасава се због тога што је обучен у Христа.
Само у таквом стању он може да приђе Оцу. Ми смо отпали од Бога и зато смо изазвали гнев према себи. (Суђење по) правди Божијој одступа од нас и милост се Његова пружа ка нама и прима нас, који се приближавамо, само ако се приближавамо Њему у Христу и Христом. Печат Христов се отискује на целој природи Хришћанина. Онај ко га носи поћи ће усред сенке смрти и неће се уплашити зла.

На празник Светог Григорија Паламе, у другу недељу Часног поста, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, служио је Свету Архијерејску Литургију у Нишу, уз саслуживање свештеномонаха и свештенођакона Епархије.

У својој беседи Владика је рекао:

Јесте чули браћо сестре, зар нисте чули да је почео трећи светски рат? И то пре две недеље. Онда када смо ушли у Свети Велики пост. То је рат другачији од оних који су раније вођени и који људи између себе воде. Каже Апостол Павле: „Наш рат није са телом и крвљу, већ са духовима таме и духовима злобе испод неба“. Наш рат је против злих сила демонских и против њиховог порода, греха и смрти. То је оно што је почело пре две недеље, у тај рат ми смо сви мобилисани и стари и млади и женско и мушко. Јер се боримо за нашега Небескога цара Господа Христа и за спасење наше душе. Тај рат је браћо и сестре неопходан за свакога онога који верује у Господа Христа, који жели да наследи Царство небеско и живот вечни, који је Господ донео са неба на земљу.

Инфо служба

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Поруке У Овој Теми
RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - смедерево - 11-03-2015 09:43 AM

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)