Одговори 

Оцена Теме:
  • 0 Гласова - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Како би сте ви решили питање Косова и Метохије?
28-11-2018, 07:43 PM
Порука: #29
RE: Како би сте ви решили питање Косова и Метохије?
Ово је занимљиво. Како је "Баја" Пашић успео да "окрене Албанце против Албанаца". Подсетимо бих да Албаници нису имали савезнике осим у Првом балканском рату.

Никад крај глупости на овом форум!
Овде особе отворено бољују од амнезије и то отворено!

Ма сама створење Албаније је доказ да шиптарима имали и то какве савазнике!

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-sipta...mitologije

Ствар је у томе што БЕОГРАДИЈА мисли као да је држава 20-50 милиона, и тако доста њених грађана. а не шака пара 8 милиона. Тако за Срби је увек било и то како важно имати диретан савезник иза леђа или лично на својим тлу! Ми само имамо један Савезник кад се одмотава и тотално склони КОМУНИСТЕ/НЕВЕРНИКЕ у Србији и у Русији!

Али БЕОГРАДИЈА и њена елита је у последни 200 година била настројена и утопљена у некој романтици и фантазији да је енглеска и запад њени пријатељи.

Замислити имати такав САМОУБИЛАЧКИХ СТАВ и то толико године!

Ви или намерно пишеле БУДАЛЕШТИНЕ, дисинфомације, или буквално се ругате са сајтом или са семин собом!

Сама теме само показује колико сте ви нека незозбилна средина! Нити сте дорастили решење нити питање.

То пусти људима ко се баве тим стварима и су потрошилих вечи део свој живот читајући и проналазовање историја и политика овим простора! Кад се таких људе састају ми имамо да нешто наућимо......

Колективно ниште за оваких изазов!

Види бато твз ”капетане” створиш знање свога вековни непријатељ да га поразиш, а не да се у њега заљубиш!
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
28-11-2018, 08:19 PM
Порука: #30
(28-11-2018 07:34 PM)Капетан Пише:  
(28-11-2018 06:48 PM)Ултрадесничар Пише:  Ово је занимљиво. Како је "Баја" Пашић успео да "окрене Албанце против Албанаца". Подсетимо бих да Албаници нису имали савезнике осим у Првом балканском рату.

Од избијања балканских ратова и нешто доцније и Великог рата, на нашој страни био је и Есад-паша Топтани, албанац пријатељ Краљ Петра Првога. Мало Срба зна да су при повлачењу Срба кроз Албанију старог Краља лечили и албански лекари. Есад Паша је био одликовн од стране регента Карађорђевића. Одличне односе је имао са Пашићем који га је придобио за нашу ствар. Убијен је атентату од стране албанских терориста, предака ових што су данас на власти У Приштини.

Иако је Паша највећи албанац оног времена у Тирани нема ништа што подсећа на њега, само споменик његовим убицама Има једна улица у Београду и сахрањен је на српском гробљу у Паризу. Био је велики држвник и војсковођа.

Генеза наших односа са шиптарима сежу далеко у прошлост и да није САД и Немачке мислим да би се ми договорили са Шиптарима.

Верујем да ће се и у Албанији родити неко сличан Есад Паши, за сада је такво време да је јака немачка струја видећемо у будућности.

Капетане бојим се да ми ниси одговорио на питање.
Вечна слава Есад-паши и тим албанским лекарима којима се ни име не зна али питање је како и када је " Никола Пашић завадио Албанце" ?
28-11-2018, 08:30 PM
Порука: #31
[quote='Ултрадесничар' pid='105014' dateline='1543429194']

Јел ме зезаш? Уз помоћ српске војске Паша је преузео власт у Албанији. А његове противнике наоружавала је Аустрија и Немачка. Шта ти ту није јасно? Глодали се између себе.

'You still think you can controll them?'
https://www.youtube.com/watch?v=29Mg6Gfh9Co

Auf Wiedersehen Frau Merkel!
28-11-2018, 08:43 PM (Последња измена: 28-11-2018 08:45 PM од Ултрадесничар.)
Порука: #32
(28-11-2018 08:30 PM)Капетан Пише:  
(28-11-2018 08:19 PM)Ултрадесничар Пише:  Јел ме зезаш? Уз помоћ српске војске Паша је преузео власт у Албанији. А његове противнике наоружавала је Аустрија и Немачка. Шта ти ту није јасно? Глодали се између себе.

Фисови су се "глодали између себе" вековима у том можда једином родовско-племснком друштву у Европи. Нека си у праву али да ли имаш неки доказ, извор или линк да је Пашић "завадио Албанце" ?

28-11-2018, 08:59 PM (Последња измена: 28-11-2018 09:03 PM од Капетан.)
Порука: #33
Паметан си момак. Где ћеш већег доказа од Нишког споразума између Пашића и Топтанија из 1914? Односно између Краљевине Србије и Албаније. Мудра је тада била српска политика и успела је да придобије Албанце на своју страну а Паша је због тог споразума убијен од стране противника. Нажалост убиством Есада паше затвара се српско питање а тај уговор је решавао односе Србије о Албаније. У смислу да Пашић није предузео допломатске активности питање шта би било у Албанској голготи. Успео да их подели.

Зато сам рекао решење за Космет морамо и ми купити део Албанаца на нашу страну, ако нисмо десет шипаца у стању убацити у парламент и да урлају Космет је Србије онда смо толико лоши да немам речи.

Јер ми данас имамо цели албански политички корпус против себе, а они против нас немају јер има српских политичара који њима иду на руку, Србија није сложна и јединствена а шиптари сви јесу. Од Црне Горе преко Космета до Албаније, сви су против нас.

Видиш како је Додик купио Мују Галијашевића Џевада тако се то ради. Џевад урла сваки дан РЕПУБЛИКА СРПСКА РЕПУБЛИКА СРПСКА!

https://www.google.rs/imgres?imgurl=http...E3oECAYQBg

28-11-2018, 09:11 PM
Порука: #34
(28-11-2018 08:59 PM)Капетан Пише:  Паметан си момак. Где ћеш већег доказа од Нишког споразума између Пашића и Топтанија из 1914? Односно између Краљевине Србије и Албаније. Мудра је тада била српска политика и успела је да придобије Албанце на своју страну а Паша је због тог споразума убијен од стране противника. Нажалост убиством Есада паше затвара се српско питање а тај уговор је решавао односе Србије о Албаније. У смислу да Пашић није предузео допломатске активности питање шта би било у Албанској голготи. Успео да их подели.

Зато сам рекао решење за Космет морамо и ми купити део Албанаца на нашу страну, ако нисмо десет шипаца у стању убацити у парламент и да урлају Космет је Србије онда смо толико лоши да немам речи.

Јер ми данас имамо цели албански политички корпус против себе, а они против нас немају јер има српских политичара који њима иду на руку, Србија није сложна и јединствена а шиптари сви јесу. Од Црне Горе преко Космета до Албаније, сви су против нас.

Видиш како је Додик купио Мују Галијашевића Џевада тако се то ради. Џевад урла сваки дан РЕПУБЛИКА СРПСКА РЕПУБЛИКА СРПСКА!

Мислим да је Пашић више наградио Топтанија за свај дела него што га је "купио".
Вратимо се у садашњост. Одакле Србији новац да купи било ког Албанца у "Скупштини Косова" ? Иза Тачија, Љимаја, клана Харадинај, милионера Пацољија...стоји САД , Енглеска и Немачка.
28-11-2018, 09:21 PM
Порука: #35
(28-11-2018 09:11 PM)Ултрадесничар Пише:  
(28-11-2018 08:59 PM)Капетан Пише:  Паметан си момак. Где ћеш већег доказа од Нишког споразума између Пашића и Топтанија из 1914? Односно између Краљевине Србије и Албаније. Мудра је тада била српска политика и успела је да придобије Албанце на своју страну а Паша је због тог споразума убијен од стране противника. Нажалост убиством Есада паше затвара се српско питање а тај уговор је решавао односе Србије о Албаније. У смислу да Пашић није предузео допломатске активности питање шта би било у Албанској голготи. Успео да их подели.

Вратимо се у садашњост. Одакле Србији новац да купи било ког Албанца у "Скупштини Косова" ? Иза Тачија, Љимаја, клана Харадинај, милионера Пацољија...стоји САД , Енглеска и Немачка.

Има се новца сине да је сваки тајкун или мафијаш одвојио неки динар данас би имали системе руске С400 и пар комада шиптара да их водамо као мечке, али српске политичаре Космет не занима они троше новац на глупости.

Ко је довео бившег председника САД Картера 1994 године да се састане са Караџићем на Палама у циљу лобирања??
https://www.google.rs/search?q=d%C5%BEim...GGSdtVQnM:

Српска мафија, лично српска мафија са Бошком Радоњићем на челу је довела Картера на Пале. М А Ф И Ј А-НОВЦЕМ!

https://en.wikipedia.org/wiki/Bosko_Radonjich

28-11-2018, 11:00 PM
Порука: #36
(28-11-2018 09:21 PM)Капетан Пише:  
(28-11-2018 09:11 PM)Ултрадесничар Пише:  

Има се новца сине да је сваки тајкун или мафијаш одвојио неки динар данас би имали системе руске С400 и пар комада шиптара да их водамо као мечке, али српске политичаре Космет не занима они троше новац на глупости.

Ко је довео бившег председника САД Картера 1994 године да се састане са Караџићем на Палама у циљу лобирања??
https://www.google.rs/search?q=d%C5%BEim...GGSdtVQnM:

Српска мафија, лично српска мафија са Бошком Радоњићем на челу је довела Картера на Пале. М А Ф И Ј А-НОВЦЕМ!

https://en.wikipedia.org/wiki/Bosko_Radonjich

Идеја није лоша али...колико Картер је имао година и шта је излобирао за РС ? Мислим да Картер ни као председник САД није неки наарочити утицај.
29-11-2018, 02:22 AM
Порука: #37
А ево још једне добре идеје да преко тајних служби грунеш Шиптаре на Шиптаре. Да се међусобно поубијају. Харадинај против Тачија. Остали шиптарски кланови против Тачија. Балансрираш странама док их не доведеш до истребљења.
29-11-2018, 02:31 AM
Порука: #38
(29-11-2018 02:22 AM)Сиви Вук Пише:  А ево још једне добре идеје да преко тајних служби грунеш Шиптаре на Шиптаре. Да се међусобно поубијају. Харадинај против Тачија. Остали шиптарски кланови против Тачија. Балансрираш странама док их не доведеш до истребљења.

Заборавио си Љимаја, Пацољија, Куртија...сви они једва чекају да сепоубијају међу собом јер им је досадило да праве Велику Албанију уз помоћ најмоћнијих сила на свету.
29-11-2018, 02:54 AM
Порука: #39
(29-11-2018 02:31 AM)Ултрадесничар Пише:  
(29-11-2018 02:22 AM)Сиви Вук Пише:  А ево још једне добре идеје да преко тајних служби грунеш Шиптаре на Шиптаре. Да се међусобно поубијају. Харадинај против Тачија. Остали шиптарски кланови против Тачија. Балансрираш странама док их не доведеш до истребљења.

Заборавио си Љимаја, Пацољија, Куртија...сви они једва чекају да сепоубијају међу собом јер им је досадило да праве Велику Албанију уз помоћ најмоћнијих сила на свету.

Нисам заборавио то се подразумева. Баја Њихове кланове нахушкаш на основу њихове глади за влашћу и доминацијом. Али пре свега ми морамо да имамо јаку тајну службу која би то могла да реализује.
29-11-2018, 03:51 AM
Порука: #40
(27-11-2018 01:14 PM)Капетан Пише:  Да би ослободили Космет од арнаутске окупације морају се створити одређени предуслови.

Пре свих предуслова које си доле набројао, а од којих смо добар део већ испробали једном и више пута, да бисмо се курталисали жваљавих шифтара потребан је ЈЕДАН ЈЕДИНИ ПРЕДУСЛОВ СВИХ ПРЕДУСЛОВА, а то је онај који су Србљи поседовали во времја кад је Краљ Милан очистио Јужну Србију, Врање, Ниш....од истих шифтара, као и кад су Србљи под командом Ђенерала Боже Јанковића ослободили Косово и Метохију и кад је Блаженопочивши Витешки Краљ-Мученик Александар упалио оне двије воштанице у Високим Дечанима које је Царица Милица оставила као Завет да их ужеже Осветник и Ослободитељ Косова!

ТАЈ ПРЕДУСЛОВ ЈЕСТЕ ДА СЕ СРБЉИ ВРАТЕ СЕБИ И ДА ПОНОВО ПОСТАНУ НАРОД БОЖЈИ И ПРАВОСЛАВНИ!

Без тога не вреди списак предуслова јер....заборавља се, случајно или намерно, да су шифтари по Вери МУСЛИМАНИ и да се своје Вере држе без обзира што замајавају противнике са Мајком Терезом и причама да је Харадинај шатро кримокатолик!

Што дакле сад да се само-оптужујемо, као разлог је што 'нисмо довољно нежни према шифтарима', а овамо не видимо наш полом и пад пре свега морални и духовни па на крају и све остало?!

Кад су неки наши изгнаници одавде, који нису могли да виде Отаџбину током пола века комуно-сатанистичке окупације јер су били на списковима "домаћих издајника и државних непријатеља", ишли да походе наше Светиње на Косову и Метохији у време титића без покрића кад се још могло, причали су после ође у Цркви како су у Призрену, у Недељу, морали да јуре црквењака по Поткаљаји да отвори Цркву да бар упале воштанице!

Пази, ради се о ДВА ОДВОЈЕНА СЛУЧАЈА, људи ишли у различито време, сваки за свој рачун...а колико је тек оних за које се не зна!

Још онда смо сви ође знали да је наше тамо изгубљено јер....НАС ВИШЕ НЕМА!

А шта ће бити то само Бог зна ну ми овамо доле видимо да ће све једног дана бити-САМО НАС НЕЋЕ БИТИ!

Тужан

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
29-11-2018, 04:42 AM
Порука: #41
Православље мора бити уништено као и све религије јер јер то зло зла и највећа опасност по српски народ. Народ мора бити васпитаван на националним и расним вредности.
29-11-2018, 06:15 AM (Последња измена: 29-11-2018 06:47 AM од ПРОСВЕТАР.)
Порука: #42
(29-11-2018 04:42 AM)Сиви Вук Пише:  Православље мора бити уништено као и све религије јер јер то зло зла и највећа опасност по српски народ. Народ мора бити васпитаван на националним и расним вредности.

Потпис:

Адолф Хитлер

Јес'то ти Гроковниче?

Самооо...синовац, ти си изгледа млого чит'о нашег покојног пријатеља Драгоша Калајића!

Међутим!

Нијеси чит'о довољно!

Наиме Онкл Ади је био ПРИМОРАН да попљује кримокатоличку јерес латинску као и све те неке њихове њемачке секте, суботари, лутерани, калвинисти....јербо је Њемачка била разбуцана због 30-годишњих ратова између тијех секти, па је зато измислио божанство ФОЛК као националнио лепак!

Међутим!

Онкл Ади је био паметан лудак....

ЗНАО ЈЕ ДА КАД БОГА ИЗБАЦИШ КРОЗ ВРАТА ОН УЛАЗИ КРОЗ ПРОЗОР, КАД-ТАД...И ТО СА ГРМЉАВИНОМ!

Зато је и сањао да васпостави ЊЕМАЧКУ РЕЛИГИЈУ!

Међутим!

Срећа наша у несрећи да није поседовао ВЕРУ СТАРУ попут нашег СВЕТОСАВЉА, иначе би свет још увек био под његовом чизмом!

Не кажем...Онкл Ади је био нешто најбоље што је Гњилежни Запад у агонији успео да изнедри од пада Римске Империје!

Међутим!

НАЈБОЉЕ ЗА ЊИХ, АМА НАЈГОРЕ ЗА НАС!

Паметном доста!

.
Нема нами спаса док не схватимо да нам исти лежи само у сопственом труду, а то је:

ДА УЧИНИМО СВЕ ШТО МОЖЕМО ДА СЕ СТВОРЕ УСЛОВИ ЗА

С Т А Л Н И

ДОЛАЗАК РУСКОГ ОРУЖИЈА У ВИДУ РАКЕТНИХ ВОЈНИХ БАЗА У СРБИЈУ, ЗА

С Т А Л Н О

1.
ПРИСУСТВО РУСИЈЕ У СРБИЈИ,

2.
ВАСПОСТАВЉАЊЕ ПЕРСОНАЛНЕ УНИЈЕ СРБИЈЕ И РУСИЈЕ,

3.
НАСЕЉАВАЊЕ И МЕШАЊЕ РУСА И СРБА, СРБКИЊА И РУСКИЊА У СРБИЈИ,

4.
РЕФОРМУ ВУКОВЕ „РЕФОРМЕ” СРБСКОГ ЈЕЗИКА И ПИСМА СА ПОВРАТКОМ, У ОКВИРУ МОГУЋЕГ, НА ЈЕЗИК СВЕТОГ САВВЕ, СИМЕУНА, АРСЕНИЈА, МАКСИМА, ВАСИЛИЈА И ПЕТРА, СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ЛАЗАРА И СВЕТОГ СТЕФАНА ВИСОКОГ,

5.
СТВАРАЊЕ ВОЈНО-КРАЈИШКОГ (КОЗАЧКОГ) СОЈЕДИЊЕНОГ КРАЉЕВСТВА СРБСКОГ,

6.
МИЛИТАРИЗАЦИЈА ЦЕЛОКУПНОГ ЖИВОТА У ВОЈНО-КРАЈИШКОМ КРАЉЕВСТВУ СРБСКОМ!

Не пођемо ли овим Отачким путем...

П Р О П А Ш Ћ Е МО !!!

Међутим!

А КАКО БИ ТРЕБАЛО ДА БУДЕ УРЕЂЕНО СОЈЕДИЊЕНО КРАЉЕВСТВО СЕРБСКО У ПЕРСОНАЛНОЈ УНИЈИ СА РУСИЈОМ, ПИТАЈУ СЕ МНОГИ?

ПА КАО ПРАВА ВОЈНА МОНАРХИЈА, ИНСПИРИСАНА НАСЛЕЂЕМ СВЕТОРОДНЕ НЕМАЊИЋА ЛОЗЕ И ИСКУСТВИМА СРБСКЕ КРАЈИШКЕ И РУСКЕ КОЗАЧКЕ ДРЖАВЕ!

ШТА ДАКЛЕ МИ, СРБСКИ ОРГАНСКИ ХИЈЕРАРХИСТИ И ПРАВОСЛАВНИ МОНАРХИСТИ НУДИМО?!

ПА КАЖЕ:

Уместо РАЦИОНАЛИЗМА, ми нудимо:

ВЕРУ У БОГА!

Уместо МАТЕРИЈАЛИЗМА, ми нудимо:

ПРВЕНСТВО ДУХА СВЕТОГА НАД МАТЕРИЈОМ!

Уместо АНАРХИЈЕ у демонократији названој „слобода”, ми нудимо:

ВОЈНИЧКО И МОНАШКО ПОСЛУШАЊЕ,ЗАКОН, РЕД и ПОРЕДАК!

Уместо СЕНЗУАЛИЗМА, ми нудимо:

ИДЕАЛИЗАМ!

Уместо ТЕЖЊЕ за БОГАЋЕЊЕМ, ми нудимо:

ЖУДЊУ за ИСТИНОМ, ПРАВДОМ и ЦАРСТВОМ НЕБЕСКИМ!

Уместо лажне ЈЕДНАКОСТИ, ми нудимо:

ХИЈЕРАРХИЈУ ПО ЗАСЛУЗИ И СТАРЕШИНСТВУ!

Уместо ПАРЛАМЕНТАРИЗМА, ми нудимо:

АУТОРИТЕТ СТАРЕШИНСТВА!

Уместо ЦИКЛИЧНОСТИ, ми нудимо:

СТАБИЛНОСТ кроз СКРОМНОСТ у БОГАТСТВУ и ДОЛГОТЕРПЉЕНИЈЕ у СИРОМАШТВУ!

Уместо ТРКЕ ЗА СРЕЋОМ, ми нудимо:

КУЛТ САВЕСТИ и ДУЖНОСТИ!

Уместо ЛОПОВЛУКА и ПЉАЧКЕ, ми нудимо:

ЗАКОНОМ ВАСПОСТАВЉЕН ОРГАНОН!

Уместо положаја на основу БОГАТСТВА, ми нудимо:

ПОЛОЖАЈ на основу ПРИПАДНОСТИ ПРОФЕСИЈАМА и СТАЛЕЖИМА!

Уместо ЗБИРА ИНДИВИДУА, ми нудимо:

СРБСКИ НАЦИОН КАО ОРГАНСКУ ЦЕЛИНУ!

Уместо ДРУУУУШТВА, ми нудимо:

ВАСКРС СЕРБСКЕ ДРЖАВЕ!

Уместо КЛАСНЕ БОРБЕ, ми нудимо:

ХАРМОНИЈУ ПРОФЕСИЈА и СТАЛЕЖА!

Уместо НЕОДГОВОРНОСТИ и АНОНИМНОСТИ, ми нудимо:

ОДГОВОРНОСТ и ТРАНСПАРЕНТНОСТ!

Уместо ДЕМОНОКРАТИЈЕ, ми нудимо:

ВАСКРС АУТОРИТЕТА!

Уместо ХИПОКРИЗИЈЕ, ми нудимо:

ВЕРУ и ВИТЕШТВО!

Уместо МРЖЊЕ према НЕПРИЈАТЕЉУ, ми нудимо:

ПОШТОВАЊЕ НЕПРИЈАТЕЉА!

Уместо ГРАЂАНСКИХ ВРЕДНОСТИ, ми нудимо:

КУЛТ ВОЈНИЧКИХ и МОНАШКИХ ВРЛИНА!

Уместо ПАЦИФИЗМА, ми нудимо:

КУЛТ ОБРАЗА, ЧАСТИ, РАТА и ОДБРАНЕ!

Уместо ИСТИХ ПРАВА за СВАКУ НАЦИЈУ и КУЛТУРУ, ми нудимо:

РАЗЛИЧИТ СТАТУС за СВАКУ НАЦИЈУ и КУЛТУРУ!

Уместо ДЕКАДЕНЦИЈЕ и УНИНИЈА, ми нудимо:

ВЕРУ У ПРАВДУ БОЖИЈУ и ВОЉУ ЗА НАПРЕДАК и МОЋ!

Уместо БЕЛЕ КУГЕ и КОНТРОЛЕ РАЂАЊА, ми нудимо:

АПСОЛУТНУ ВОЉУ за БИОЛОШКОМ ПЛОДНОШЋУ и ДУХОВНИ ПОДВИГ ПОРОДИЦЕ, ОЧИНСТВА и МАТЕРИНСТВА!

Уместо ДОБРОВОЉНОГ ОДУСТАЈАЊА од ТРАДИЦИОНАЛНИХ ВРЕДНОСТИ и ДРЖАВНИХ ТЕРИТОРИЈА, ми нудимо:

АПСОЛУТНУ ВОЉУ за ОЧУВАЊЕМ ТРАДИЦИЈА и ПОВЕЋАЊЕМ МОЋИ и УТИЦАЈА!

МЫ СЕРБЫ, СЪ НАМИ БОГЪ !

ЯКО СЪ НАМИ БОГЪ !

======================

ПС

Ово је матрица за једну СПЕЦИФИЧНО ВОЈНО-ТЕОЛОШКИ УРЕЂЕНУ ОБЛАСТ, како ми видимо Србију као ЈЕДИНИ начин њеног преживљавања у окружењу, па се иста не односи на васцелу Русију.

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)