Одговори 

Оцена Теме:
  • 3 Гласова - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ко је творац Југославије?
22-03-2017, 03:28 PM
Порука: #155
RE: Ко је творац Југославије?
(22-03-2017 10:16 AM)АНТИЈУГОСЛОВЕН Пише:  И по ко зна који пут на форуму:
партизани-герилци

Југословенска армија (касније ЈНА) -војска настала из партизанског покрета
комунисти-чланови партије

80-90%- партизана нису били чланови партије већ обичан народ

Пљујући по партизанима и ЈА т.ј. ЈНА, ви заправо пљујете по цијелом срБском народу који је био у тој војсци 1941-45 као и све до 1992.

И ПО КО ЗНА КОЈ ПУТ и не само на форуму

Рехбилитујем присилно мобилисане партизане, па хајде и оне заведене. Само се мало замисли колико је од тих 80-90%, назови Срба, било након рата против комуниста или су се готово сви учланили у КП.

И ПО КО ЗНА КОЈИ ПУТ, комуниста, а тиме и партизан (искрени) не може бити Србин, јер се он самовољно одриче свега што је СРБСКО. Не да се само одриче, него се и бори свим недозвољеним и нељудским средствима против свега што је СРБСКО. Е зато ја пљујем по њима, али они немају образа, па им пљување ништа не значи.

Само се обришу и наставе
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
24-03-2017, 02:43 AM (Последња измена: 24-03-2017 02:50 AM од Громовник.)
Порука: #156
(22-03-2017 10:16 AM)АНТИЈУГОСЛОВЕН Пише:  И по ко зна који пут на форуму:
партизани-герилци

комунисти-чланови партије

80-90%- партизана нису били чланови партије већ обичан народ

Странка је једно а војска друго.
СПС није исто што и ВЈ
СДС није исто што и ВРС..

А што су онда партизани - герилци својим животима чували дупета другова чланова партије? И гинули, док су ови јели из посебних казана, први се повлачили пред непријатељима, и у свакој густој ситуацији се спремали на предају и сарадњу са Немцима?

Зашто су слушали наређења чланова партије и беспоговорно их извршавали, када су их слали на браћу - Србе, док су им истовремено усташе пустошиле села у позадини?

Јел ти неког зајебаваш овде?

Нашао си да упоређујеш данашње странке које делују по (назови) демократским начелима, са једном парамилитарном терористичком организацијом упереном ка сламању "великосрпске хегемоније у Југославији", која притом није бирала начине за остварење тог циља, што је укључивало и сарадњу са усташама широм затвора КЈ? - читај истребљивањем целокупне Српске интилегинције и пљачком целокупне популације која је могла да се опљачка - што су убрзо по освајању власти и урадили?

(22-03-2017 10:16 AM)АНТИЈУГОСЛОВЕН Пише:  И једног дана кад се опаметите схватићете следеће:
Пљујући по партизанима и ЈА т.ј. ЈНА, ви заправо пљујете по цијелом срБском народу који је био у тој војсци 1941-45 као и све до 1992.

И једног дана кад порастеш, схватићеш да овај народ није само тад пљувао сам себе, убијајући своје комшије, пријатеље, другове и браћу, све затирући им гробове, већ је сад почео и да пиша сам по себи!

(22-03-2017 03:28 PM)luka.luke Пише:  Само се мало замисли колико је од тих 80-90%, назови Срба, било након рата против комуниста или су се готово сви учланили у КП.

Па и да се ни један није учланио, сви до једног су током целог рата чували дупе Аустроугарског фелдвебела и његових србомрзитељских геноцидних следбеника. Зар је битно коме вири "два прста књижице" из џепа а коме не?

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
https://youtu.be/TnX9n43wnO8 || https://youtu.be/lIi6rlVULaU || https://www.youtube.com/watch?v=hV0pEPDWn1o
Нису Срби као што су били / лошији су него пред Косовом / на зло су се свако измјенили
24-03-2017, 07:31 AM
Порука: #157
(21-03-2017 07:54 PM)Милослав Самарџић Пише:  Лепо каже Драгиша! Smile

(фотка од исечка Драгишиног говора, ваљда)

Па то је то и то све време причам.

Драгишин говор некакав доказ да "се зна" где су српске земље? Ајте људи уозбиљите се. Па кад зна, што их није обележио, него још од њих откинуо и онда обележио хрватске?

Не спорим ја људи да су Срби, па и тај несрећник Драгиша, знали где су српске земље, ама да Хрвати то нису признавали ни тад, ни било кад.

Можда није јасно људима колико су алави они били, посебно када су историјске прилике кренуле да им иду на руку. Постоје забелешке енглеског историчара Ситон-Вотсона (меморандум из 1936. године):

Ситон-Вотсон, преносећи Мачеково гледиште, Пише:"Ако Србија хоће да се прво питање реши споразумно (питање граница, опаска моја), ми смо приправни и на то, то јест, да и ми имамо право казати нашу ријеч о Србији као што она има исто право о Хрватској. За тај случај ми тражимо да буде седам територијалних јединица, које у прошлости и по својим приликама имаду свака свој карактер, своје интересе, свој живот, а то су: Словенија, Хрватска са Славонијом и Далмацијом, Босна-Херцеговина, Црна Гора, Македонија, Србија и Војводина (Бачка и Банат)."

Виђи врага, су седам бињишах! Хрватска са Славонијом и Далмацијом, а Србија одвојено од Босне, Војводине, Црне Горе и Македоније. Па ако ћемо да одвајамо, ајмо онда да одвојимо до краја: и Славонију и Далмацију од Хрватске, па да онда расправљамо чије је шта.

Ситон-Вотсон, преносећи Мачеково гледиште, Пише:"Ако Србија не да дирати у Македонију, добро, али ми тада тражимо дуализам, отприлике какав је био између Аустрије и Угарске. Србија једно, а све земље са Хрватском које су раније припадале А-Угарској једно. Што се тиче Црне Горе, то је ствар између Срба, како ће они наредити, ми смо задовољни. Ову нашу полу ми ћемо уредити на федеративној бази."

Су два мача, а су двије круне! Ама ни Босна ни Војводина нису наше, већ њихове, али ће нам ето дати Црну Гору и Македонију, па да се дуално дружимо, лапо-лапо.

Ко бре може да преговара да прави заједничку државу са оваквим представницима, још су и ови добри, какви су други били?

Цитат:Хтео сам још да питам Небојшу и Влада у вези Башке резолуције.

Ма Милославе, ја у клин, ти у плочу. Влад ти је одговорио отприлике онако како и ја мислим. Касно Марко на Косово стиже, а узгред буди речено у Башкој резолуцији пише да ће да буде српска јединица поред словеначке и хрватске унутар Југославије, и да се разграничење са Хрватима без легитимних представника српских не признаје. Мало и касно.

Тито с Енглезима кроји нову капу, а ми се бавимо да ли је Драгиша легитиман 1944, и не смемо ни име да му поменемо јер би одмах Хрвати дрекнули што развргавамо оно што смо сами потписали.
24-03-2017, 07:52 AM
Порука: #158
(24-03-2017 02:43 AM)Громовник Пише:  Па и да се ни један није учланио, сви до једног су током целог рата чували дупе Аустроугарског фелдвебела и његових србомрзитељских геноцидних следбеника. Зар је битно коме вири "два прста књижице" из џепа а коме не?

Ма, наравно, то ја да би човјеку било јасније.
24-03-2017, 08:17 PM
Порука: #159
(24-03-2017 07:31 AM)Небојша Пише:  
(21-03-2017 07:54 PM)Милослав Самарџић Пише:  Лепо каже Драгиша! Smile

(фотка од исечка Драгишиног говора, ваљда)

Па то је то и то све време причам.

Драгишин говор некакав доказ да "се зна" где су српске земље? Ајте људи уозбиљите се. Па кад зна, што их није обележио, него још од њих откинуо и онда обележио хрватске?

Не спорим ја људи да су Срби, па и тај несрећник Драгиша, знали где су српске земље, ама да Хрвати то нису признавали ни тад, ни било кад.

Можда није јасно људима колико су алави они били, посебно када су историјске прилике кренуле да им иду на руку. Постоје забелешке енглеског историчара Ситон-Вотсона (меморандум из 1936. године):

Ситон-Вотсон, преносећи Мачеково гледиште, Пише:"Ако Србија хоће да се прво питање реши споразумно (питање граница, опаска моја), ми смо приправни и на то, то јест, да и ми имамо право казати нашу ријеч о Србији као што она има исто право о Хрватској. За тај случај ми тражимо да буде седам територијалних јединица, које у прошлости и по својим приликама имаду свака свој карактер, своје интересе, свој живот, а то су: Словенија, Хрватска са Славонијом и Далмацијом, Босна-Херцеговина, Црна Гора, Македонија, Србија и Војводина (Бачка и Банат)."

Виђи врага, су седам бињишах! Хрватска са Славонијом и Далмацијом, а Србија одвојено од Босне, Војводине, Црне Горе и Македоније. Па ако ћемо да одвајамо, ајмо онда да одвојимо до краја: и Славонију и Далмацију од Хрватске, па да онда расправљамо чије је шта.

Ситон-Вотсон, преносећи Мачеково гледиште, Пише:"Ако Србија не да дирати у Македонију, добро, али ми тада тражимо дуализам, отприлике какав је био између Аустрије и Угарске. Србија једно, а све земље са Хрватском које су раније припадале А-Угарској једно. Што се тиче Црне Горе, то је ствар између Срба, како ће они наредити, ми смо задовољни. Ову нашу полу ми ћемо уредити на федеративној бази."

Су два мача, а су двије круне! Ама ни Босна ни Војводина нису наше, већ њихове, али ће нам ето дати Црну Гору и Македонију, па да се дуално дружимо, лапо-лапо.

Ко бре може да преговара да прави заједничку државу са оваквим представницима, још су и ови добри, какви су други били?

Цитат:Хтео сам још да питам Небојшу и Влада у вези Башке резолуције.

Ма Милославе, ја у клин, ти у плочу. Влад ти је одговорио отприлике онако како и ја мислим. Касно Марко на Косово стиже, а узгред буди речено у Башкој резолуцији пише да ће да буде српска јединица поред словеначке и хрватске унутар Југославије, и да се разграничење са Хрватима без легитимних представника српских не признаје. Мало и касно.

Тито с Енглезима кроји нову капу, а ми се бавимо да ли је Драгиша легитиман 1944, и не смемо ни име да му поменемо јер би одмах Хрвати дрекнули што развргавамо оно што смо сами потписали.
ОК, онда можемо да закључимо ову полемику. Јер мени је познато ово што су Хрвати тражили, вама је познато ово што су Срби тражили (или знали). КПЈ је управо преузела тај програм хрватксеи нтелигенције о 7 федералних јединица.
Само је дакле било питање око тога ко ће моћи да спроведе свој програм: Срби или Хрвати.
У комунистичкој Југославији - Хрвати, у Краљевини - Срби, мислим, да је исход рата био другачији.
29-03-2017, 04:29 PM (Последња измена: 29-03-2017 04:38 PM од АНТИЈУГОСЛОВЕН.)
Порука: #160
(22-03-2017 03:28 PM)luka.luke Пише:  И ПО КО ЗНА КОЈ ПУТ и не само на форуму

Рехбилитујем присилно мобилисане партизане, па хајде и оне заведене. Само се мало замисли колико је од тих 80-90%, назови Срба, било након рата против комуниста или су се готово сви учланили у КП.

И ПО КО ЗНА КОЈИ ПУТ, комуниста, а тиме и партизан (искрени) не може бити Србин, јер се он самовољно одриче свега што је СРБСКО. Не да се само одриче, него се и бори свим недозвољеним и нељудским средствима против свега што је СРБСКО. Е зато ја пљујем по њима, али они немају образа, па им пљување ништа не значи.

Само се обришу и наставе

Пљујеш ти по себи, само ниси толико паметан да то увидиш !
О каквом ти србству причаш у периоди између 1918-41 ?

(24-03-2017 02:43 AM)Громовник Пише:  А што су онда партизани - герилци својим животима чували дупета другова чланова партије? И гинули, док су ови јели из посебних казана, први се повлачили пред непријатељима, и у свакој густој ситуацији се спремали на предају и сарадњу са Немцима?

Зашто су слушали наређења чланова партије и беспоговорно их извршавали, када су их слали на браћу - Србе, док су им истовремено усташе пустошиле села у позадини?

Јел ти неког зајебаваш овде?

Нашао си да упоређујеш данашње странке које делују по (назови) демократским начелима, са једном парамилитарном терористичком организацијом упереном ка сламању "великосрпске хегемоније у Југославији", која притом није бирала начине за остварење тог циља, што је укључивало и сарадњу са усташама широм затвора КЈ? - читај истребљивањем целокупне Српске интилегинције и пљачком целокупне популације која је могла да се опљачка - што су убрзо по освајању власти и урадили?
И једног дана кад порастеш, схватићеш да овај народ није само тад пљувао сам себе, убијајући своје комшије, пријатеље, другове и браћу, све затирући им гробове, већ је сад почео и да пиша сам по себи!
Па и да се ни један није учланио, сви до једног су током целог рата чували дупе Аустроугарског фелдвебела и његових србомрзитељских геноцидних следбеника. Зар је битно коме вири "два прста књижице" из џепа а коме не?

Већ сам на 5.страници написао:

Ти ћеш мене да учиш како је било у НДХ,а моја породица све то преживљавала на својој кожи . Која политичка идеологија ? Народ је гледао да преживи геноцид 1941-45 док је Краљ био у Лондону,Војска К.Југославије разбијена , Србија под Њемцима,а Дража говорио како треба чекати (али зато усташе нису чекале ) .
Народ на тлу злочиначке НДХ налазио је спас на слободним партизанским територијама и није се бојао партизана него усташа,Њемаца и Италијана.
29-03-2017, 04:43 PM
Порука: #161
(29-03-2017 04:29 PM)АНТИЈУГОСЛОВЕН Пише:  Народ на тлу злочиначке НДХ налазио је спас на слободним партизанским територијама и није се бојао партизана него усташа,Њемаца и Италијана.

Поштоваоче комунистичке војске, погледај негде колико је Срба нашло спас код Италијана пре него што испишеш себи својствена срања. Нашао си на четничком форуму да глорификујеш комуњаре.
29-03-2017, 04:52 PM
Порука: #162
(29-03-2017 04:43 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(29-03-2017 04:29 PM)АНТИЈУГОСЛОВЕН Пише:  Народ на тлу злочиначке НДХ налазио је спас на слободним партизанским територијама и није се бојао партизана него усташа,Њемаца и Италијана.

Поштоваоче комунистичке војске, погледај негде колико је Срба нашло спас код Италијана пре него што испишеш себи својствена срања. Нашао си на четничком форуму да глорификујеш комуњаре.
1.партизани/ЈА/ЈНА није комунистичка војска
2.на челу војске јесу били комунисти
3.зашто су Италијани помогли тим Србима ?
4.а ви сте нашли да од антифашиста признатих свуда у свијету правите фашисте и да пљујете по законима Србије
29-03-2017, 04:58 PM
Порука: #163
(29-03-2017 04:52 PM)АНТИЈУГОСЛОВЕН Пише:  

4.а ви сте нашли да од антифашиста признатих свуда у свијету правите фашисте и да пљујете по законима Србије

Не разумем твоју потребу да на форуму Погледи држиш предавања о " херојској борби комуниста" , схватам да су ово чудна времена да се људи лако погубе али ти си се баш погубио кад овде покушаваш да провучеш причу о партизанским херојима.
29-03-2017, 05:02 PM (Последња измена: 29-03-2017 05:05 PM од АНТИЈУГОСЛОВЕН.)
Порука: #164
(29-03-2017 04:58 PM)ЈВуО-КГ Пише:  

Не разумем твоју потребу да на форуму Погледи држиш предавања о " херојској борби комуниста" , схватам да су ово чудна времена да се људи лако погубе али ти си се баш погубио кад овде покушаваш да провучеш причу о партизанским херојима.

Хоћеш да кажеш да овдје треба владати једноумље, па макар и самоубилачко !

(29-03-2017 04:58 PM)ЈВуО-КГ Пише:  

Ај ти сад реци шта би ми добили, као народ, кад би прогласили партизане злочинцима ?
29-03-2017, 05:13 PM
Порука: #165
(29-03-2017 05:02 PM)АНТИЈУГОСЛОВЕН Пише:  Хоћеш да кажеш да овдје треба владати једноумље, па макар и самоубилачко !

Ја не одређујем шта се пише овде, форумаш сам као и ти, само наглашавам да не разумем потребу да неко велича комунисте на форуму Погледи.

(29-03-2017 05:02 PM)АНТИЈУГОСЛОВЕН Пише:  Ај ти сад реци шта би ми добили, као народ, кад би прогласили партизане злочинцима ?

Одличан пример како се иде из крајности у крајност.
29-03-2017, 06:42 PM
Порука: #166
(29-03-2017 04:29 PM)АНТИЈУГОСЛОВЕН Пише:  Ти ћеш мене да учиш како је било у НДХ,а моја породица све то преживљавала на својој кожи . Која политичка идеологија ? Народ је гледао да преживи геноцид 1941-45 док је Краљ био у Лондону,Војска К.Југославије разбијена , Србија под Њемцима,а Дража говорио како треба чекати (али зато усташе нису чекале ) .

А партизани се кобајаги борили против усташа? Smile

Па ког датума је освојен Београд, а ког Јасеновац, ко је ту шта чекао ајде објасни нам.

А успут би могао и да нам кажеш што сте носили петокраке на капама, ако нисте комуњаре?

Што сте се клели Титу и Стаљину, што сте им певали песмице, обична војско? Rolleyes

https://youtu.be/TnX9n43wnO8 || https://youtu.be/lIi6rlVULaU || https://www.youtube.com/watch?v=hV0pEPDWn1o
Нису Срби као што су били / лошији су него пред Косовом / на зло су се свако измјенили
29-03-2017, 07:00 PM
Порука: #167
Јел ја добро капирам ствари те је овај антијугословен бранитељ југословенства?Ај донт андрстенд вот даз хи воз?Blush

У славу предака, на понос потомака!!!

http://cojstvo.rs/
29-03-2017, 07:10 PM
Порука: #168
Не, он само воли партизане, а КП и Југославију јок. Изгледа гледао много филмова Smile

Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)