Одговори 

Оцена Теме:
  • 8 Гласова - 4.25 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Краљевина Југославија - СФРЈ
15-02-2014, 09:45 PM
Порука: #6
RE: Милослав Самарџић одговара на ваша питања
(15-02-2014 08:20 PM)Романија1 Пише:  Имам два питања:
1. Да ли би сте подржали евентуалну рехабилитацију ђ. Недића?
2. Каква је вредност била динара пред рат, а каква за вријеме рата (тј. да ли је било и колико инфлација), и каква је вредносна разлика између тадашњег и садашњег динара. Знам да сте у Дражи 1 писали да је Дража имао преко милион динара код себе у априлу 41.
1. Да, ја сам потписник захтева за рехабилитацију Милана Недића од комуниста. Њему је сигурно неправедно пресуђено, а сем тога комунистички систем ''правде'' захвата целе породице. Међутим, не бих подржао Недићеву рехабилитацију од установа Краљевине Југославије. Мислим да га у том случају ни један суд не би могао рехабилитовати.
2. Имао сам један чланак о куповној моћи некад и сад, не могу да га нађем. Углавном, плате из 1940. године никад нису достигнуте. Тада су ВК радници имали око 1.000 динара месечно, што је негде данашњих 1.000 евра, а Дража 4-5.000.
У почетку рата није било инфлације. За 200.000 динара децембра 1941, када је на ту суму расписана потерница за Дражом, могла се купити вила у Београду. После је било инфлације, али није била висока као касније.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Поруке У Овој Теми
RE: Милослав Самарџић одговара на ваша питања - Милослав Самарџић - 15-02-2014 09:45 PM
RE: Краљевина Југославија - СФРЈ - Љубо Рогља - 17-02-2014, 04:43 AM

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)