Одговори 

Оцена Теме:
  • 8 Гласова - 4.25 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Квиз- Српска историја
26-10-2018, 09:28 PM
Порука: #8583
RE: Квиз- Српска историја
Не. Највећа одмазда била је 750 за једног, у Чехословачког, када је у атентату убијен Хајнрих Химлер. Па ипак у Нирнбергу није било суђења за ту одмазду, због поменутих прописа о одмаздама.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
26-10-2018, 09:36 PM (Последња измена: 26-10-2018 09:37 PM од Бенито.)
Порука: #8584
Мислим да питање одмазди над цивилима у Другом светском рату треба да има посебну тему, јер је јако занимљива тема. И добро би било да имамо људе који се посебно баве том и сличном тематиком, јер ми се чини да ми Срби, као једна од напогођенијих страна у том рату због одмазди, не знамо ни близу довољно о тој теми.
26-10-2018, 09:39 PM
Порука: #8585
(26-10-2018 09:28 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не. Највећа одмазда била је 750 за једног, у Чехословачког, када је у атентату убијен Хајнрих Химлер. Па ипак у Нирнбергу није било суђења за ту одмазду, због поменутих прописа о одмаздама.
Рајнхард Хајдрих, гувернер окупиране Чешке.
26-10-2018, 10:22 PM
Порука: #8586
(26-10-2018 09:36 PM)Бенито Пише:  Мислим да питање одмазди над цивилима у Другом светском рату треба да има посебну тему, јер је јако занимљива тема. И добро би било да имамо људе који се посебно баве том и сличном тематиком, јер ми се чини да ми Срби, као једна од напогођенијих страна у том рату због одмазди, не знамо ни близу довољно о тој теми.
Које људе? Нико се на бави тиме, чак у ствари, систематски се баве скривањем истине.
26-10-2018, 10:23 PM
Порука: #8587
(26-10-2018 09:39 PM)Вукашин Петковић Пише:  
(26-10-2018 09:28 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не. Највећа одмазда била је 750 за једног, у Чехословачког, када је у атентату убијен Хајнрих Химлер. Па ипак у Нирнбергу није било суђења за ту одмазду, због поменутих прописа о одмаздама.
Рајнхард Хајдрих, гувернер окупиране Чешке.
Да бре, овај други скот је поживео још 3 године.
Него кад сам ту, још једно питање.
Генерал Салан одбио је 1962. да преда Алжир и Француска га је осудила на смрт. Он је био командант француске војске у Алжиру.
То се зна.
Али са Саланом је био осуђен и један Србин.
Који?
26-10-2018, 10:28 PM
Порука: #8588
Валтер?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
26-10-2018, 10:52 PM
Порука: #8589
Не. Био је то потпуковник Легије странаца Сава Степановић. Који је био уз генерала Салана. Иначе четник Горске гарде.
Он побегне код Американаца, они га приме у војску и пошаљу у Вијетнам. Јер је већ био тамо, 1950-и неке, тада са Валтером. Французи су му укинули казну па се као пензионер вратио у ФР. Требало би да је жив. Помиње га Милош Костић овде, 13:35 и даље:
https://www.youtube.com/watch?v=A4i-7KJfnWI
26-10-2018, 11:02 PM
Порука: #8590
(26-10-2018 10:22 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(26-10-2018 09:36 PM)Бенито Пише:  Мислим да питање одмазди над цивилима у Другом светском рату треба да има посебну тему, јер је јако занимљива тема. И добро би било да имамо људе који се посебно баве том и сличном тематиком, јер ми се чини да ми Срби, као једна од напогођенијих страна у том рату због одмазди, не знамо ни близу довољно о тој теми.
Које људе? Нико се на бави тиме, чак у ствари, систематски се баве скривањем истине.

Сад кад размислим, у праву си. Никад нисам посветио посебну пажњу питању одмазде, па и не знам готово ништа о тој теми. Ни ко је писао, ни шта се писало, ни да ли су постојале конференције и слично о тој теми .....
27-10-2018, 10:44 AM
Порука: #8591
Једном српском великану одбијена је докторска теза. Тема докторске тезе била је " прст у око" универзитетској средини у којој је брањена.
О ком великану се ради и чему је била посвећена докторска теза?
27-10-2018, 08:20 PM
Порука: #8592
Ава Јустин Поповић је бранио докторску тезу о Достојевском у Оксфорду и докторат му је враћен.
Касније је докторирао теологију у Атини
27-10-2018, 09:34 PM
Порука: #8593
Која је била омиљена Дражина песма?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
27-10-2018, 11:17 PM
Порука: #8594
" Што се боре мисли моје". Smile
28-10-2018, 01:11 AM
Порука: #8595
(27-10-2018 11:17 PM)Бенито Пише:  " Што се боре мисли моје". Smile

Знам да ниси био са њим у крчми... Реци извор, не слаже се са мојим.

28-10-2018, 10:41 AM
Порука: #8596
Реци и ти извор?
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)