Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Тачан одговор у потпуности. Терај даље...
Одговори

Па, ајде Вуле, док си ту.
Покушавам да постављам питања која имају одређене везе са данашњом Србијом.
Постојао је један ружан обичај при служењу војног кадра у Србији. Који је то обичај и ко га је укинуо?
Одговори

Је л ударање батине као казна?
Одговори

Не, да олакшам, о регрутацији говорим.

(04-02-2017, 11:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  Који народ сем Срба слави крсну славу?

Да нису Молдавци?
Одговори

Да, Молдавци.
Одговори

Такође, њу празнују данашњи Македонци(Срби) и Црногорци(Срби), али се среће и код Срба католика у Боки Которској, Конавлима, јужној Херцеговини, Далмацији и Босанском Грахову, код неких муслимана у Босни и Санџаку, Горанаца и Јањеваца. Што се тиче других народа празновање се среће и код Албанаца католика у северној Албанији, као и на Синају где постоје Бедуини који празнују своју славу. Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Не само Срби католици, него и Хрвати, који су још пре неколико векова прешли у католичанство, па у Хрвате. То је у Загорју, Бјеловару, Вараждину итд. Било би занимљиво да видимо те обичаје, јер они славе свеце римокатолика, обично се поклапају датумски са њиховим старим славама. Исто, не знају ни за какав пост. А, и не признају да је то слава.
Одговори

Ево остао сам дужан једно питање. Како је гласио званични назив "Београдског пашалука"?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Бенитово питање тешко да ћемо одговорити.
Београдски пашалук- Смедеревски санџак.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(05-02-2017, 06:44 PM)Николај Пише:  Ево остао сам дужан једно питање. Како је гласио званични назив "Београдског пашалука"?

По једном граду у Србији у коме је било највеће упориште Чича Митоваца.... Јок

Смедеревски Санџак!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Јесте Смедеревски санџак.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(05-02-2017, 04:36 PM)Бенито Пише:  Па, ајде Вуле, док си ту.
Покушавам да постављам питања која имају одређене везе са данашњом Србијом.
Постојао је један ружан обичај при служењу војног кадра у Србији. Који је то обичај и ко га је укинуо?

Први српски ђенерал Миливоје Блазнавац, укинуо је праксу замене служења војног кадра и регрутовање коцком. Од тада је обавеза служења војске постала општа.
Ајде Шумадинац.
Одговори

Ја сам први одговорио али ако Шумадинац има питање, слободно нек изволи.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Међу Турцима Османлијама Смедеревски санџак је такође био познат и као област ..... (незваничан назив) ?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним