Одговори 

Оцена Теме:
  • 7 Гласова - 4.71 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Квиз- Српска историја
19-06-2019, 03:14 PM
Порука: #10641
RE: Квиз- Српска историја
Преко 200.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
19-06-2019, 05:13 PM
Порука: #10642
(18-06-2019 06:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-06-2019 06:14 PM)Mitic Пише:  "Погледи" су први са тиражом од 200.000 примерака. Друга би била "Дуга" са, рецимо, тиражом од 150.000 и трећи би био "НИН" са 100.000
Погледи 200.000
Дуга 120.000
НИН 80.000

Интервју је имао око 40.000, као и Политикин свет. За Старт не знам.

Сећамо се из далека тада смо били још мали али су нас старији водили на протесте по Београду, дођу људи са Погледима у рукама на Теразије и у кнез то се разргабило за секунд, није се могло иштампати у оно време колико су били тражени поготово међу демокократском опозицијом и спо члановима...

19-06-2019, 11:16 PM (Последња измена: 19-06-2019 11:17 PM од Милослав Самарџић.)
Порука: #10643
(19-06-2019 03:14 PM)Бенито Пише:  Преко 200.

Да, преко 200.
- Које највише памтите?
- Један рокер објавио је мемоаре само у фељтону у Погледима. Који?
20-06-2019, 08:34 AM (Последња измена: 20-06-2019 08:40 AM од Mitic.)
Порука: #10644
Мислим да беше Точак објавио мемоаре у Погледима. Исидора Бјелица и Душка Јованић су писале за Погледе. Пре неки дан, професор Милош Ковић је цитирао свог колегу Николу Самарџића шта је писао у Погледима.

"Треба читати колумне Николе Самарџића у крагујевачким Погледима, подгоричкој Pobjedi, београдском Peščaniku i Danasu. Оне врве од некакве чудновате мржње. Ево шта је, сада далеке 1992, писао у крагујевачким Погледима: „Уместо осиротелим суседима, Европска заједница је отворила врата, и пре свог званичног оснивања, полудивљим Азијатима и Африканцима, неспремним, неспособним или невољним да се прилагоде цивилизацијским нормама свог новог поднебља“. Они су Париз, како нариче Самарџић, „занавек, можда, загадили инвазијом најгрђе простоте“ (Погледи, 13.11.1992)."

https://stanjestvari.com/2019/06/13/milo...misljenja/

На Википедији се налази одређени број сарадника. Јел тачно да су Милован Бркић и Миломир Марић писали за Погледе?

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/%D0%9F%D0...0%B4%D0%B8
20-06-2019, 08:57 AM
Порука: #10645
(19-06-2019 11:16 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-06-2019 03:14 PM)Бенито Пише:  Преко 200.

Да, преко 200.
- Које највише памтите?
- Један рокер објавио је мемоаре само у фељтону у Погледима. Који?
Без сумње- Никола Самарџић. Његови текстови су били на самој ивици расизма. По данашњим стандардима пљуштале би тужбе за нетолеранцију. Невезано за то, мислим да су то били врло проблематични текстови у великом броју случајева. Да ти је данашња памет, вероватно то не би штампао.
У сенци је остао велики број текстова мање познатих аутора који су открили многе чињенице из периода Другог светског рата, а то су највећи бисери часописа Погледи.
Да ли је академик Димитрије Ђорђевић објавио неки текст икад у Погледима?
20-06-2019, 10:21 AM
Порука: #10646
Нису писали академик Ђорђевић, Душка Јованић и Миломир Марић. Бркић јесте једно време кад су га були истерали из свих новина, а још није основао своје. Па сам му зато дао простор.
Николини текстови другачије су изгледали тада кер ке био рат. Ти муџахедини су долазили масовно и ратовали против нас. Како би их ти описао у тим околностима?
Мени се чини да су међу најзапаженијима били чланци др Петра Павловића и др Марка Павловића.
- Године 1993. Погледи су привремено обуставили рад због хиперинфлације. О томе смо издали саопштење.. Који медији су објавили да су Погледи трајно престали да излазе?
20-06-2019, 10:25 AM
Порука: #10647
Јесте Точак.
20-06-2019, 03:14 PM
Порука: #10648
Самарџићу,праштај Smile мене,што би рекли неки туњави, није dojmilo толико писаније новинарско,уз сво уважавање према журналистичкој струци, колико су ми била јака писма читалаца. Рубрика у којој сам највише уживао. Још кад их буде онако већи број и кад су опширна,лепота права. Smile

п.с. Никола Самарџић,као и сваки такав тип, отишао из крајности у крајност.
20-06-2019, 05:58 PM
Порука: #10649
(20-06-2019 03:14 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Самарџићу,праштај Smile мене,што би рекли неки туњави, није dojmilo толико писаније новинарско,уз сво уважавање према журналистичкој струци, колико су ми била јака писма читалаца. Рубрика у којој сам највише уживао. Још кад их буде онако већи број и кад су опширна,лепота права. Smile
Да, зато што су била прва нецензурисана...
21-06-2019, 08:40 PM
Порука: #10650
(20-06-2019 10:21 AM)Милослав Самарџић Пише:  Нису писали академик Ђорђевић, Душка Јованић и Миломир Марић. Бркић јесте једно време кад су га були истерали из свих новина, а још није основао своје. Па сам му зато дао простор.
Николини текстови другачије су изгледали тада кер ке био рат. Ти муџахедини су долазили масовно и ратовали против нас. Како би их ти описао у тим околностима?
Мени се чини да су међу најзапаженијима били чланци др Петра Павловића и др Марка Павловића.
- Године 1993. Погледи су привремено обуставили рад због хиперинфлације. О томе смо издали саопштење.. Који медији су објавили да су Погледи трајно престали да излазе?
Практично сви главни су објавили, од РТС-а па даље комунисрички медији. И наравно сорошевци, Време, неке њиховњ агенције, па онса ави прњносе.
Који је био наслов у сорошевским новинама?
Може и описно. Дакле година је 1993, пишу да су Погледи угашени и који је наслов?
Мала помоћ: Наслов нема везе са Погледима, Погледи су само повод.
21-06-2019, 10:49 PM
Порука: #10651
Можда су вређали преко наслова или се исмејавали на рачун тога што су Погледи угашени
21-06-2019, 11:16 PM
Порука: #10652
(21-06-2019 10:49 PM)Mitic Пише:  Можда су вређали преко наслова или се исмејавали на рачун тога што су Погледи угашени

Не. Наслов је био "Слом националне опције".
Српске, наравно.
А кад смо после неколико месеци, када је прошла инфлација, наставили редовно излажење, нико наравно није објавио. Опет смо имали веће тираже од њих.
22-06-2019, 11:09 PM
Порука: #10653
Наведите макар један " бренд" настао у време Краљевине СХС/Југославије или Краљевине Србије који су титоисти наставили да производе после ДСР и срозали његов квалитет до непрепознатљивости наневши немерљиву штету националним, економским и културним интересима српског народа?
23-06-2019, 01:07 AM
Порука: #10654
Телеоптик, Икарус, Мерима, Агенција Путник, ИКЗ, ракије разне, вина и коњаци, месни наресци из КГ, качкаваљ из Пирота, текстил из Лесковца, суве шљиве... не знам називе брендова од ИКЗ па даље.
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)