Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Да баш лепо,
заокружио национални идентитет.
Одговори

Е, ако он не постане војвода Бојовић, неће нико! Јок
Само бркове још да пусти. Јок
Одговори

Нисам у току.

(13-09-2019, 05:37 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Свечаност поводом промоције најмлађих официра Војске Србије биће одржана у суботу, 14. септембра 2019. године, испред Дома Народне скупштине Републике Србије, у 11 часова. Која класа по реду сутра ступа, и званично, у редове Војске Србије?

п.с. Изгура тема 800 страница.

...........................................................

140.класа.
Одговори

(13-09-2019, 11:31 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Нисам у току.

(13-09-2019, 05:37 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Свечаност поводом промоције најмлађих официра Војске Србије биће одржана у суботу, 14. септембра 2019. године, испред Дома Народне скупштине Републике Србије, у 11 часова. Која класа по реду сутра ступа, и званично, у редове Војске Србије?

п.с. Изгура тема 800 страница.

...........................................................

140.класа.
Ера тера кера. Баја
Одговори

(14-09-2019, 10:09 PM)Бенито Пише:  Ера тера кера. Баја

Ахаа,нека је са срећом. Smile

Септембарац?
Кад буде време нека јави који је род изабрао.
Није ово много,шест месеци.

п.с. И дан данас срећем неке са доживљајима из Билеће. Кез

п.с.с. Из твоје и моје генерације они који су се опредељивали за ШРО стационирани су били у Жаркову? Тако ли беше,што би рекле Нишлије?
Одговори

Прво- нико се није опредељивао, него су они опредељивали.
Друго- не сећам се Жаркова, али се сећам Мостара.
Треће- Билећа је био ШРО, али само за пешадију.
Ако разумеш шта сам хтео да хтеднем. Ваистину!
Одговори

(15-09-2019, 12:55 AM)Бенито Пише:  Прво- нико се није опредељивао, него су они опредељивали.
Друго- не сећам се Жаркова, али се сећам Мостара.
Треће- Билећа је био ШРО, али само за пешадију.
Ако разумеш шта сам хтео да хтеднем. Ваистину!

Јасно,јасно,омашио сам генерацијски,старији сти ти од мене мало више него што сам мислио. Нормално је да се не сећаш Жаркова,то је вероватно уведено по распаду СФРЈ.
Одговори

(13-09-2019, 11:31 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Нисам у току.

(13-09-2019, 05:37 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Свечаност поводом промоције најмлађих официра Војске Србије биће одржана у суботу, 14. септембра 2019. године, испред Дома Народне скупштине Републике Србије, у 11 часова. Која класа по реду сутра ступа, и званично, у редове Војске Србије?

п.с. Изгура тема 800 страница.

...........................................................

140.класа.

140-та промовисана јуче, сада ступа 144-та.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(15-09-2019, 02:59 PM)Перун Пише:  140-та промовисана јуче, сада ступа 144-та.

140. и 139. (лекари) су ступили у редове ВС. Ти из 144. ће тек за 4 године да постану потпоручници тј. они који су и званично приступили војсци. Онај део њих који се буде школовао до краја. Нисам лепо формулисао питање па је могло да буде двосмислено. Ти који упишу академију они могу и да напусте кад хоће,као и било који други факултет.

п.с. Држ' се достојанствено тамо и како доликује. Кез И немој да се разочараш ако сусретнеш каквог неокомунистичног типуса или више њих.
Одговори

(15-09-2019, 07:18 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(15-09-2019, 02:59 PM)Перун Пише:  140-та промовисана јуче, сада ступа 144-та.

140. и 139. (лекари) су ступили у редове ВС. Ти из 144. ће тек за 4 године да постану потпоручници тј. они који су и званично приступили војсци. Онај део њих који се буде школовао до краја. Нисам лепо формулисао питање па је могло да буде двосмислено. Ти који упишу академију они могу и да напусте кад хоће,као и било који други факултет.

п.с. Држ' се достојанствено тамо и како доликује. Кез И немој да се разочараш ако сусретнеш каквог неокомунистичног типуса или више њих.

Нисмо се баш разумели што се тиче питања. Тачније, ти у војску ступаш кад потпишеш уговор тако да, правно гледано, то је непосредно пред почетак школовања.

Није баш тако што се тиче обавеза приликом напустања ВА. Ако те држава школује нпр. две године и ти одлучиш да напустиш школовање мораш да платиш одређену надокнаду која није ни мало наивна (за једну годину школовања плаћаш трошкове у дуплом износу, дакле трошкове за две године). Када се то сабере схватиш да ти се не исплати да напусташ.

Што се овог другог тиче о томе нема шта да бринеш. Хвала свима на подршци!

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не сећам се беше да ли је било?
Колико је био висок цар Душан?
Одговори

(16-09-2019, 12:02 PM)Вукашин Петковић Пише:  Не сећам се беше да ли је било?
Колико је био висок цар Душан?

Око 2,17 метара
Одговори

А јел било који четнички војвода је постао генерал?
Одговори

(16-09-2019, 12:02 PM)Вукашин Петковић Пише:  Не сећам се беше да ли је било?
Колико је био висок цар Душан?

Ваљда 212cm.

Рече ми друг један, да је музеј воштаних фигура из КГ комшилука поставио Душана и Лазара једног до другог, нисам био тамо па не знам да ли је истина. Али је злонамерно да нема даље.

(16-09-2019, 01:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  А јел било који четнички војвода је постао генерал?

Давно си нам на некој теми рекао да јесте, али не рече који тачно. Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 21 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним