Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Самарџићу, зна ли се кога сахрањују на оним сликама Гарде у зиму 1945.?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(25-11-2019, 09:15 PM)Бенито Пише:  Ха, ха, ха који си ти оптимиста. Па, ми имамо три историчара који пишу и говоре арапски турски. Сво троје су отерали са Филозофског факултета.
Само кажем да је ово скроз без везе што немамо по десетак стручњака за мађарски језик средњег века, латински, грчки, бугарски, арапски, турски, немачки...
Одговори

(25-11-2019, 11:37 PM)Перун Пише:  Самарџићу, зна ли се кога сахрањују на оним сликама Гарде у зиму 1945.?
Зна се, али то је после Битке за Калиновик, нема везе са Сјеницом.
Хусар Дугић и Жика Павловић.
Одговори

Где и када су комунисти срушили православну цркву за време литургије и побили силан народ?
Одговори

(25-11-2019, 09:15 PM)Бенито Пише:  Ха, ха, ха који си ти оптимиста. Па, ми имамо три историчара који пишу и говоре арапски турски. Сво троје су отерали са Филозофског факултета.

Да ли су то они што су преводили турске дефтере?
Одговори

Славио је херојску Србију и њене војнике којима је удес судио да прођу кроз тешка искушења.

"Србија је велика земља, јер сте Ви својим јунаштвом задивили цео свет". Речи су једног страног официра из савезничке земље.

А када је 1917. године одржан помен на заједничком гробљу, упутио је сенима војника своје нације следеће речи: "Устаните да се поклоните пред славним фалангама Срба који су достојни старога Рима".


Како се зове овај поморски официр из савезничке земље?
Одговори

(26-11-2019, 12:41 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(25-11-2019, 11:37 PM)Перун Пише:  Самарџићу, зна ли се кога сахрањују на оним сликама Гарде у зиму 1945.?
Зна се, али то је после Битке за Калиновик, нема везе са Сјеницом.
Хусар Дугић и Жика Павловић.

Ниси ме разумео, то нема везе са Сјеницом и Калиновиком, временски је померено а и Гарда није била код Калиновика.

Дакле, зима 45., сахрана неког официра Гарде. Сад ћу рећи Правди да окачи слику.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-11-2019, 12:40 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(25-11-2019, 09:15 PM)Бенито Пише:  Ха, ха, ха који си ти оптимиста. Па, ми имамо три историчара који пишу и говоре арапски турски. Сво троје су отерали са Филозофског факултета.
Само кажем да је ово скроз без везе што немамо по десетак стручњака за мађарски језик средњег века, латински, грчки, бугарски, арапски, турски, немачки...

Да ли неко уопште проучава мађарска документа како нико није истраживбо како се померала граница између Мађарске и Србије у средњем веку и колико је било Срба у то време у данашњој Војводини?
Одговори

Предухитрио си ме, баш сам хтео да питам: Навести једну књигу о средњем веку у којој се користе мађарска документа?
Одговори

Тиме би требало да се бави историјско одељење Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду.
Одговори

Као што би Албанцима требало да се бави историјско одељење Филозофског факултета у Приштини.
Измештено, немам појма где.
Одговори

Историјско одељење у Београду требало би да ствара историјске експерте за историју Османске Турске, Млетачке републике, Бугарске и Грчке.
Тако би требало да буде, али...
Наша култура је под контролом окупатора, а то су титоисти који су ту постављени да би радили управо ово чије последице сте, Богу хвала, приметили, а о томе вам пишем годинама.
Има неких покушаја, попут ове докторске дисертације из 2016. године, о Бугарима, коју је окачио ЈВуО пре неки дан.
Али, то су више инциденти, него што је правило.
Иначе, др Милош Ковић је имао идеју да се ствари покрену управо у том правцу, макар за последња два века. Међутим, управо тада је дошло до напада на њега и још неке предаваче на катедри. Између осталих и на професора Фотића, једног од оних који говори и чита изворе са арапског турског.
Ето, о томе се ради.
Одговори

(25-11-2019, 08:20 AM)Перун Пише:  
(25-11-2019, 07:16 AM)Вукашин Петковић Пише:  Близу си. Smile
Заједно са члановима Врховне централне управе, било их је 177.
Друго питање: Колико је међу члановима било жена?

Колико чланова није било на списку?
Е то већ не знам.
Одговори

(25-11-2019, 07:16 AM)Вукашин Петковић Пише:  Близу си. Smile
Заједно са члановима Врховне централне управе, било их је 177.
Друго питање: Колико је међу члановима било жена?
10.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним