Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Не. Највећа одмазда била је 750 за једног, у Чехословачког, када је у атентату убијен Хајнрих Химлер. Па ипак у Нирнбергу није било суђења за ту одмазду, због поменутих прописа о одмаздама.
Одговори

Мислим да питање одмазди над цивилима у Другом светском рату треба да има посебну тему, јер је јако занимљива тема. И добро би било да имамо људе који се посебно баве том и сличном тематиком, јер ми се чини да ми Срби, као једна од напогођенијих страна у том рату због одмазди, не знамо ни близу довољно о тој теми.
Одговори

(26-10-2018, 09:28 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не. Највећа одмазда била је 750 за једног, у Чехословачког, када је у атентату убијен Хајнрих Химлер. Па ипак у Нирнбергу није било суђења за ту одмазду, због поменутих прописа о одмаздама.
Рајнхард Хајдрих, гувернер окупиране Чешке.
Одговори

(26-10-2018, 09:36 PM)Бенито Пише:  Мислим да питање одмазди над цивилима у Другом светском рату треба да има посебну тему, јер је јако занимљива тема. И добро би било да имамо људе који се посебно баве том и сличном тематиком, јер ми се чини да ми Срби, као једна од напогођенијих страна у том рату због одмазди, не знамо ни близу довољно о тој теми.
Које људе? Нико се на бави тиме, чак у ствари, систематски се баве скривањем истине.
Одговори

(26-10-2018, 09:39 PM)Вукашин Петковић Пише:  
(26-10-2018, 09:28 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не. Највећа одмазда била је 750 за једног, у Чехословачког, када је у атентату убијен Хајнрих Химлер. Па ипак у Нирнбергу није било суђења за ту одмазду, због поменутих прописа о одмаздама.
Рајнхард Хајдрих, гувернер окупиране Чешке.
Да бре, овај други скот је поживео још 3 године.
Него кад сам ту, још једно питање.
Генерал Салан одбио је 1962. да преда Алжир и Француска га је осудила на смрт. Он је био командант француске војске у Алжиру.
То се зна.
Али са Саланом је био осуђен и један Србин.
Који?
Одговори

Валтер?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не. Био је то потпуковник Легије странаца Сава Степановић. Који је био уз генерала Салана. Иначе четник Горске гарде.
Он побегне код Американаца, они га приме у војску и пошаљу у Вијетнам. Јер је већ био тамо, 1950-и неке, тада са Валтером. Французи су му укинули казну па се као пензионер вратио у ФР. Требало би да је жив. Помиње га Милош Костић овде, 13:35 и даље:
https://www.youtube.com/watch?v=A4i-7KJfnWI
Одговори

(26-10-2018, 10:22 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(26-10-2018, 09:36 PM)Бенито Пише:  Мислим да питање одмазди над цивилима у Другом светском рату треба да има посебну тему, јер је јако занимљива тема. И добро би било да имамо људе који се посебно баве том и сличном тематиком, јер ми се чини да ми Срби, као једна од напогођенијих страна у том рату због одмазди, не знамо ни близу довољно о тој теми.
Које људе? Нико се на бави тиме, чак у ствари, систематски се баве скривањем истине.

Сад кад размислим, у праву си. Никад нисам посветио посебну пажњу питању одмазде, па и не знам готово ништа о тој теми. Ни ко је писао, ни шта се писало, ни да ли су постојале конференције и слично о тој теми .....
Одговори

Једном српском великану одбијена је докторска теза. Тема докторске тезе била је " прст у око" универзитетској средини у којој је брањена.
О ком великану се ради и чему је била посвећена докторска теза?
Одговори

Ава Јустин Поповић је бранио докторску тезу о Достојевском у Оксфорду и докторат му је враћен.
Касније је докторирао теологију у Атини
Одговори

Која је била омиљена Дражина песма?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

" Што се боре мисли моје". Smile
Одговори

(27-10-2018, 11:17 PM)Бенито Пише:  " Што се боре мисли моје". Smile

Знам да ниси био са њим у крчми... Реци извор, не слаже се са мојим.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Реци и ти извор?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 8 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним