Одговори 

Оцена Теме:
  • 9 Гласова - 4.33 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Квиз- Српска историја
26-01-2017, 01:55 PM
Порука: #155
RE: Квиз- Српска историја
Коста Бучовић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
26-01-2017, 02:38 PM (Последња измена: 26-01-2017 02:44 PM од Vlad Alekš.)
Порука: #156
(26-01-2017 11:14 AM)Бранке Пише:  Да није Милош Црњански?

Јесте. А ко други? Smile

(26-01-2017 11:41 AM)Живојин Мишић Пише:  Црњански је био нападач.

Где је Црњански био нападач? У Манчестеру?

(26-01-2017 11:41 AM)Живојин Мишић Пише:  Мислим да није предавао Тиркету него Милутинцу.

Мислити и цвеће брати није исто. А ко је предавао историју Тиркету?

(26-01-2017 11:41 AM)Живојин Мишић Пише:  Милутинац је био штопер и логичније је да штопер чува нападача и да га ,,бије", него да се штопер и бек туку међусобно.

Ко је уопште спомињао Милутинца?

Два Рима падоше, трећи још стоји, а четвртога неће бити.
26-01-2017, 02:48 PM (Последња измена: 26-01-2017 02:51 PM од Перун.)
Порука: #157
Јеси сигуран да је предавао Тиркету? Играо бека?
Играо је нападача. И предавао је Милутинцу а не Тиркету. Ако можеш постави линк где си ово прочитао. Могуће да мој извор није добар.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
26-01-2017, 02:54 PM (Последња измена: 26-01-2017 02:55 PM од Бранке.)
Порука: #158
(26-01-2017 02:48 PM)Живојин Мишић Пише:  Јеси сигуран да је предавао Тиркету? Играо бека?
Играо је нападача. И предавао је Милутинцу а не Тиркету. Ако можеш постави линк где си ово прочитао. Могуће да мој извор није добар.

Ово анегдота је била давно у једним новинама,чини ми се у "Новостима" . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)
26-01-2017, 03:01 PM (Последња измена: 26-01-2017 03:03 PM од Перун.)
Порука: #159
(26-01-2017 09:00 AM)Vlad Alekš Пише:  
(25-01-2017 03:34 PM)Бенито Пише:  
(25-01-2017 03:15 PM)Vlad Alekš Пише:  Бранислав Нушић? Smile
Александар Тирнанић Тирке играо је фудбал (док је био гимназијски ученик) за београдски клуб "Осветници", тврдио је његов сада већ покојни синовац Богдан. Име клуба се односило на Косово, разуме се. Једног дана "Осветници" оду у Панчево и тамо одиграју утакмицу са неким локалним клубом. За Панчево је играо неки јако пргав бек, ломио Београђанима цеванице само тако, а богме није био само силеџија, већ напротив, јако интелигентан играч. Београђани смењивали разне играче на њему, док нису нашли решење - један дорћолски лучки радник је буквално разбио пргавог панчевачког бека, односио се према њему као да је овај џак са пристаништа, толико да су Панчевца на крају изнели са терена. Панчевац псује и мајку и оца Београђанима, тврди да ће им се кад-тад крви напити.
Прошло је пар дана. Тирке и његови другари из клуба седе у гимназијским клупама и чекају да им почне час историје. У учионицу улази пргави панчевачки бек, изговара своје име и презиме, и каже - "Ја ћу вам од данас предавати историју". Које име и презиме је изговорио пргави панчевачки бек?
http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.ht...ser-skijas
Је ли се мисли на овај чланак? Ту јасно пише оно што сам раније питао. Новинарима не треба веровати, увек воле да ,,зачине" причу да би била занимљивија.

26-01-2017, 03:36 PM (Последња измена: 26-01-2017 03:37 PM од Бранке.)
Порука: #160
(26-01-2017 03:01 PM)Живојин Мишић Пише:  Је ли се мисли на овај чланак? Ту јасно пише оно што сам раније питао. Новинарима не треба веровати, увек воле да ,,зачине" причу да би била занимљивија.

Није тај,овде је баш од речи до речи била та прича . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)
26-01-2017, 03:42 PM
Порука: #161
(26-01-2017 03:36 PM)Бранке Пише:  
(26-01-2017 03:01 PM)Живојин Мишић Пише:  Је ли се мисли на овај чланак? Ту јасно пише оно што сам раније питао. Новинарима не треба веровати, увек воле да ,,зачине" причу да би била занимљивија.

Није тај,овде је баш од речи до речи била та прича . . .

Видиш и сам да пишу две супротне приче. Није требало да се поставља друго питање док не одговоримо на Вукашиново.

26-01-2017, 03:52 PM (Последња измена: 26-01-2017 03:53 PM од Вукашин Петковић.)
Порука: #162
(26-01-2017 01:55 PM)Живојин Мишић Пише:  Коста Бучовић.
Tacno, teraj dalje...
26-01-2017, 04:28 PM
Порука: #163
Један од најмлађих припадника ЈВуО, командир једне чете, учествовао у спашавању пилота. О коме је реч?

26-01-2017, 04:29 PM
Порука: #164
Ера нека постави питање, иако је Бранкетов одговор тачан.
И немојте убудуће постављати питања док се на претходно не одговори. Ако неко испадне из система, као Влад, па треба да се убаци, нека се не убацује сам него нека сачека, па ћемо га убацити у згодном тренутку.
Ајде, Жућо.
26-01-2017, 08:04 PM
Порука: #165
Мишићу, доста ти је неодређено питање. Има их доста. Да ли си мислио на Ивка?
26-01-2017, 08:15 PM
Порука: #166
Није официр. Командир коњске чете при спашавању пилота. После рата докторирао у Мексику. Дражин човек- славна личност.

26-01-2017, 08:19 PM
Порука: #167
(26-01-2017 08:15 PM)Живојин Мишић Пише:  Није официр. Командир коњске чете при спашавању пилота. После рата докторирао у Мексику. Дражин човек- славна личност.

Знам ја одговор али се не важи Кез гугл ми помогао.
26-01-2017, 08:23 PM
Порука: #168
Другачије и не би могао наћи. Неки дан сам поставио на страници ,, Дражини људи славне личности".

Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 2 Гост(а)