Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ilarion Ruvarac, ako nije on, onda Ljuba Kovacevic.
Одговори

Руварац је. Терај даље. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(17-02-2017, 03:30 AM)Бенито Пише:  ПС До сада ником нисам узурпирао предност питања, а Павлу ево други пут. Зато извињење, и уступам право првом идућом приликом.

Нема потребе, само нека иде даље. Не смета мени. Smile
Одговори

E ovako,pošto je već spomenut kralj Milutin,ja ću da pitm jedno interesantno pitanje.
Kada je Kraljevina Srbija pobedila Vizantijsku carevinu,vizantijski car je Milutinu,nemajući šta drugo da ponudi,ponudio maloletnu ćerku koja je tad imala 6 godina.Milutin je pristao i oženio ju je.
Pitanje je: koliko godina je ona imala kada je prvi put stupila s Milutinom u bračne odnose ? (mislim na ćerku vizantijskog cara,samo što sma joj zaboravio ime)

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(17-02-2017, 10:10 AM)Andrejevic Пише:  E ovako,pošto je već spomenut kralj Milutin,ja ću da pitm jedno interesantno pitanje.
Kada je Kraljevina Srbija pobedila Vizantijsku carevinu,vizantijski car je Milutinu,nemajući šta drugo da ponudi,ponudio maloletnu ćerku koja je tad imala 6 godina.Milutin je pristao i oženio ju je.
Pitanje je: koliko godina je ona imala kada je prvi put stupila s Milutinom u bračne odnose ? (mislim na ćerku vizantijskog cara,samo što sma joj zaboravio ime)
Постављао сам питање у вези овога. Звала се Симонида, касније се замонашила. Тада су девојке раније сазревале тако да је мој одговор 12-13 год.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Tačno,sa 12 godina.
Vozi dalje Smile

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(17-02-2017, 03:30 AM)Бенито Пише:  Била је нестварно лепа. Није ни чудо што се ђувегија намах заљубио у њу. Они који су се питали не само да су били сагласни, него су то видели као коначни дар са неба после векова раздвојености.
Али, што би рекао народни песник, " зла судбина и још гора срећа", на монструозан начин, украдена је њена лепота. Сазнавши за то, ђувегија доживљава тежак нервни слом.
Поента овог питања је иста као и у оном о принцези Ксенији. Српска историја била би сигурно другачија да су се они спојили.
Ко је она? Ко је он?
Ово питање је актуелно. Или неко да постави ново. Предност има Павле.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(17-02-2017, 08:39 AM)Вукашин Петковић Пише:  Aleksandar Karadjordjevic i Tatjana Nikolajevna Romanov?

Одавно није актуелно, пошто је ово тачан одговор.
Ајде,Вукас.
Одговори

Terajte dalje, ja cu kasnije da se pridruzim.
Одговори

(17-02-2017, 10:23 AM)Живојин Мишић Пише:  Тада су девојке раније сазревале тако да је мој одговор 12-13 год.

Шта ти значи ово да су тада девојке раније сазревале? Јесте да је ово квиз на тему српске историје, али то не значи да газимо биологију или еволуцију. Smile

Ево једног питања из "Погледових" преокупација. Smile
Која етничка заједница је из својих редова, процентуално гледајући, дала највише чланова и симпатизера "покрета Драже Михаиловића"? И зашто? Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Ајде онда да отројчим са овим судбоносним везама из младости, који се нису завршили браковима, а то је имало велике последице по српску историју.
Била је провинцијалка. Имала је намеру да успе у животу на до тада тако познат начин. Ту се, чак, њене амбиције нису заустављале, него је осећала обавезу и багажа званог породица.
Налетела је на њега, који је био све супротно од тога. Био је Србин и светски тип. Заљубљен у науку и уметност, још као млад ауторитет и појам величине. Она је потпуно била залуђена њиме, а он је у њој видео отелотворење свога национализма.
Како се брзо заљубила, тако се брзо и пробудила. Сетила се својих амбиција.
Он се њој тешко прилагодио, али кад је отишла, то га је сломило за женски род до краја живота.
Свако на свој начин, постали су незаобилазне историјске личности.
Умрли су трагично. Она је била жртва своје амбиције и илузије, а он је отишао у никад довољно расветљеним околностима.
Да је он био одлучнији, да је она слушала срце, српска историја би изгледала другачије.
Ко су они?
Одговори

Jebi ga Benito scenarijo nove serije
Одговори

(17-02-2017, 12:00 PM)Бенито Пише:  Ајде онда да отројчим са овим судбоносним везама из младости, који се нису завршили браковима, а то је имало велике последице по српску историју.
Била је провинцијалка. Имала је намеру да успе у животу на до тада тако познат начин. Ту се, чак, њене амбиције нису заустављале, него је осећала обавезу и багажа званог породица.
Налетела је на њега, који је био све супротно од тога. Био је Србин и светски тип. Заљубљен у науку и уметност, још као млад ауторитет и појам величине. Она је потпуно била залуђена њиме, а он је у њој видео отелотворење свога национализма.
Како се брзо заљубила, тако се брзо и пробудила. Сетила се својих амбиција.
Он се њој тешко прилагодио, али кад је отишла, то га је сломило за женски род до краја живота.
Свако на свој начин, постали су незаобилазне историјске личности.
Умрли су трагично. Она је била жртва своје амбиције и илузије, а он је отишао у никад довољно расветљеним околностима.
Да је он био одлучнији, да је она слушала срце, српска историја би изгледала другачије.
Ко су они?
Љуба Ненадовић и Милица Стојадиновић?
Одговори

Ево једно питање, на које сигурно нико неће знати да одговори. Четнички команданти су за време рата, ајде да не кажем масовно, али у огромној мери чинили једно кривично дело, предвиђено Војним кривичним закоником КЈ. Које дело?

Одмах да кажем, нису у питању ратни злочини или "издаја".

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним