Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ужичка војска, ваљда?Smile
А што не волиш Драгишу?
Одговори

(07-03-2017, 11:42 PM)Бенито Пише:  Ужичка војска, ваљда?Smile
А што не волиш Драгишу?

Ма нисам на то мислио, кад сам ја био у војсци био сам у Ужичком корпусу. Кез Једно време. Јок

Ма није да га не волим, али није ни да га волим. Јок Да сам малодушан рекао биx " Не волим их ни кад су у нашим редовима" Кез, али није тако баш, млатим. Кез

Мој поручниче изнервира ме више пута у току данашњег дана Чићву патетичар , не могу реченицу да склопим , мисли ми беже.
Одговори

За време ПСР, у окупираној отаџбини, један српски официр послао је писмо другом српском официру. Обојица су се војнички школовала у истој земљи, обојица су били српске националности али су ратовали на супротној страни. Један је имао нижи официрски чин док је други био генерал. Генерал је позван, од стране нижег официра, да не буде издајник и да не ратује више на страни окупатора јер ће његова војска изгубити рат. У супротном, закллео се да ће га терати... Који догађај је у питању и ко су официри?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

А видиш мене неко развеселио после дужег времена. Кад сам видео како је Протић развалио овог веселог Лазанског у Ћирилици.
Ајде, Перуне!!!!!

(07-03-2017, 11:51 PM)Перун Пише:  За време ПСР, у окупираној отаџбини, један српски официр послао је писмо другом српском официру. Обојица су се војнички школовала у истој земљи, обојица су били српске националности али су ратовали на супротној страни. Један је имао нижи официрски чин док је други био генерал. Генерал је позван, од стране нижег официра, да не буде издајник и да не ратује више на страни окупатора јер ће његова војска изгубити рат. Који догађај је у питању и ко су официри?

Топлички устанак. Писмо војводе Косте Војиновића оном Личанину, АУ генералу.
Одговори

Јесте. Ај да погодимо и име. Звао се као немачки командант Југоистока и Балкана. Презивао као инжењер Славко (ЈБТ).

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(07-03-2017, 11:52 PM)Бенито Пише:  А видиш мене неко развеселио после дужег времена. Кад сам видео како је Протић развалио овог веселог Лазанског у Ћирилици.

Нисам гледао у пм. То пратим на YT, кад изађе погледаћу како професор разваљује пургерску сомину.
Одговори

(07-03-2017, 11:59 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Нисам гледао у пм. То пратим на YT, кад изађе погледаћу како професор разваљује пургерску сомину.

Избаци овде кад изађе да одгледам.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да се није тај АУ генерал звао Аугуст ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(07-03-2017, 11:58 PM)Перун Пише:  Јесте. Ај да погодимо и име. Звао се као немачки командант Југоистока и Балкана. Презивао као инжењер Славко (ЈБТ).

Не могу да тражим. Напиши како се звао.
" Један народ поступио је исто онако како се понашао један човек пре две хиљаде година.".
Ко је ово написао о Србима за време Првог светског рата?
Одговори

Рајс можда ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(08-03-2017, 12:07 AM)Бенито Пише:  " Један народ поступио је исто онако како се понашао један човек пре две хиљаде година.".
Ко је ово написао о Србима за време Првог светског рата?

Ленсинг ?
Одговори

(08-03-2017, 12:07 AM)Бенито Пише:  Не могу да тражим. Напиши како се звао.
" Један народ поступио је исто онако како се понашао један човек пре две хиљаде година.".
Ко је ово написао о Србима за време Првог светског рата?

Maksimilijan fon Vajks / inzenjer Slavko Babic

Je li stranac ovo napisao ili Srbin? Misli se da su se Srbi zrtvovali, kao Isus Hrist, da bi ostali bili spaseni? Ako je neki Srbin napisao rekao bi da je to vladik Nikolaj.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Србин, није владика. Један што је писао о философији паланке, много пре Радомира Константиновића. Али из потпуно других разлога и на другачији начин.

Био је позната и значајна личност ДСР-а.

Међу пет најбољих писаца између два светска рата.
Одговори

Stanislav Krakov?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним