Одговори 

Оцена Теме:
  • 9 Гласова - 4.33 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Квиз- Српска историја
22-03-2017, 12:04 AM (Последња измена: 22-03-2017 12:05 AM од Бенито.)
Порука: #2409
RE: Квиз- Српска историја
У време Косовског боја , у Србији се појавио ​један нама братски народ. Непосредно након битке, основали су манастир на једној планини. Братство је у неким историјским тренуцима било изузетно бројно. Занимљиво је да је манастир живео до пред саму побуну Срба , познатију као Кочина крајина. Дакле, трајао је готово колико и читав период владавине Османске Турске над Србима. Турци су манастир уништили 1792. године. Црква је обновљена у време српско-турских ратова 1876-77. Међутим, век касније, црква је напуштена. Последња адаптација је урађена 1992. године, али у њој данас не бораве свештена лица, осим једном годишње.
Који народ је подигао овај заборављени манастир? Где се он налази?
Под којим именом је запамћен?
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
22-03-2017, 08:33 AM (Последња измена: 22-03-2017 08:41 AM од Vlad Alekš.)
Порука: #2410
(22-03-2017 12:04 AM)Бенито Пише:  У време Косовског боја , у Србији се појавио ​један нама братски народ. Непосредно након битке, основали су манастир на једној планини. Братство је у неким историјским тренуцима било изузетно бројно. Занимљиво је да је манастир живео до пред саму побуну Срба , познатију као Кочина крајина. Дакле, трајао је готово колико и читав период владавине Османске Турске над Србима. Турци су манастир уништили 1792. године. Црква је обновљена у време српско-турских ратова 1876-77. Међутим, век касније, црква је напуштена. Последња адаптација је урађена 1992. године, али у њој данас не бораве свештена лица, осим једном годишње.
Који народ је подигао овај заборављени манастир? Где се он налази?
Под којим именом је запамћен?

Дај де неку помоћ. Smile

Турци су дуго владали на овим нашим балканским просторима. У току њихове окупације једна колонијална сила је почела да шаље своје бродове на обале источног Јадрана и обале данашње Албаније, а све са циљем успостављања нових колонија. Чак су имали идеју да српско становништво дижу на устанак против Турака. Због отпора Млетака и Турака то надирање је спречено, па се та држава окренула неким другим деловима света. Која држава је у питању?

Два Рима падоше, трећи још стоји, а четвртога неће бити.
22-03-2017, 10:13 AM
Порука: #2411
(22-03-2017 12:04 AM)Бенито Пише:  У време Косовског боја , у Србији се појавио ​један нама братски народ. Непосредно након битке, основали су манастир на једној планини.
Који народ је подигао овај заборављени манастир?

Јермени.
22-03-2017, 10:25 AM
Порука: #2412
Тако је. Ради се о манастиру Јерменчић на планини Озрен, између Алексинца и старог Соко града.
Брадо, немој сад да побегнеш, а да не поставиш питање.
22-03-2017, 11:05 AM
Порука: #2413
Ту сам, питаћу два па на које се прво одговори;
-у другој деценији 18 вијека је основан још један Манастир у Славонији, као метох Манастира Ораховица; који је то Манастир?
-гдје је тачно ратовао Петар Карађорђевић за вријеме устанка у БиХ?
22-03-2017, 01:39 PM
Порука: #2414
(22-03-2017 11:05 AM)Брада Пише:  Ту сам, питаћу два па на које се прво одговори;
-у другој деценији 18 вијека је основан још један Манастир у Славонији, као метох Манастира Ораховица; који је то Манастир?
-гдје је тачно ратовао Петар Карађорђевић за вријеме устанка у БиХ?

Ово прво немам представу. Ово друго - у Херцеговини?

22-03-2017, 01:57 PM (Последња измена: 22-03-2017 01:59 PM од Перун.)
Порука: #2415
1. Можда манастир Свете Ане?
2. Околина данашњег Мркоњић града?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
22-03-2017, 02:44 PM
Порука: #2416
(22-03-2017 08:33 AM)Vlad Alekš Пише:  Турци су дуго владали на овим нашим балканским просторима. У току њихове окупације једна колонијална сила је почела да шаље своје бродове на обале источног Јадрана и обале данашње Албаније, а све са циљем успостављања нових колонија. Чак су имали идеју да српско становништво дижу на устанак против Турака. Због отпора Млетака и Турака то надирање је спречено, па се та држава окренула неким другим деловима света. Која држава је у питању?

Дајте одговорите на ово, немојте ме игнорисати. Два дана сам смишљао питање. Smile

22-03-2017, 03:07 PM
Порука: #2417
(22-03-2017 02:44 PM)Vlad Alekš Пише:  
(22-03-2017 08:33 AM)Vlad Alekš Пише:  Турци су дуго владали на овим нашим балканским просторима. У току њихове окупације једна колонијална сила је почела да шаље своје бродове на обале источног Јадрана и обале данашње Албаније, а све са циљем успостављања нових колонија. Чак су имали идеју да српско становништво дижу на устанак против Турака. Због отпора Млетака и Турака то надирање је спречено, па се та држава окренула неким другим деловима света. Која држава је у питању?

Дајте одговорите на ово, немојте ме игнорисати. Два дана сам смишљао питање. Smile

Да није Краљевина Италија ?
Знам да је Илатија желела Албанију и Јадранску обалу за себе.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
22-03-2017, 03:14 PM
Порука: #2418
(22-03-2017 03:07 PM)Andrejevic Пише:  Да није Краљевина Италија ?

Није Италија. Она је настала доста касније.

22-03-2017, 03:22 PM
Порука: #2419
(22-03-2017 03:14 PM)Vlad Alekš Пише:  
(22-03-2017 03:07 PM)Andrejevic Пише:  Да није Краљевина Италија ?

Није Италија. Она је настала доста касније.
Јаооо,нисам прочитао ово "за време окупација".

Хммммм...
Енглеска ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
22-03-2017, 10:51 PM
Порука: #2420
Оста много не одговорених питања. Ајде једно да одговоримо.

Одликовали су га и Петар и Александар и Мишић. Био је један од највећих јунака Великог рата иако је у њега ушао као подофицир. На крају рата је носио чин, који нису имали ни, неки, 10 година старији официри. О ком јунаку је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
23-03-2017, 12:19 AM
Порука: #2421
Михаило Маџаревић
23-03-2017, 12:27 AM
Порука: #2422
Да. Ајде даље.

Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 2 Гост(а)