Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(05-05-2017, 02:56 PM)Перун Пише:  Ајмо једно док се Самарџић појави.

Ко је био Дражин венчани кум? (Постављао сам слично питање раније. Не мислим на Фотића. Ако неко зна нека напише како су Фотић и Дража постали кумови, односно, ко је кога узео за кума).
Дража и Фотић нису били кумови. Дражина сестра од стрица удала се негде 1928. или 1929. за Фотићевог брата, чини ми се (имам негде записано). Син или унук тадашњих младенаца, из Новог Сада, назвао ме једном и рекао ми то, дао ми је и једну слику са венчања.
Одговори

(05-05-2017, 06:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-05-2017, 11:08 AM)смедерево Пише:  
(04-05-2017, 11:47 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико постоји хотела са именом ''Москва'', у целом свету, ван Русије?

Четири.
Која четири, мислио сам да је само један?

А тај један, како се звао за време Другог светског рата, тј. које име су му Немци дали?
Велика Србија.
Београд, Будва,Софија, Дубаји.
Ко је сазидао први хотел у Београду и како се звао?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(05-05-2017, 02:56 PM)Перун Пише:  Ајмо једно док се Самарџић појави.

Ко је био Дражин венчани кум? (Постављао сам слично питање раније. Не мислим на Фотића. Ако неко зна нека напише како су Фотић и Дража постали кумови, односно, ко је кога узео за кума).

Остало је и ово. Самарџић вероватно није знао. Да сачекамо Поручника да и он покуша. Ово сам прочитао у једној књизи. Не знам колико је тачно. Проверићемо...

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не знам то за кумове,
Да, Москва се звала Велика Србија (под Немцима).
Одговори

Ајмо питање ко год хоће. Нека овог мог нека одмори мало.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(05-05-2017, 07:10 PM)смедерево Пише:  
(05-05-2017, 06:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-05-2017, 11:08 AM)смедерево Пише:  
(04-05-2017, 11:47 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико постоји хотела са именом ''Москва'', у целом свету, ван Русије?

Четири.
Која четири, мислио сам да је само један?

А тај један, како се звао за време Другог светског рата, тј. које име су му Немци дали?
Велика Србија.
Београд, Будва,Софија, Дубаји.
Ко је сазидао први хотел у Београду и како се звао?
Кнез Михаило Обреновић, а звао се Код Јелена, а касније Старо Здање.
Одговори

(05-05-2017, 10:58 PM)Бенито Пише:  
(05-05-2017, 07:10 PM)смедерево Пише:  
(05-05-2017, 06:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-05-2017, 11:08 AM)смедерево Пише:  
(04-05-2017, 11:47 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико постоји хотела са именом ''Москва'', у целом свету, ван Русије?

Четири.
Која четири, мислио сам да је само један?

А тај један, како се звао за време Другог светског рата, тј. које име су му Немци дали?
Велика Србија.
Београд, Будва,Софија, Дубаји.
Ко је сазидао први хотел у Београду и како се звао?
Кнез Михаило Обреновић, а звао се Код Јелена, а касније Старо Здање.

Ваистину!

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(05-05-2017, 07:38 PM)Перун Пише:  
(05-05-2017, 02:56 PM)Перун Пише:  Ајмо једно док се Самарџић појави.

Ко је био Дражин венчани кум? (Постављао сам слично питање раније. Не мислим на Фотића. Ако неко зна нека напише како су Фотић и Дража постали кумови, односно, ко је кога узео за кума).

Остало је и ово. Самарџић вероватно није знао. Да сачекамо Поручника да и он покуша. Ово сам прочитао у једној књизи. Не знам колико је тачно. Проверићемо...

Одговор је пуковник Бранко Божанић, Дражин класни друг. Извор: Ж. Грујичић. Божанићи су Златиборци, Бранко је официр са највећим чином из Јабланице. Верујем да је ово тачно. Шта мислите?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево прилике, након неколико страница, за друго питање из триптиха.
Када се савременим Србима каже Француска 7, помисле на УКС, на Андрића, Црњанског, Ћопића, Пекића, Киша, Михиза, Ћосића, Павића, Капора... На дане када су Драшковић и Шешељ скинули Брозову фотографију са зида да би почела седница УКС-а , а када су се окренули, у сали није било половине писаца који су нагрнули на врата... Неки, пак, кад се помене та адреса, сете се прво Иве и Буде и њиховог чувеног ресторана.
Међутим, то је била кућа чувеног српског политичара. Питање није ко је он, него ко му је пројектовао ту кућу?
Одговори

Jovan Ilkic?
Одговори

Идемо даље, Вуле.
Одговори

Убацићу једно питање док не дође Вуле.
Који четнички командант је у младости провео 5 година у затвору?
Одговори

Јевђевић и Дангић су лежали до краја ПСР.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Дангић је лежао 3 а Јевђевић 4 године Кез
Ал свакако нисам мислио на њих и Младу Босну.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним