Одговори 

Оцена Теме:
  • 9 Гласова - 4.33 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Квиз- Српска историја
20-10-2017, 04:29 PM
Порука: #4761
RE: Квиз- Српска историја
У ком филму је духовна хришћанска музика најуспешније - на свету - употребљена као хорор музика?
То је иначе изузетно тежак подухват, пошто духовна музика изазива позитивне емоције, дакле нешто сасвим супротно.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
20-10-2017, 04:55 PM
Порука: #4762
То је било, чини ми се, у оном филму предратном о Дракули. Ту је коришћен снимак хорског појања из неког румунског манастира или из неке Мокрањчеве руковети, не сећам се детаља. Само знам да нису поштована ауторска права аутора музике. Нити их је продуцент филма уопште било шта питао. Знали су да ови не би пристали, због тога што се на тај начин православље извргава руглу вештичарења и вампиризма.
20-10-2017, 06:35 PM
Порука: #4763
Није тај филм.
20-10-2017, 09:20 PM
Порука: #4764
(13-10-2017 06:58 PM)Романија Пише:  . Ево да се надовежем на моје претходно питање. Који јунак из тих ослободилачких борби са Турцима има најдужи стаж?

Одговор је Мина Радовић. Ратовао је 55 година

https://www.srbizasrbe.org/
20-10-2017, 09:23 PM
Порука: #4765
Па где си, бре, Романија?
Објасни мало за Мина Радовића.
20-10-2017, 10:59 PM
Порука: #4766
Добро, доћи ће Романија.
Да поставим и треће питање о Петровићима које смо заборавили. После учитеља и јунака са југа, и економисте из Београда, ево једног из срца Шумадије. За разлику од претходних, он је још увек жив. Мислим да живи у Крагујевцу, али нисам сигуран.
Има доста својих заштићених патената, али најпознатији је соларна топлана. Иако је желео да се тај пројекат реализује у Србији, очигледно, да ни умни људи не схватају са ким имају посла у српским властима од 45. године. Двадесетак земаља га је јурило због тога изума, па је са њима направио посао. Тако да ћемо оно што нам је наш научник желео да поклони, због ових наших гангстера, једног дана увозити по баснословној цени.
Како се зове овај Шумадинац?
20-10-2017, 11:17 PM (Последња измена: 20-10-2017 11:19 PM од Романија.)
Порука: #4767
Дража је на примјер ратовао од 1912. до 1946. тј. 34 године. Надам се да је јасније Smile

Најдуже је ратовао морачки јунак Мина Радовић (55 година) , потом Кењо Јанковић (50), Савић Божовић (50), Дука Канкараш (50), Крсто Николић (48), Ђорђе Петровић (42), Јоко Полексић (40), Милић Ђукановић (40), Симо Терић (40), Ђуро Попивода (37)…

20-10-2017, 11:23 PM
Порука: #4768
Ок, то опет она књига. Шта ћемо са онима који нису Срби из седам брда и четири нахије?
Хоћу да кажем да не потцењујем, али нису обухваћени сви Срби. Нити у свим временима.
20-10-2017, 11:57 PM
Порука: #4769
(20-10-2017 04:55 PM)Бенито Пише:  То је било, чини ми се, у оном филму предратном о Дракули. Ту је коришћен снимак хорског појања из неког румунског манастира или из неке Мокрањчеве руковети, не сећам се детаља. Само знам да нису поштована ауторска права аутора музике. Нити их је продуцент филма уопште било шта питао. Знали су да ови не би пристали, због тога што се на тај начин православље извргава руглу вештичарења и вампиризма.

Одговор:
- То је филм ''Скупљачи перја'' Алексанра Петровића.

Још једно питање у вези филма:
- Који је званично најбољи српски филм свих времена?
20-10-2017, 11:59 PM
Порука: #4770
Званично -Ко то тамо пева.
21-10-2017, 12:57 AM
Порука: #4771
(20-10-2017 11:59 PM)Бенито Пише:  Званично -Ко то тамо пева.
Да, у праву си, био је избор и изабрали су тај филм.
Онда да преформулишем: Који је незванично најбољи, а званично најутицајнији српски филм? Тај филм је много утицао и на ''Ко то тамо пева'' А тај филм се иначе много више слави и колико знам освојио је много више награда од филма ''Ко то тамо пева''.
21-10-2017, 01:01 AM
Порука: #4772
Мислиш на Скупљаче перја?
21-10-2017, 01:19 AM
Порука: #4773
(21-10-2017 01:01 AM)Бенито Пише:  Мислиш на Скупљаче перја?
Да! Они су на оној листи осми најбољи домаћи филм. Али сам под утицајем поновног слављења тог филма, поново у Кану, итд, мислио да је листа промењена.
Под утицајем ''Скупљача перја'' убачени су Цигани у ''Ко то тамо пева''.

Е сад хтео сам у ствари да питам:
- У којој се још држави толико слави филм који је оцрнио ту државу и тај народ (успут и Цигане), представљајући их као најгоре место на планети, које није штета ни бомбардовати, како је написао филмски критичар Александар Дунђерин, кога поново цитирам.
21-10-2017, 12:38 PM (Последња измена: 21-10-2017 12:39 PM од Романија.)
Порука: #4774
Турској?

Ево још једно:
Кад је први пут употребљен израз Србе на врбе, и који народ га је измислио?

Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 2 Гост(а)