Одговори 

Оцена Теме:
  • 7 Гласова - 4.71 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Квиз- Српска историја
04-01-2018, 12:14 AM
Порука: #6077
RE: Квиз- Српска историја
Јевђевић?
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
04-01-2018, 12:29 AM
Порука: #6078
Да, Јевђевић. Сад сам листао књигу "Сарајевски завереници - Видовдан 1914" од војводе Јевђевића, и рекох да пренесем овај део
04-01-2018, 12:43 PM
Порука: #6079
За шта су Брити користили државу Седам острва а да је у вези Срба? Кога су одатле пратили и шпијунирали од Срба?
04-01-2018, 08:31 PM
Порука: #6080
У овом тексту се спомиње држава Седам острва, а не знам одговор

http://www.zakintos.rs/istorija.html
04-01-2018, 10:11 PM
Порука: #6081
Милисав Семиз – Заборављени херој београдског неба

https://radelikicblog.wordpress.com/2017...%B5%D0%BE/
04-01-2018, 10:23 PM
Порука: #6082
(04-01-2018 08:31 PM)Mitic Пише:  У овом тексту се спомиње држава Седам острва, а не знам одговор

http://www.zakintos.rs/istorija.html

Дакле, Брити су по заузећу Јонских острва или државе Седам острва, први пут почели да користе Арнауте за шпијунажу владике Петра Првог Петровића Његоша. Тада сазнају да се владика залаже за оснивање славено-сербске државе која би обухватала Босну, Црну Гору, Херцеговину, Брда, део Далмације, Косово, Скадар, а чији би владар био руски цар и чија би престоница био Дубровник.
Иначе, узима се да је непосредно после овог периода први пут почела да се у Енглеској и Француској ширити русофобија, која је један од најбитнијих, ако не и најбитнији елемент англо-америчке спољне политике и данас.
Ајде Митићу, ови други сви гледају Милослава и свађају се по јутубу. Smile
04-01-2018, 11:15 PM
Порука: #6083
Српски књижевник, учествовао у балканским и Првом св. рату. Године 1917. упућен у Русију у оквиру дипломатске мисије, а возом повео српске добровољце за Краљевину. Пут их је водио преко Бугарске, и нису имали права да напуштају воз. У Софији се, по реду вожње, воз задржао два сата.

Наш књижевник ово искоришћава и својој чети добровољаца наређује стројеви корак којим су ишли до цркве где су одали почаст моштима Краљу Милутину. Том приликом су целивали мошти. Док су Бугари ово сазнали, воз је био према Нишу.

Који књижевник је у питању?
05-01-2018, 12:18 AM
Порука: #6084
Ево теби плус. Где ли си ово ископао?
05-01-2018, 12:34 AM (Последња измена: 05-01-2018 12:34 AM од Перун.)
Порука: #6085
Да није Винавер?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
05-01-2018, 01:42 AM
Порука: #6086
Јесте, Винавер. Ово сам први пут чуо од Владимира Димитријевића. Или сам чуо или сам прочитао неки текст који је написао Владимир Димитријевић.

А можда је то Влада написао у својој књизи "Прећутана културна историја Срба". Ту књигу сам читао пре неколико гоидна, можда сам и одатле покупио тај податак.

Може се наћи и на интернету о томе шта је урадио Винавер
05-01-2018, 10:06 AM
Порука: #6087
Отац му је био књижевник и министар а брат познати песник. Бавио се књижевношћу, писао драме и међу првима у свету, у својој драми, увео један нови жанр који је данас веома популаран. Преминуо је ван своје отаџбине.

Ко је овај великан?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
05-01-2018, 01:04 PM
Порука: #6088
Једино може бити Драгутин Ј Илић, брат Војислава. Драгутин је писао СФ драме, што је тада била велика новина.
05-01-2018, 01:10 PM
Порука: #6089
(05-01-2018 01:04 PM)Бенито Пише:  Једино може бити Драгутин Ј Илић, брат Војислава. Драгутин је писао СФ драме, што је тада била велика новина.

Тако је.

05-01-2018, 01:21 PM
Порука: #6090
Ајмо нови трилинг:
На почетку квиза имали смо питање о пет стубова српске политике крајем 19 и почетком 20 века: Илији Гарашанину, Јовану Ристићу, Стојану Новаковићу, Николи Пашићу и Миловану Миловановићу.
Питање:
Која двојица од ове петорице нису српског порекла?
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 2 Гост(а)