Одговори 

Оцена Теме:
  • 7 Гласова - 4.71 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Квиз- Српска историја
07-08-2018, 11:10 PM
Порука: #7855
RE: Квиз- Српска историја
(07-08-2018 07:27 PM)Романија Пише:  Нема шансе. Има ли извор уопште да је један побио 1000 за дан?

Уф бре Романија како ниси чуо за то ? Тај податак сам чуо још као клинац на некој поставци фотографија усташких злочина.Један историчар је говорио о томе... да не детаљишем око тога.

Ево на нету тражим неки извор и испаде да је то онај о коме се филм снима...

Цитат:U januaru 1943. godine ustaše su u Jasenovcu organizovale takmičenje u klanju logoraša, mahom pravoslavnih Srba. Kladili su se ko će zaklati više ljudi. Sve što se desilo zapisao je logorski lekar. On je, takođe, zabeležio i ispovest koljača Žileta Friganovića, koji je te noći ubio 1.100 ljudi. Njegova posljednja žrtva bio je starac Vukašin.

https://www.srbijadanas.com/clanak/ustas...-70-godina

На другом месту нашао сам ово.

Цитат:- Ti se sjećaš kad je u kolovozu (avgustu) bio veliki nastup u logoru i kad je Jere Maričić poslao oko 3.000 u Gradinu na klanje. Tada smo Pero Brzica, Zrinušić, Šipka i ja opkladili se ko će te noći zaklati najviše logoraša. Otpočelo je klanje, i ja sam već poslije jednog sata po broju zaklanih daleko odmakao od ostalih. Obuzeo me te večeri neki neobični zanos, činilo mi se kao da sam na devetom nebu, nikad u životu nisam osjetio takvo blaženstvo, i već poslije nekoliko sati bio sam zaklao 1.100 ljudi, dok su ostali jedva stigli da zakolju 300 do 400.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
07-08-2018, 11:19 PM
Порука: #7856
(28-03-2018 10:13 PM)Перун Пише:  Који командант једног од корпуса је последњи преминуо?

Може исто питање и за бригаду.

Нисмо били пажљиви на часу када се ово учило. Ајде да поновим питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
07-08-2018, 11:29 PM
Порука: #7857
Александар Милошевић или Коларевић?
Мислим да је било питање.
07-08-2018, 11:35 PM
Порука: #7858
(07-08-2018 11:29 PM)Бенито Пише:  Александар Милошевић или Коларевић?

Чим сам цитирао поруку од раније значи да је питање било. Вукашин је одговорио Милошевић/Кент што је према тадашњим сазнањима био тачан одговор. Међутим, није баш тако. Ајде нека проба још неко.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
08-08-2018, 12:04 AM (Последња измена: 08-08-2018 12:06 AM од Романија.)
Порука: #7859
Јвуо, наравно да сам чуо, али то не значи да је тачно. Свакаквих глупости има на интернету.
Та прича ми ствара сумњу када се упоредни са нацистичким тактикама и плановима о најбржем начину убијања Јевреја. Некако ми бајковито звучи да 1 човјек убије 1100 људи за пар сати ножем.

(07-08-2018 11:19 PM)Перун Пише:  
(28-03-2018 10:13 PM)Перун Пише:  Који командант једног од корпуса је последњи преминуо?

Може исто питање и за бригаду.

Нисмо били пажљиви на часу када се ово учило. Ајде да поновим питање.

Можда је боље питање ко је последњи погинуо.

https://www.srbizasrbe.org/
08-08-2018, 08:39 AM
Порука: #7860
(06-08-2018 11:09 PM)Бенито Пише:  Ево да поставим питање да би сазнао нешто од неког ако се бавио овим упоређењем:
Да ли су усташе за време рата, изузимајући Јасеновац и Јадовно, икада за два дана убили више Срба него за време Олује, односно 4. и 5. августа 1995. године?

Дакле, по познатим подацима, "хрватским бранитељи" с краја 20 века, по продуктивности у убијању Срба нису заостајали за својим очевима и дедовина.
Када се саберу утисци из војно-полицијско- политичких акција Бљесак и Олуја, од свих догађаја у ратовима 1991-1999, то су догађаји који се једино могу подвести под међународну дефиницију злочина геноцида.
На жалост, Србија није имала снаге да ово питање довољно осветли и тражи међународну сатисфакцију за овај злочин. Због тога, епилог су све ове хрватске прославе убијања и протеривања Срба са подручја Хрватске.
Одговорите, ако је нешто остало неодговорено.
08-08-2018, 03:08 PM
Порука: #7861
(08-08-2018 12:04 AM)Романија Пише:  Јвуо, наравно да сам чуо, али то не значи да је тачно. Свакаквих глупости има на интернету.
Та прича ми ствара сумњу када се упоредни са нацистичким тактикама и плановима о најбржем начину убијања Јевреја. Некако ми бајковито звучи да 1 човјек убије 1100 људи за пар сати ножем.

Па лепо си рекао "бајковито звучи да један човек...". Само си погрешио у једној ствари, не ради се о човеку него о усташи, не ради се о ратнику него о кољачу цивила без друге ратне дужности.

Да којим случајем Љубан Једнак није преживео покољ у глинској цркви вероватно би се и око тога водила полемика типа "ма немогуће да за неколико сати покољу 1764 Србина".
08-08-2018, 05:02 PM
Порука: #7862
(07-08-2018 11:35 PM)Перун Пише:  
(07-08-2018 11:29 PM)Бенито Пише:  Александар Милошевић или Коларевић?

Чим сам цитирао поруку од раније значи да је питање било. Вукашин је одговорио Милошевић/Кент што је према тадашњим сазнањима био тачан одговор. Међутим, није баш тако. Ајде нека проба још неко.

2008. године у Ужицу, у 90-ој години, преминуо је акт. арт. пор. Душан Стефановић, један од команданата Ужичке бригаде.

08-08-2018, 06:33 PM
Порука: #7863
А шта би сам оним мојим питањем о највећој државној инвестицији кроз дуги низ година...
08-08-2018, 11:27 PM
Порука: #7864
Титоистима су међународни кредити увек били највећа инвестиција.
08-08-2018, 11:54 PM
Порука: #7865
(08-08-2018 11:27 PM)Бенито Пише:  Титоистима су међународни кредити увек били највећа инвестиција.
То су књижили као приход и то им јесте био највећи приход. Моје питање се односи на то шта им је био највећи расход, односно улагање, или инвестиција...
09-08-2018, 12:07 AM
Порука: #7866
Косово.
09-08-2018, 12:20 PM
Порука: #7867
Који угоститељски објекат у Београду је био омиљено стециште четника у паузи између Балканских и Првог светског рата?
09-08-2018, 04:06 PM
Порука: #7868
(08-08-2018 11:54 PM)Милослав Самарџић Пише:  То су књижили као приход и то им јесте био највећи приход. Моје питање се односи на то шта им је био највећи расход, односно улагање, или инвестиција...

Подизање споменика својима тј. комунистима?

(09-08-2018 12:20 PM)Бенито Пише:  Који угоститељски објекат у Београду је био омиљено стециште четника у паузи између Балканских и Првог светског рата?

"Москва" или "Трандафиловић"?
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)