Одговори 
 
Оцена Теме:
  • 1 Гласова - 3 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
НЕМАЧКА ОВАВЕШТАЈНА СЛУЖБА У ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ
18-01-2017, 08:35 PM
Порука: #1
НЕМАЧКА ОВАВЕШТАЈНА СЛУЖБА У ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ
НЕМАЧКА ОБАВЕШТАЈНА СЛУЖБА

ПОЛИТИЧКА ОБАВЕШТАЈНА СЛУЖБА(РСХА)
Шеф: Рајнхард Хајнрих па Ернст Калтербрунер

-I управа(персоналана и питања организације)
Шеф: сс бригадфирер Стрекенбах
-реферат I А(персоналије)
Шеф: сс пуковник Брунер
-сектор I А1(општа питања персонала Сипо и СД)
-сектор I А2(персонална питања Гестапо-а)
-сектор I А3(персонална питања Крипо-а)
-сектор I А4(персонална питања СД-а)
-сектор I А5(персонална питања партије и СС-а)
-сектор I А6(социјално старање)
-реферат I Б(образовање, обука и школовање)
Шеф: сс пуковник Шулц
Заменик: сс мајор Сандбергер
-сектор I Б1(идеолошко образовање)
-сектор I Б2(подмладак)
-сектор I Б3(план обуке у школама)
-сектор I Б4(остали планови обуке)
-реферат I Ц(физичко васпитање)
Шеф: сс пуковник вон Даниелс
-сектор I Ц1(општа питања физичког васпитања)
-сектор I Ц2(физичко васпитање и војничке вежбе)
-реферат I Д(кривични послови)
Шеф: сс генерал Штрехенбах
Заменик: сс мајор Хенш
-сектор I Д1(службени кривични предмети)
-сектор I Д2(дисциплински предмети СС-а)

-II управа(управна питања)
Шеф: сс пуковник Вернер Бест па сс пуковник др. Нокман па сс пуковник др.Сиберт па сс пуковник Спацил
-реферат II А(организација и право)
Шеф: сс мајор др. Билфингер
-сектор II А1(организација Сипо и СД)
-сектор II А2(законодавство)
-сектор II А3(судски послови, одштетна права)
-сектор II А4(послови у вези са одбраном Рајха)
-сектор II А5(разне одлуке о непријатељству према држави, конфискација имовине и одузимање држављанства)
-реферат II Б(основна питања система пасоша и полиције за странце)
Шеф: саветник министарства Краусе
-сектор II Б1(пасоши, путне исправе)
-сектор II Б2(пасоши II)
-сектор II Б3(легитимације и карте идентитета)
-сектор II Б4(основна питања полиције за странце и пограничне безбедности)
-реферат II Ца(буџет и привреда полиције безбедности)
Шеф: сс пуковник др.Сиберт
-сектор II Ц1(буџет и плате)
-сектор II Ц2(исхрана и матерјални трошкови)
-сектор II Ц3(стан и затвореници)
-сектор II Ц4(пословна канцеларија)
-реферат II Цб(буџет и привреда службе безбедности)
Шеф: сс потпуковник Броке
-сектор II Ц7(буџет и плате СД-а)
-сектор II Ц8(набавке, осигурање, уговори, непокретно имање, градња, возила)
-сектор II Ц9(преглед и испитивање рачуна)
-сектор II Ц10(новчано пословање и обрачуни)
-реферат II Д(технички послови)
Шеф: сс потпуковник Рауф
-сектор II Д1(радиотелеграфија, фотографија, филмовање)
-сектор II Д2(телепринтерске и телефонске комуникације)
-сектор II Д3а(моторна возила Сипо-а)
-сектор II Д3б(моторна возила СД)
-сектор II Д4(оружје)
-сектор II Д5(ваздухопловство)
-сектор II Д6(руковање техничким фондовима Сипо и СД-а

-III управа(СД)
Шеф: сс пуковник Ото Охлендорф
-реферат III А(питања правног поредка и структуре Рајха)
Шеф: сс мајор др.Генгенбах
Заменик: сс капетан др. Бејер
-сектор III А1(општа питања обраде животних подручија)
-сектор III А2(правни живот)
-сектор III А3(устав,управа, законодавство)
-сектор III А4(општи народни живот)
-реферат III Б(народносна питања)
Шеф: сс потпуковник др.Ехлиш
Заменик: сс мајор др.Милер
-сектор III Б1(народносни рад)
-сектор III Б2(националне мањине)
-сектор III Б3(раса и народно здравље)
-сектор III Б4(усељавање и пресељавање)
-сектор III Б5(окупирана подручија)
-реферат III Ц(сектор културе и културног живота)
Шеф: сс мајор др.Шпенглер
Заменик: сс капетан вон Киелпински
-сектор III Ц1(наука)
-сектор III Ц2(васпитање и верски живот)
-сектор III Ц3(народна култура и уметност)
-сектор III Ц4(штампа, књижевност, радио)
-реферат III Д(привреда)
Шеф:
Заменик: сс мајор Сиберт
-сектор III Д1(прехрамбена привреда)
-сектор III Д2(трговина, занатство, саобраћај)
-сектор III Д3(финансије, банке, берзе)
-сектор III Д4(индустрија и енергетика)
-сектор III Д5(радна и социјална питања)

-IV управа(Гестапо)
Шеф: сс пуковник Хајнрих Милер
-реферат IV А
Шеф: сс потпуковник Панцингер
-сектор IV А1(комунизам, марксизам и споредне организације, ратни деликти, илегална и непријатељска пропаганда)
-сектор IV А2(одбрана од саботаже, сузбијање саботаже, политичко-полициски опуномоћеници за одбрану, политички фалсификати)
-сектор IV А3(реакција, опозиција, легитимизам, либерализам, емигранти, непријатељски подривачки рад)
-сектор IV А4(служба обезбеђења, извештаји о атентатима, вршење надзора, специјални задатци, потерни одреди)
-реферат IV Б
Шеф: сс мајор Харт
Заменик: сс мајор Рот
-сектор IV Б1(политички католицизам)
-сектор IV Б2(политички протестанизам, секте)
-сектор IV Б3(остале цркве, масони)
-сектор IV Б4(јеврејска питања, питања расејавања)
Шеф: Адолф Ајхман
-реферат IV Ц
Шеф: сс потпуковник др.Ранг
Заменик: сс мајор др. Берндорф
-сектор IV Ц1(анализа, главна картотека, руковање личним досијеима, обавештења, А-картотека, надзор над странцима, централа за издавање виза)
-сектор IV Ц2(предмети заштитног затвора)
-сектор IV Ц3(питање штампе и књижевности)
-сектор IV Ц4(питања НСДАП и њених огранака, специјални случајеви)
-реферат IV Д
Шеф: сс пуковник др. Ваиман
Заменик: сс мајор др. Јонак
-сектор IV Д1(предмети Протектората, Чеси на подручију Рајха)
-сектор IV Д2(предмети Генералног гувернемана, Пољаци на подручију Рајха)
-сектор IV Д3(повереничке установе емиграције у Рајху, непријатељски расположени странци)
-сектор IV Д4(окупиране територије, Француска, Луксембург, Алзас и Лорена, Белгија, Холандија, Норвешка, Данска, Југославија)
Шеф: Карл-Хајнц Хофман
-реферат IV Е
Шеф: сс мајор Валтер Шеленберг
-сектор IV Е1(општи предмети контрашпијунаже, давање мишљења у стварима велеиздаје, индустриска милиција и сличне установе)
-сектор IV Е2(општи предмети привреде, одбрана од привредне шпијунаже)
-сектор IV Е3(одбрана од шпијунаже Запад)
-сектор IV Е4(одбрана од шпијунаже Север)
-сектор IV Е5(одбрана од шпијунаже Исток)
-сектор IV Е6(одбрана од шпијунаже Југ)

-V управа(криминална полиција)
Шеф: сс пуковник Артур Небе
-реферат V A(криминална полиција и превенција)
Шеф: сс мајор Вернер
Заменик: сс мајор др. Вахтер
-сектор V A1(правна питања, међународна сарадња, криминално-истраживачки рад)
-сектор V A2(превенција)
-сектор V A3(женска криминална полиција)
-реферат V Б(активна полициска делатност)
Шеф: криминални саветник Галзов
Заменик: криминални саветник Лобес
-сектор V Б1(капитални злочини)
-сектор V Б2(преваре)
-сектор V Б3(злочини против морала)
-реферат V Ц(служба индетификације и потерна служба)
Шеф: криминални саветник Бергер
Заменик: криминални директор др.Баум
-сектор V Ц1(централни уред Рајха за индетификацију)
-сектор V Ц2(потерна служба)
-реферат V Д(криминолошки институт Сипо-а)
Шеф: сс мајор др. Хесе
Заменик: сс капетан др. Шаде
-сектор V Д1(индетификовање трагова)
-сектор V Д2(хернија и биологија)
-сектор V Д3(испитивање докумената)

-VI управа(обавештајна служба у иностранству)
Шеф: сс бригадфирер Хајнц Јост па сс пуковник Валтер Шеленберг
-реферат VI A(организација обавештајне службе у иностранству)
Шеф: сс потпуковник др. Филберт
Заменик: сс мајор Финке
-сектор VI A1 Запад(Минстер, Ахен, Билефелд, Дортмунд, Келн, Дизелдорф, Кобленц, Касел, Франкфурт на Мајни, Дармштад, Нојштад, Карсруе, Штудгарт)
-сектор VI A2 Север(Бремен, Браушвајг, Луенебург, Хамбург, Киел, Шверин, Штетин, Ној Штетин)
-сектор VI A3 Исток(Данзинг, Коенинсберг, Аленштајн, Тилсит, Торн, Посен,Хохенсалза, Лицманштад, Бреслау, Лигниц, Опелн, Катовиц, Тропау,
-сектор VI A4 Југ(Беч, Грац, Инсбрук, Клагенфурт, Линц, Салзбург, Минхен, Аугзбург, Бајротх, Нирнберг, Праг)
-сектор VI A5 Центар(Берлин, Потсдам, Франкфурт на Одри, Дрезден, Хале, Лајпциг, Десау, Веимар, Магдебург, Реихенберг, Шемниц, Карлсбад)
-реферат VI B(Западна Европа-Немачко-Италијанска зона утицаја у Европи и на Блиском Истоку)
Шеф: Пафген
-сектор VI Б1
-сектор VI Б2
-сектор VI Б3
-сектор VI Б4
-сектор VI Б5
-сектор VI Б6
-сектор VI Б7
-сектор VI Б8
-сектор VI Б9
-сектор VI Б10
-реферат VI Ц(Руско-Јапанско утицајно подручије)
-сектор VI Ц1
-сектор VI Ц2
-сектор VI Ц3
-сектор VI Ц4
-сектор VI Ц5
-сектор VI Ц6
-сектор VI Ц7
-сектор VI Ц8
-сектор VI Ц9
-сектор VI Ц10
-сектор VI Ц11
-реферат VI Д(Британско-Америчко утицајно подручје)
-сектор VI Д1
-сектор VI Д2
-сектор VI Д3
-сектор VI Д4
-сектор VI Д5
-сектор VI Д6
-сектор VI Д7
-сектор VI Д8
-сектор VI Д9
-реферат VI Е(Средња Европа)
Шеф: сс потпуковник др.Кнохен
Заменик: сс капетан Лосе
-сектор VI Е1
-сектор VI Е2
-сектор VI Е3(Југославија)
-сектор VI Е4
-сектор VI Е5
-сектор VI Е6
-реферат VI Ф(техничка помоћна средства за обавештајну службу у иностранству)
Шеф: сс потпуковник Рауф
Заменик: сс потпуковник Фурман
-сектор VI Ф1
-сектор VI Ф2
-сектор VI Ф3
-сектор VI Ф4
-сектор VI Ф5
-сектор VI Ф6
-реферат VI Г(научнометодичка истраживачка служба)
-реферат VI С(саботаже и диверзије и школовање агената за ту делатност)
Шеф: сс капетан Ото Скорцени
-сектор VI С1
-сектор VI С2
-сектор VI С3
-реферат VI Ви(уграђивање привреде у обавештајну службу према иностранству)
-реферат VI Култ(коришћење културне делатности за обавештајну службу према иностранству)

-VII управа(научна истраживања)
Шеф: сс пуковник др Сих

-реферат VII A(добављање матерјала)
Шеф: сс потпуковник Милијус
-сектор VII A1(библиотека)
-сектор VII A2(подношење извештаја, преводилачка служба, преглед матерјала из штампе и руковање њиме)
-сектор VII A3(центар за информације и уред за везу)
-реферат VII Б(Коришћење)
-сектор VII Б1(масони и јевреји)
-сектор VII Б2(политичке цркве)
-сектор VII Б3(марксизам)
-сектор VII Б4(друге противничке групе)
-сектор VII Б5(индивидуално научно истраживање унутрашњих проблема)
-сектор VII Б6(индивидуално научно истраживање иностраних проблема)
-реферат VII Ц(архива, музеј и посебни научни задаци)
-сектор VII Ц1(архива)
-сектор VII Ц2(музеј)
-сектор VII Ц3(посебни научни задаци)

ВОЈНА ОБАВЕШТАЈНА СЛУЖБА(АБВЕР)
Шеф: адмирал Вилхелм Канарис

-I Шпијунажа
Шеф: пуковник Пикенбрук(до 1943) па пуковник Хансен
ГРУПЕ
-Земље запада
-Земље истока
-Земље југа
РЕФЕРАТИ
-I Х(Копнена војска)
-I М(Морнарица)
-I Л(Ваздухопловство)
-I Ви(Привреда)
-I и(средства везе)
-I Г(документа, пасоши и легитимације за ос и фотографисање докумената)
-I Н(проналажење тајних мастила, одговарајуће хартије, добивање хемикалија ѕа откривање тајних мастила)
-I ХТ(прикупљање обавештења о техничким средствима и техници иностраних копнених војски)
-I ЛВТ(прикупљање обавештења о иностраним ратним ваздухопловствима, технички податци)
-I Кгф(прикупљање података од ратних заробљеника)

-II Диверзије и саботаже
Шеф: пуковник Гроскоурт(до 1939) па пуковник Ервин Лахоусен(до 1943) па потпуковник барон Фрејтаг-Лорингховен
ГРУПЕ
- II Х(копнена војска)
- II М(морнарица)
- II Л(ваздухопловство)
РЕФЕРАТИ
-II З(деморализаторски рад путем пропагандног матерјала)
-II С(саботаже)
-II И(побуњеничка делатност)
-II К(герилски рат)
-Лабораторија Берлин
-Институт и вежбалиште
-Диверзантске школе
-Пук Брандербург

- III Контра-шпијунажа
Шеф: пуковник Рудолф Бамлер(до 1939) па потпуковник Бентивегни
-III В(Вермахт-цела војска)
-III Х(одбрана од шпијунаже, саботаже и диверзантских делатности у копненој војсци)
-III М(одбрана од шпијунаже, саботаже и диверзантских делатности у морнарици)
-III Л(одбрана од шпијунаже, саботаже и диверзантских делатности у ваздухопловству)
-III Ви(заштита ратне индуструје, фабрике наоружања)
-III Ц(одбрана од шпијунаже у власти, издавање пасоша, цензура телеграма за иностранство...)
-III Ц1(надлежан по линијама одбране од стране шпијунаже у круговима државног апарата и званичних надлештва)
-III Ц2(радио је по истој линији у свим осталим гранама цивилног сектора, сем у индустрији и привреди)
-III Н(цензура писама и обрађивање резултата цензуре)
-III Кгф(ратни заробљеници)
-III Ф(откривање мреже противничке обавештајне службе у земљи)
-III Д(састављање материјала за дезимформацију који се потурао противнику)
-III Г(војни суд АБВЕРА)
За оне које занима, надам се да нисам досадан.ПОЗДРАВ
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
Одговори 


[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:


Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)