Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

О историјским изворима
#15

(07-01-2014, 02:54 AM)Вања Пише:  Нисам још дипломирао, али ћу свакако критиковати серију! Smile
Следеће године имам предмет ''Југославија за време Другог Светског рата''. Погледам литературу- Бранко Петрановић. Мислим да је време да се напише нека нормална књига уопштено о Др. Св. рату код нас.

Ех сад?

Креза

Немо одмаК да те провале, прво Брате дипломирај, а после се qрчи...
Овако има те обрсте ко во млад купус - одмаК!

Време, време је одавно прошло, а да се има КОМПЛЕТНО "нова" историја Срба. Текуће збирке лажи и напљувака, нема више шансе ни прохромске корице да издрже, јер су киселина, а над киселинама.

Smile
Одговори
#16

Вања, хвала на информацији. Срамота је што још нема уџбеника, али да не ширмо тему.
Што се тиче Петрановића, ми још немамо добру књигу на тему како је настала Краљевина СХС, па се та празнина види из авиона, а да не говорим о " светском рату.
А поготово је нећемо имати скоро, јер су сад у моди ови историчари који су "ексклузивно по први пут објавили" већ објављена документа.
Надам се, и молим Господу, да ваша генерација неће учити морал од њих и да ћете оставити велике књиге, кад ми и они пре нас нису то успели.
Одговори
#17

Молим! Да, он је мислим литература и за историју Краљевине Југославије. Страшно.

„Тромо се време вуче,
И ничег новог нема,
Данас све као јуче,
Сутра се исто спрема.

Право је рекао Жерајић,
тај српски соко сиви:
Ко хоће да живи нек мре,
ко хоће да мре нек живи!“
(Гаврило Принцип)
Одговори
#18

А шта вам је литература за 2. св. рат?
Одговори
#19

У Југославији Петрановић Тужан А уопштено за Др. Св. рат:

1.Piter Kalvokorezi, Gaj Vint, Totalni rat, Beograd, 1987.
2.Volter Laker, Istorija Evrope 1945-1992, Beograd, 1999.
3.Džon L. Gedis, Hladni rat, Beograd, 2003.
4.Peter Calvocoressi, Svjetska politika nakon 1945, Zagreb, 2003.

Пардон, ово је литература за цео предмет, који подразумева период од Др. Св. рата до почетка '90-их.

„Тромо се време вуче,
И ничег новог нема,
Данас све као јуче,
Сутра се исто спрема.

Право је рекао Жерајић,
тај српски соко сиви:
Ко хоће да живи нек мре,
ко хоће да мре нек живи!“
(Гаврило Принцип)
Одговори
#20

(07-01-2014, 07:15 PM)Вања Пише:  У Југославији Петрановић Тужан А уопштено за Др. Св. рат:

1.Piter Kalvokorezi, Gaj Vint, Totalni rat, Beograd, 1987.
2.Volter Laker, Istorija Evrope 1945-1992, Beograd, 1999.
3.Džon L. Gedis, Hladni rat, Beograd, 2003.
4.Peter Calvocoressi, Svjetska politika nakon 1945, Zagreb, 2003.

Пардон, ово је литература за цео предмет, који подразумева период од Др. Св. рата до почетка '90-их.

Учење и формирање СТАВА из ЈЕДНОГ "извора", па комуњаре су биле ширих видика...

Е јадна нам и Историја и мајка што нас роди!
Одговори
#21

У акредитацији предмета треба да се стави стриктно литература, а ми смо слободни да учимо и из других књига, битно је да знамо питање. У сваком случају све те књиге су боље од оних о ''Античким Србима''. Smile

„Тромо се време вуче,
И ничег новог нема,
Данас све као јуче,
Сутра се исто спрема.

Право је рекао Жерајић,
тај српски соко сиви:
Ко хоће да живи нек мре,
ко хоће да мре нек живи!“
(Гаврило Принцип)
Одговори
#22

(07-01-2014, 11:53 PM)Вања Пише:  У сваком случају све те књиге су боље од оних о ''Античким Србима''. Smile

"Простоћа у лагању је мање лоша од вештине у истом."

Господин деретић је масон и стари хебиветар, а његова улога је попут ове:

Када је сасвим јасна Истина да је тито черчилин, дође неки лудак (...масоњолики...), па тврди да је Дража скончао у СССР-у 1963. И да је од младости ране, шпијунирао за СССР!?

Па ти види шта је ОПАСНИЈЕ и веће зло, дал подмукло будалисање да је тито Стаљинов, или тврдња да је Дража Стаљинов (а раније лењинов Тужан ) агенат...

Циљ свих тих небулоза (деретић, ...) је да учине Истине смешним и неприхватљивим (лаицима), па да онда курва радиЧ, не мора да одговара на ПРАВА ПИТАЊА, већ да се изругује будали (мање злој од њега)...

Шаблони и отровни бомбони, време их разоткрива... Smile
Одговори
#23

Па Деретић је писао историју у Слободи још пре 40 година.....

Само по твојој начин писање.....ја сумљан да ти је деда НИЈЕ био у Војске Краљевине/твз Четнике Драже Михаиловића.

Ако ниси одрастао из те УСКЕ околине тешко бих тих знао истине од Војске Краљевине све док нисте читалих у ПОГЛЕДИМА!

Избегавалих сте неколико питање.....

Тако да је ја питам....јелиш имаш потврде да је Деретић масон....зашто је један ствар то говорити, без иквакве одговорности....а друго је да имаш личне податке од томе?

Ја се надам да бих наш могао ОСВЕТЛИТИ са неким податкама!
Одговори
#24

Није само Деретић у питању, већ и сви остали који тврде Срби народ најстарији, Срби староседеоци на Балкану итд...

Захумље, тавариш, мой дед был партизан. Али то не значи да сам ја такав каквим ме сматра неко. Циљ ми је да историја буде објективна. Ја сам почео да истражујем о Др. Св. рату и наишао на погледе. А своју слику о догађајима градим тако што истражујем свуде и све. Smile

„Тромо се време вуче,
И ничег новог нема,
Данас све као јуче,
Сутра се исто спрема.

Право је рекао Жерајић,
тај српски соко сиви:
Ко хоће да живи нек мре,
ко хоће да мре нек живи!“
(Гаврило Принцип)
Одговори
#25

Smile

Весело писмо мој Захумље!

(08-01-2014, 08:13 PM)Захумље Пише:  Па Деретић је писао историју у Слободи још пре 40 година.....

Као под један, масон немере бит Слободан - никад!
А деретић много воли да преврће неке туђе приче...

(08-01-2014, 08:13 PM)Захумље Пише:  Само по твојој начин писање.....ја сумљан да ти је деда НИЈЕ био у Војске Краљевине/твз Четнике Драже Михаиловића.

Јел то шесто, или седмо чуло, или трљамо бурму?
Један јесте, други још гори Србин, требио све и болело га нешто за све... Smile

НИКО није "другог" смео да мрко погледа...

(08-01-2014, 08:13 PM)Захумље Пише:  Ако ниси одрастао из те УСКЕ околине тешко бих тих знао истине од Војске Краљевине све док нисте читалих у ПОГЛЕДИМА!

Веровао или не, један број "Погледа" никада нисам прочитао!
Али видим по Милославу да ВРЕДЕ!
(ето напамет и ја...)
Чачкам по сећању, јесам два - три, али онда је Војвода Војислав био у њима (колико се сећам?)...

(08-01-2014, 08:13 PM)Захумље Пише:  Избегавалих сте неколико питање.....

Морам тако - директива из лондона... Скојевац

(08-01-2014, 08:13 PM)Захумље Пише:  Тако да је ја питам....јелиш имаш потврде да је Деретић масон....зашто је један ствар то говорити, без иквакве одговорности....а друго је да имаш личне податке од томе?

Ако га већ кујеш у дзведзде, а што га ти лепо не питаш?
Требало би да ти призна... (ако има користи у $ фунте и то... Дин!!!) ...

Уосталом, од кад мафија обелодањује имена чланова?
А господин антикомуниста деретић, јавно рече да и да ради за ЦИА, не би га било стид - познато?

(08-01-2014, 08:13 PM)Захумље Пише:  Ја се надам да бих наш могао ОСВЕТЛИТИ са неким податкама!

Ја осветљавам, сас црвен фењер - онлу! Скојевац

(09-01-2014, 12:10 AM)Вања Пише:  Није само Деретић у питању, већ и сви остали који тврде Срби народ најстарији, Срби староседеоци на Балкану итд...

А ко тврди сем деретића, да су Срби најстарији Народ?
Милојевић некада - беше?
Али чињеница да се и тако може - тврдити.

Деретићеве НЕБУЛОЗЕ, само још радиЧ шиљи, да покрије своју БЕДУ!
Деретић је историчар, а као што су пабирчари - пољопривредници...
Rolleyes
Боље да ћутим...

Да смо староседеоци Балкана - нема сумње.
Али то тврде много веће фаце од твојих професора, са много више стажа, теренског рада и рада у струци, а са много мање увлакачког, партијског, ложанског, гребачког, полтронског, тапшачког и угузољубног стажа.

О томе смо причали овЂе: http://www.pogledi.rs/forum/Thread-srpski-autohtonizam

Пилот
Одговори
#26

Извини Вања.....ова одговор је тебало да буде на другој теми.....а видим да ми Боро Лепих почео да одговара као Мишо.......тако знаде да је било насклоњено њему....

Али Лепих још није дораштао до Мишиног поруке и слику на других форум где је показао твз Српски политичар на масонску церемонијих у Србији.

Али је одавно познато да вечина људи што стижу на Погледа НИСУ из Четничких породице....факат...и одма то можеш да препознаш док зину!

На крају Деретић...бе обзира што људе мисле од Деретић...човек је успео да отвори пажњу на Српску античку историје пре Немањића....корисћавајући страним изворима. Што бих значило да је он формулисао своје мисљење читајућих тих страним изворама.....што су били забрањениг од Римо Католичке Цркве као Мавро Орбини и Еусебио Памфилија.....као два примера.

Човек је успео да даде пажње научне радове што је повезало Линквистика са светском сеобском топографијом, линквистика као развитак цивилизација и култура, писмо као споменик своје културе у другим културима и цивилизације. Језик као археологија......

Без обзира на стил и начин промоције....човек је дао прилику да других стручњаци изађу из анонимности....као Проф Ђорђе Јанковић...као само један пример.

Да оцењујеш његову беду.....треба да се распита како је изгледало терен пре Деретића.....и како терен саде изгледа после његове појаве?

Па не требаш да будеш историчар да окријеш прошлости.....то се може десити обичног човека ко копа рупу?

Док неко не отвори завице....сви смо у неком мраку.....али само једна строфица може опаметити да смо сами измислили точак

Е форум те чита Боро Лепих....дај нам слике....дај нам изворе, што утемељује ВАШЕ "мисљење" да је Госп Деретић је масон......

Ако их немужеш потрвдити......ја се надам да ће неко почитати ово тему и њега опоменити....нека он контактира сајт.....да тражи за ваше податке..... и нека то сами решавате између сами себе!


Да се мало вратимо теме.....Исотопске аналитике зубе на Университет Рединга су успелих да повезују људи из Паноније, са археолошке остатке у гробља у Винчестеру....из период трећег века и владавине Константина.

Чачкам по сећању, јесам два - три, али онда је Војвода Војислав био у њима (колико се сећам?)...

Вероватно Милослав ће ме исправити.....он је мало становао код Вука.....вероватно оних су га тражилих....мислим да је Милослав имао везу са Српском Реч.....можда га створио?

Случајно један дан Војислав се наврати....да посећа свој кум.....ту је био Милослав.....тад се тема појавила од интервју Војислав Шешељ у Погледима.
Одговори
#27

(09-01-2014, 06:38 PM)Захумље Пише:  Извини Вања.....ова одговор је тебало да буде на другој теми.....а видим да ми Боро Лепих почео да одговара као Мишо.......тако знаде да је било насклоњено њему....
...

Ах, тешко се провали... мистика... мастика... Креза

Смешно СВЕ Захумље!
А оно што је за ову тему, су твоје тврдње да је деретић отворио видике људима (дал овЂе, оли у свиЈету...?)!

Ти да знаш ИШТА о Српском аутохтонизму, или о деретићевом "раду" и овЂе и тунЂе (у јемиграције...) и ондак и садак, НИКАДА не би написао ону причу одозго. А која је такође и везана за "причу" о (и) Четништву и "четништву"...

Али, ко је навикао да слуша бајке, није за праве ствари, док не одрасте. На западу то ТЕШКО, тешкооо...

Поздрав! Smile

Заборавих доста тога:

(09-01-2014, 06:38 PM)Захумље Пише:  ...
Е форум те чита Боро Лепих....дај нам слике....дај нам изворе, што утемељује ВАШЕ "мисљење" да је Госп Деретић је масон......

Ако их немужеш потрвдити......ја се надам да ће неко почитати ово тему и њега опоменити....нека он контактира сајт.....да тражи за ваше податке..... и нека то сами решавате између сами себе!

Ајде ме заобиђи више са деретићом - масним тићом?
Не треба ми ни он, ни његово решење, а за никад!
Немам црну тројку, а да ми треба његова адреса, јер и СИТНА је то БУРАНИЈА!

Једноставно толику је ШТЕТУ нанео и наноси Српству, да НИЈЕ НОРМАЛНО!
Као и сваки масон, СЕРЕ против Православља и то ОТВОРЕНО - ЧИБЕ!
Засрао је САВ Српски Аутохтонизам, а као да је мањкало "официјелних" СЕРАЧА - ЧИБЕ!
Обрукао сулудим бајкама, толике ГЕНЕРАЦИЈЕ ПРАВИХ Историчара - ЧИБЕ!
Залудео хиљаде МЛАДИХ БУДАЛАШТИНАМА - ЧИБЕ!
Пропагира масонску "веру" (паганизам, хороскоп, ...) - МРШ!
...
Бесан

(09-01-2014, 06:38 PM)Захумље Пише:  Вероватно Милослав ће ме исправити.....он је мало становао код Вука.....вероватно оних су га тражилих....мислим да је Милослав имао везу са Српском Реч.....можда га створио?

Случајно један дан Војислав се наврати....да посећа свој кум.....ту је био Милослав.....тад се тема појавила од интервју Војислав Шешељ у Погледима.

Можда је била и "Српска реч" - али што је то битно?
Одговори
#28

Ја нисам рекао да је Деретић измислио воду.....него је отворио пажњу....

Пре Отоманци и Аустро-Угарску Срби су знали за свој прошлости....то бих можда објаснило како су тада живилих и где су живилих.

Од када Срби незнају свој прошлост.....некако све тешко иде....некако све пропада и нестане!

Можете имати студије колико гол желиш, можеш имате научне радове до зуба.....али ако нико за ње незна....онда узалуд је рад.....и због тога пати ће и народ! То је дебело утемељано у крви као потрвда....незнање!

Деретић је отворио пажњу обичног човеку......а он је најбитан!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним