Одговори 

Оцена Теме:
  • 3 Гласова - 3.33 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Одлазак глумачке легенде!
26-05-2016, 02:24 AM
Порука: #15
RE: Одлазак глумачке легенде!
(25-05-2016 10:02 PM)Бенито Пише:  Е ово би требао Милослав да прокоментарише. Рећи ћу само да је ово пример како је човеку мало потребно да буде срећан. Довољно је да пусти да га лажу и да верује у то. Све се нешто мислим да Спаса није погинуо у четницима?
Има књига о Владимиру Перићу Валтеру. Прочитао сам је. Бајковито, без фуснота. Оно што је битно, нисам видео немачки документ да га помињу. Док је о потпуковнику Тодоровићу огроман немачки досије. И кад су га заробили уопште нису провалили да је он Валтер! Никад нису сазнали.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
27-05-2016, 12:22 AM
Порука: #16
Не постоји личност која је толико симболизовала Србе, нарочито Шумадинце, који су се приклонили тзв србо- комунизму, као што је то био Велимир Бата Живојиновић. Међутим, треба рећи да је снимио чак 360 филмова ( што је огроман број и за велике светске кинематографије) , а од тога је само тридесетак партизанских. У том смислу, Бату су прославиле пре свега улоге код Хајрудина Шибе Крвавца, који су заправо имали стриповску стилизацију, а не код Вељка Булајића. Писао сам о томе на форуму, па да не понављам. Занимљиво је нешто друго, бар за мене. Бата је апсолутни власник најцње, најгоре, а са друге стране и најупечатљивије сцене на нашем филму. Ради се о субјективној оцени. Ова најгора је његова улога у Отписанима:" Овде нема никог осим мене и ове банде вуцибатина." Та сцена је силно утицала на мишљење тада младих генерација о четницима. А о најбољој сцени отворићу посебну тему. Без обзира на све, Бог душу да му прости.
27-05-2016, 02:59 AM
Порука: #17
Члан СПС-а до смрти.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
https://youtu.be/TnX9n43wnO8 || https://youtu.be/lIi6rlVULaU || https://www.youtube.com/watch?v=hV0pEPDWn1o
Нису Срби као што су били / лошији су него пред Косовом / на зло су се свако измјенили
27-05-2016, 07:24 AM
Порука: #18
http://www.lupiga.com/vijesti/razgovor-v...-sam-radio

U posljednjoj sceni filma Valter brani Sarajevo, nacistički oficir rezignirano pokazuje rukom na grad i kaže: “To je Valter”. Da li ste, tokom tih sedam mjeseci na Palama, nekada pomislili da Karadžićeve ubice, pucajući na Sarajevo, zapravo pucaju na Valtera, na vas?

ŽIVOJINOVIĆ: Kao dečak od deset, jedanaest godina, u svom dvorištu, u selu na Kosmaju gde sam odrastao, gledao sam kako četnici kolju mladića, partizanskog kurira. Na deset metara od njih, stajali su dečakovi roditelji i rodbina… Znate, ljudi misle da čoveka možete zaklati tako što mu stavite nož pod grlo i presečete vodoravno. Ne. Nožem morate da uđete u ovu rupu na vratu, između dve kosti i... Na mestu gde je mladić ubijen, moj deda je zasadio višnju. Bujala je, ali niko nikada sa tog drveta nije ploda ubrao. Evo, skoro sedamdeset godina je prošlo, a taj događaj ne mogu da izbacim iz glave. Pokušavao sam…

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
15-06-2016, 07:32 PM
Порука: #19
Преминуо је још један легендарни глумац - Милорад Мандић Манда.

Бог да му душу прости.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
15-06-2016, 07:38 PM
Порука: #20
Био је Јулов кандидат за изборе, мислим на Врачару.
15-06-2016, 07:41 PM (Последња измена: 21-07-2017 05:38 PM од Милослав Самарџић.)
Порука: #21
Ао, ужас шта се дешава. Баш неки црн талас. Тужан

Уздајте се у Бога, и држите барут на сувом.
15-06-2016, 07:41 PM (Последња измена: 15-06-2016 07:42 PM од Николај.)
Порука: #22
(15-06-2016 07:38 PM)Ђуро Пише:  Био је Јулов кандидат за изборе, мислим на Врачару.

Е онда, ако је умро. Rolleyes
Каквих све људи има...

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
15-06-2016, 09:14 PM
Порука: #23

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
15-06-2016, 11:15 PM
Порука: #24
(15-06-2016 07:38 PM)Ђуро Пише:  Био је Јулов кандидат за изборе, мислим на Врачару.

И шта стим што је био члан неке странке?
Пре свега био је човек, а кад човек умре хришћански је да се покаже пијетет и ода последња пошта.

Господе, праштај грехе раба твог Манде и подари му рајско насеље.

Јеремија
17-06-2016, 09:48 AM
Порука: #25
(15-06-2016 07:32 PM)Николај Пише:  Преминуо је још један легендарни глумац - Милорад Мандић Манда.

Бог да му душу прости.

Умрли су у неколико месеци заредом Маџгаљ, Бата Живојиновић, Драган Николић и Манда. Сада је господин Вучић највећи живи српски глумац.

Два Рима падоше, трећи још стоји, а четвртога неће бити.
17-06-2016, 06:09 PM
Порука: #26
Заборавио си Ђорђа Јелисића ("Поп Ћира и поп Спира"), умро у мају ове године.

17-06-2016, 11:25 PM
Порука: #27
Душан Голумбовски. (Озрен Солдатовић)

Јануар 2016.

19-06-2016, 06:57 PM
Порука: #28
[Слика: Manda.jpg]

Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)