Одговори 

Оцена Теме:
  • 3 Гласова - 3.33 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Одлазак глумачке легенде!
20-05-2019, 03:56 PM (Последња измена: 20-05-2019 03:57 PM од Милослав Самарџић.)
Порука: #71
RE: Одлазак глумачке легенде!
(20-05-2019 12:06 PM)Ратко Пише:  
(15-05-2019 03:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-05-2019 02:09 PM)смедерево Пише:  https://www.blic.rs/a-m-p-article?uuid=9...g.UbgSz.k7

Мајку му је одвео Гестапо из Пљеваља, а Немци је стрељали као таоца, у одмаздама. То је проверио историчар Божидар Јеловац из Пљеваља.
Поп Вукојичић наравно никога није убио. Њега су комунисти мучили и убили, а при томе су написали да је у изјави приликом мучења рекао све што им треба за пропаганду. Коју нове генерације комуниста и даље преносе у свакој прилици.
Да ли је Јеловац то негде објавио? Коју врсту доказа има?
Не знам. Имао је књигу у рукопису, обимну Пљеваљска бригада мислим да је наслов. Дао ми не део рукописа, много је добро. много извора, архив и терен, комбинација.
За ово конкретно не сећам се извора, али сећам се да се баш потрудио око тога, било му је важно. Чак је сазнао име жене која је ширила ту лажну причу.
Он је иначе дипломирани историчар. И наравно има проблем са финансијама. Проблем је и што су Ђуришић и његови у књизи негативци. Ни Пљеваљску није штедео, али она је била исувише ввелика и јака да би јој критика шкодила. Далеко најјача у ЦГ и једна од најјачих уопште.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
21-05-2019, 01:19 AM
Порука: #72
(20-05-2019 03:56 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-05-2019 12:06 PM)Ратко Пише:  
(15-05-2019 03:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-05-2019 02:09 PM)смедерево Пише:  https://www.blic.rs/a-m-p-article?uuid=9...g.UbgSz.k7

Мајку му је одвео Гестапо из Пљеваља, а Немци је стрељали као таоца, у одмаздама. То је проверио историчар Божидар Јеловац из Пљеваља.
Поп Вукојичић наравно никога није убио. Њега су комунисти мучили и убили, а при томе су написали да је у изјави приликом мучења рекао све што им треба за пропаганду. Коју нове генерације комуниста и даље преносе у свакој прилици.
Да ли је Јеловац то негде објавио? Коју врсту доказа има?
Не знам. Имао је књигу у рукопису, обимну Пљеваљска бригада мислим да је наслов. Дао ми не део рукописа, много је добро. много извора, архив и терен, комбинација.
За ово конкретно не сећам се извора, али сећам се да се баш потрудио око тога, било му је важно. Чак је сазнао име жене која је ширила ту лажну причу.
Он је иначе дипломирани историчар. И наравно има проблем са финансијама. Проблем је и што су Ђуришић и његови у књизи негативци. Ни Пљеваљску није штедео, али она је била исувише ввелика и јака да би јој критика шкодила. Далеко најјача у ЦГ и једна од најјачих уопште.
До данас није објављен ни један документ или валидан доказ да је Вукојичић неког убио. Нисам видео чак ни доказ да је обављао функцију са које би могао да нареди нечије убиство. Сва убиства која му се стављају на терет десила су се у кратком периоду 1944. Очигледна је пропаганда са надимком, јер се ни у једном случају не помиње убиство мацолом-мацом.
Чињеница је и да није бежао пред комунистима 1944/1945. А припадник "црне тројке"?

Са друге стране, није нелогично да четници ликвидирају жену партизанског команданта батаљона, која је радила за комунисте.
Недостатак финансија није препрека да се објави једна студија случаја и тако расветли улога овог човека, нарочито имајући у виду да то има велику важност.

Међутим, случај је до данас неразјашњен.
21-05-2019, 09:19 AM
Порука: #73
Ако је истина да је човек судски рехабилитован, онда би списи са тог судског поступка били ваљда довољни да сазнамо истину.
Колико знам, СПЦ није канонизовао ниједну особу која се води као осуђена од комунистичких судова.
21-05-2019, 04:49 PM
Порука: #74
И ја сам чуо за рукопис књиге Пљеваљске бригада, од људи који су прочитали, да је добра ствар
Чак је наводно и новац био обезбеђен, али ... Има томе 5 - 6 година.
22-05-2019, 10:53 PM (Последња измена: 22-05-2019 10:54 PM од Ратко.)
Порука: #75
(21-05-2019 09:19 AM)Бенито Пише:  Ако је истина да је човек судски рехабилитован, онда би списи са тог судског поступка били ваљда довољни да сазнамо истину.
Колико знам, СПЦ није канонизовао ниједну особу која се води као осуђена од комунистичких судова.
У Црној Гори нико персонално није рехабилитован. Тамо и не постоји закон о рехабилитацији.
22-05-2019, 11:04 PM
Порука: #76
То ме и зачудило у неком тексту који је постављен на овој теми. Помиње се, чини ми се, 2004-5 година.
Чисто сумњам да је измишљен тај податак. Ако се догодио такав поступак, списи са њега би нам много рекли.
22-05-2019, 11:28 PM
Порука: #77
Сигуран сам да се није десио никакав судски поступак где је питање свештеника Вукојичића посебно дотакнуто, у смислу његове рехабилитације.
22-05-2019, 11:30 PM
Порука: #78
Ок, Ратко.
23-05-2019, 10:15 AM (Последња измена: 23-05-2019 10:19 AM од Мића Адмирал.)
Порука: #79
Тешко је борити се против вишедеценијске прљаве пропаганде против дела ( и то већег ) свог народа као што су то радили комунисти и сада њихови камуфлирани наследници.
То када четници у рату ( ! ) убију непријатеља, на жалост истог рода, то је обавезно нечији син, брат, сестра, мајка...
А када је обратно то је само непријатељ,уз оно наравно, зликовац, издајник, малигно зло...
Горе на овој теми већ сам писао да се пре убиства за које се везује име свешт. Вукојичића, десило убиство његовог колеге проте Слободана Шиљка ( 1881 - 1943 ) и његове ћерке Будиславе. Ту нема згражавања јавности, јер је она пропаганда учинила своје..
Прота Слободан Шиљак, Пљевљак исто као и Вукојичић, пастир СПЦ у неколико генерација своје фамилије. Баш он је наследио на свештеничкој дужности у Пљевљима Вукојичићевог оца проту Сава.
Био је учесник оба Балканска рата, а у Великом рату заробљеник у тамници у Болдогасону, Мађарска. Оно што не учинише Турци, Бугари, Швабе, учинише истородни комунисти. Убили су проту Слободана Шиљка, са ћерком, тек удовицом Будиславом Будом, 5.дец.1943.
Да би боље разумели гости и ботови овог форума, Слободан и Будислава су били отац и сестра следећих :
1. Марушке
2. Душанке
3. Душана
4. Десанке
5. Добрисаве Добриле
6. Слободана
7. Драгославе
8. Јездиславе Јеле
9. Властимира.
А о томе се морало ћутати,а сада се већ и не зна. И деца жртава су морала да ћуте, а нека су то и највероватније хтела.
Под ред.бр.5 : Добрисава Добрила ( 1909-1953 ), лекар. Као једина жена из Црне Горе учесник Шпанског грађ.рата, са чином поручника Шпанске републ.армије. Капетан Француског покрета отпора и мајор ЈНА. Удата за Јозефа Хауптмана (Александар Мезић ), оснивача ВМА у Београду.
30-05-2019, 06:51 PM
Порука: #80
Сутра се навршава 20 година од преране смрти српске и југословенске глумачке легенде Давора Дујмовића. Био је,уз Андреја Гарднера,један од двојице оснивача Фонда за културу Републике Српске.

30-05-2019, 08:40 PM
Порука: #81
Велика штета- фантастичан глумац који је тек наговестио свој таленат.
05-08-2019, 11:41 PM
Порука: #82
Архитекта Предраг ”Пеђа Исус” Ристић је био наш највећи модерни неимар и градитељ православних храмова, међу којима су се истицали велелепни храмови у Подгорици, Бару, Апатину, Славонском Броду, Кикинди, Костолцу, Пребиловцима, Јасеновцу, Ваљеву, Цириху, Торонту, Сиднеју итд. Био је и наш највећи стручњак за културу Лепенског вира, као једини доктор наука који је докторирао на изградњи кућа у преисторијској култури Лепенаца.

Био је оснивач наше најчувеније уметничке групе ”Медиала” 1953. године у Београду и носилац низа одликовања, од Ордена Светог Саве па све до велике награде за архитектуру Принца Чарлса итд. Покренуо је Друштво за обнову Светих Архангела у Призрену, био председник Удружења жртава комунистичког терора Свети Ђорђе итд.

Ристић је растао у породичној кући у Сењачкој улици у Београду, коју су комунисти после рата конфисковали, па је морао да изгради поткровље у коме је живео. Његов отац Петар је био солунски борац и чувени јунак са Кајмакчалана, врхунски инжењер, а мајка Марија потомак чувене српске породице Табаковића из Арада, архитеката и сликара. Растао је дружећи се са децом царских Руса, којих је био пун предратни Београд, а био је и првак Србије у пливању.

За њега је наш велики архитекта и академик Александар Дероко рекао: ”Драги наш Пеђа, једино што могу да му замерим, знате, постоји тамо некакав надреализам, е он је измислио надлогизам. Он је логичнији од логике и самим тим је саму логику довео у питање”.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
05-08-2019, 11:52 PM
Порука: #83
Не могу да верујем. Не због његових година, него због тога што сам ових дана изнова и изнова слушао његове иначе малобројне интервјуе.
Један од највећих српских мислилаца нашег доба. Изузетни интелектуалац, прави верник и изразити антикомуниста и антинациста, који је био неупоредиво већи и значајнији лик за српску културу и историју него многи извикани типови.
Ако за неку личност са правом може да се каже да је иза њега остала велика празнина у српској култури, онда је то Пеђа Ристић. Такве личности појављују се једном у пола века.
Нека му Господ подари место у Царству небеском како је и заслужио.
Бог душу нека му прости.
ПС и немојте писати:" Слава му." То му је увек било смешно.
12-08-2019, 10:46 PM
Порука: #84
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/...mihic.html

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)