Одговори 

Оцена Теме:
  • 3 Гласова - 3.33 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Одлазак глумачке легенде!
20-05-2019, 03:56 PM (Последња измена: 20-05-2019 03:57 PM од Милослав Самарџић.)
Порука: #71
RE: Одлазак глумачке легенде!
(20-05-2019 12:06 PM)Ратко Пише:  
(15-05-2019 03:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-05-2019 02:09 PM)смедерево Пише:  https://www.blic.rs/a-m-p-article?uuid=9...g.UbgSz.k7

Мајку му је одвео Гестапо из Пљеваља, а Немци је стрељали као таоца, у одмаздама. То је проверио историчар Божидар Јеловац из Пљеваља.
Поп Вукојичић наравно никога није убио. Њега су комунисти мучили и убили, а при томе су написали да је у изјави приликом мучења рекао све што им треба за пропаганду. Коју нове генерације комуниста и даље преносе у свакој прилици.
Да ли је Јеловац то негде објавио? Коју врсту доказа има?
Не знам. Имао је књигу у рукопису, обимну Пљеваљска бригада мислим да је наслов. Дао ми не део рукописа, много је добро. много извора, архив и терен, комбинација.
За ово конкретно не сећам се извора, али сећам се да се баш потрудио око тога, било му је важно. Чак је сазнао име жене која је ширила ту лажну причу.
Он је иначе дипломирани историчар. И наравно има проблем са финансијама. Проблем је и што су Ђуришић и његови у књизи негативци. Ни Пљеваљску није штедео, али она је била исувише ввелика и јака да би јој критика шкодила. Далеко најјача у ЦГ и једна од најјачих уопште.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Поруке У Овој Теми
RE: Одлазак глумачке легенде! - Милослав Самарџић - 20-05-2019 03:56 PM

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)