Одговори 

Оцена Теме:
  • 0 Гласова - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ознин Мојсије
11-06-2019, 08:49 PM
Порука: #1
Ознин Мојсије
[Слика: 20190611-100317.jpg]

Први пут се данас нађох у Нишкој Бањи. После ручка одох у шетњу и заиста се непријатно изненадих. Шетајући "натрчах" на споменик за мене непознатом припаднику Брозове банде.
Трагајући за подацима о "Тошкету" нађох само кратку информацију да је био у "Деветој србској ударној бригади" и ништа више.

По тексту са споменика види се да је погинуо као члан ОЗН-е 1946, борећи се за очување Социјалистичке Југославије (1946 постојала је ФНРЈ)?!

Но, за мене је сасвим небитан један у низу Брозових главосека, већ ме шокира чињеница да се по васцелој Србији налазе споменици крвника србства. Јесмо ли ми заиста толико малоумни и толики самоископници да ни после толико времена не можемо разлучити ко смо и од кога потичемо или је комунистичка лоботомија у потпуности уништила србски род?

Јеремија
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
11-06-2019, 09:58 PM
Порука: #2
RE: Ознин Мојсије
Толико смо малоумни. Нема нама спаса.
Пронађи све корисникове поруке
12-06-2019, 07:23 AM
Порука: #3
(11-06-2019 09:58 PM)luka.luke Пише:  Толико смо малоумни. Нема нама спаса.

Слажем се. Навијали за крвате на светском првенству. Ту само психијатри могу да дају неко објашњење
13-06-2019, 12:05 PM
Порука: #4
To си Јеремија требао под окриљем ноћи аутолаком да га офарбаш...

13-06-2019, 05:28 PM
Порука: #5
(13-06-2019 12:05 PM)Mekenzi Пише:  To си Јеремија требао под окриљем ноћи аутолаком да га офарбаш...

Можда би било боље да организујем радну акцију на нивоу Србије па да се уклоне споменици крвницима. Прво онај у Београду а потом остале.

Јеремија
13-06-2019, 09:51 PM
Порука: #6
Лично сам у мом селу уклонио један овакав покушај.
Привели, па пуштили... Јака ствар.
Удрите сваки који није освештан.
И Господ ће вам бити захвалан.
13-06-2019, 10:13 PM
Порука: #7
Пробао ја о овом "Тошкету" да изгуглам нешто кад нема ништа о њему...

14-06-2019, 09:38 AM
Порука: #8
(11-06-2019 08:49 PM)Јеремија Пише:  Но, за мене је сасвим небитан један у низу Брозових главосека, већ ме шокира чињеница да се по васцелој Србији налазе споменици крвника србства.

Има их око 6.000.
А из Првог светског рата дај Боже 100 и нешто.
14-06-2019, 12:43 PM
Порука: #9
(14-06-2019 09:38 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(11-06-2019 08:49 PM)Јеремија Пише:  Но, за мене је сасвим небитан један у низу Брозових главосека, већ ме шокира чињеница да се по васцелој Србији налазе споменици крвника србства.

Има их око 6.000.

Величајући усташоидно - комунистичку банду страшну неправду смо починили према прецима али и потомцима.
Не знам одакле потреба да се у скоро сваком србском селу налази споменик неком од злотвора или њихових симпатизера? Примера ради, Слчободан Савковић има споменик у Старим Бановцима где и школа носи његово име. Распоп Зечевић још нагрђује лознички парк... Еј, кад се зна да су радили директно против Србије и србства - православља, па где нам је свест да ту "историју" разобличимо и у потпуности раскрстимо са комунистичком прошлошћу.

Што се тиче споменика из Првог светског ратазнао сам да је јадно стање. Комитама - четницима и старим војводама готово да и нема споменика.

Јеремија
14-06-2019, 08:19 PM
Порука: #10
(14-06-2019 12:43 PM)Јеремија Пише:  
(14-06-2019 09:38 AM)Милослав Самарџић Пише:  

Има их око 6.000.

Величајући усташоидно - комунистичку банду страшну неправду смо починили према прецима али и потомцима.
Не знам одакле потреба да се у скоро сваком србском селу налази споменик неком од злотвора или њихових симпатизера? Примера ради, Слчободан Савковић има споменик у Старим Бановцима где и школа носи његово име. Распоп Зечевић још нагрђује лознички парк... Еј, кад се зна да су радили директно против Србије и србства - православља, па где нам је свест да ту "историју" разобличимо и у потпуности раскрстимо са комунистичком прошлошћу.

Што се тиче споменика из Првог светског ратазнао сам да је јадно стање. Комитама - четницима и старим војводама готово да и нема споменика.
Овде код мене у Вршцу има још пар споменика ноб -a

Срећа па смо међу њима и наша маленкост учествовалa 90-их у скидању звезде из центра, променили име главне улице из Титове у Дворску, Укинули име школи Ж.Зрењанин вратили Јован Стерија Поповић.Једино комунисти нису дали споменик да се сруши Жарку Зрењанину.

14-06-2019, 11:45 PM
Порука: #11
(14-06-2019 08:19 PM)Mekenzi Пише:  Овде код мене у Вршцу има још пар споменика ноб -a

Срећа па смо међу њима и наша маленкост учествовалa 90-их у скидању звезде из центра, променили име главне улице из Титове у Дворску, Укинули име школи Ж.Зрењанин вратили Јован Стерија Поповић.Једино комунисти нису дали споменик да се сруши Жарку Зрењанину.

Ипак сте урадили доста. Што се тиче споменика, па то и јесте ова прича. "СУБНОР" је још жилав што се да видети по Кркобабићима и осталим синовима - унуцима комуне.

Јеремија
21-06-2019, 11:54 PM
Порука: #12
Скоро сам прелазио преко Јелице, од Чачка ка Лучанима, на више мјеста се налазе овакве статуе! Мало разочарење, с обзиром да су у том крају били минорни. Али шта ћеш Сирома'
22-06-2019, 09:08 AM
Порука: #13
Ту су и правили највише да би мењали идентитет. У чему су доста и успели.
Пре неки дан сам био на једном скупу и поче расправа о политици. Каже човек оно већ традиционално да ови не могу да изграде " к'о Тито". Сачекам да видим реакцију. Поче њих неколико да клима главом потврђујући " тезу". Кратко додах:" Дабогда горео у паклу!!!" Настаде тишина као да је скотина јуче крепала , а не пре 39 година. Дуго је била тишина. При крају скупа, домаћин ме повукао у страну и тихо ми шапнуо:" Хвала ти за оно што си рекао."
А то је било у том крају који си поменуо. Доста су они успели у преумљивању људи. Али само док не налете на зид. Тада се то разбије као мехур од сапунице. Зато се не либите да у таквим случајевима одмах пресечете. Делотворно и отрежњујуће је то за народ.
22-06-2019, 07:08 PM
Порука: #14
(22-06-2019 09:08 AM)Бенито Пише:  Ту су и правили највише да би мењали идентитет. У чему су доста и успели.
Пре неки дан сам био на једном скупу и поче расправа о политици. Каже човек оно већ традиционално да ови не могу да изграде " к'о Тито". Сачекам да видим реакцију. Поче њих неколико да клима главом потврђујући " тезу". Кратко додах:" Дабогда горео у паклу!!!" Настаде тишина као да је скотина јуче крепала , а не пре 39 година. Дуго је била тишина. При крају скупа, домаћин ме повукао у страну и тихо ми шапнуо:" Хвала ти за оно што си рекао."
А то је било у том крају који си поменуо. Доста су они успели у преумљивању људи. Али само док не налете на зид. Тада се то разбије као мехур од сапунице. Зато се не либите да у таквим случајевима одмах пресечете. Делотворно и отрежњујуће је то за народ.

Нем'о да се завараваш да си их с'отим млого нешта уган'о!

ТИТО ЈЕ ПРВО ПОБИО И РАЗЈУРИО СВЕ ШТО ЈЕ ВАЉАЛО У СРБИЈИ, ЗАТИМ ПОБИО ИЛИ ОСРАМОТИО ДО САМОУНИШТЕЊА И СВЕ ОД СВОЈИХ КОЈИ СУ КАО РУСОФИЛИ ПРИШЛИ ЊИМА ВЕРУЈУЋИ ДА СЕ СТАЉИНОВА ЋЕРКА УДАЈЕ ЗА КРАЉА ПЕТРА!

ОВО ШТО ЈЕ ПРЕТЕКЛО ПОДМИЋИВАО ЈЕ ПОЛА ВЕКА ПАРАМА БАНКСТЕРА СА ГЊИЛЕЖНОГ ЗАПАДА!

ТАЈ НАРОД И ДАН-ДАЊИ ПЕВА ХИМНУ ЋОПАВОМЕ КОЈУ ЈЕ СПЕВАО ПАНОНСКИ Г*ОФНАР "АЛ'СЕ НЕКАД ДОБРО ЈЕЛО...БАШ"!

МАСНО ПОЈЕСТИ (ПО МОГУЋСТВУ ЗА ВРЕМЕ ПОСТА), ДОООБРО ПОПИТИ ПА УЈУТРУ ИСПИ*ШАТИ, ТО ЈЕСТ УСЕ, НАСЕ И ПОДАСЕ, ЈЕСУ ЈЕДИНИ ИДЕАЛИ КОЈИ СУ ТОМ НАРОДУ ПРЕОСТАЛИ!

НЕЋЕ ТО ДУГО ЗАБОРАВИТИ АМБРОЗИЈА ЈА ВЕ СТОЈИМ ДОБАР!

НАШЕ ЈЕ ПРОШЛО А ВИ КОЈИ ДОЛАЗИТЕ ВИДЕЋЕТЕ ДА СЕ ТО ЗЛО ЛАСНО ИСТРЕБИТИ НЕ МОЖЕ

Како тамо тако и ође...

Наш један сапатник, син Четника затвараног, пребијаног...једва живог, завршило тамо за инжењера, учислило се код Броза, доообро зарађивало ал' убјеж'о ође пре 30 канадских зима и....ЈОШ КУКА ЗА БРОЗОВОМ ЈУГОМ!

Ка'е им'о пара, јело, пило, секс ка'е невероватне приче...

Ми смо не једном покушавали такима да објаснимо да се сећају лепих успомен из Југе зато што су били млађи, могло се и једном и више пута...ал'не вреди!

Амброзије је то затровао и подмитио да га призивају и после смрти!

Јего Високо Благородије Ђенерал Врангел је јако добро разумео ту тактику и муку народну да поједе и попије а идеологија послен, а и покушао да спроведе аграрном реформом на Криму ал'окаснио беше!

Шта'ш....

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)