Одговори 

Оцена Теме:
  • 6 Гласова - 4.67 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Петар Бојовић
22-01-2020, 08:42 PM
Порука: #253
RE: Петар Бојовић
(07-05-2019 02:44 PM)Andrejevic Пише:  Морам и ја да се умешам.
Ја заиста ниге нисам могао да нађем да је војвода онако силно премлаћен као што се у медијима стално потенцира, чак сам чуо да се са то силно премлаћивање историчари мал буне. Оно што знам јесте да је до инцидента дошло и да је по неким тврдњама војвода засигурно добио јенду шамарчину.

Нећеш ни да нађеш.У кућу Бојовића упала су два комунистичка мајмуна,један официр,други војник,почели су са вређањем и ниподаштавањем те изразито примитивним вокабуларом у обраћању том часном човеку. А онда је ушао његов син Добрица...Комунистичка официрска фукара је војводи украла сабљу коју је носио од академије а а овај војник му је украо калпак.Иако наоружани за разлику од Бојовића дали су се у бег из куће јер је комунистички официрчић добио песницу у главуџу и скотрљао се низ степенице са све сабљом и опет са све њом истрчао на улицу и побегао,док је овај бедник од војника без примљеног ударца побегао у стилу атлетског првака света са све украденим калпаком.Војвода Бојовић није могао да верује да оваква багра постоји и тог тренутка су почеле да му се тресу руке и то је трајало све до његове смрти која је наступила неколико месеци касније.Био је видно потрешен и није могао да дође себи због учињеног комуњарског недела.Судбине ова два лопова која су упала у кућу,нису ми познате.Већина комунистичких официра,до дан данас,остали су кукавице. Шаблонирани Титови војници који само гледају да не пропусте оброк који им следује. Тако да,оно комуњарчића што је остало у Војсци Србије, до дан данас бива подјебавано и од старијих и млађих колега при завршетку радног времена реченицом "Е,немој да заборавиш да ручаш".
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
09-04-2020, 01:51 AM (Последња измена: 09-04-2020 01:54 AM од Бранке.)
Порука: #254
. . .
Пронађи све корисникове поруке
16-04-2020, 03:25 PM
Порука: #255
[Слика: komadant-prve-armije-Petar-Bojovic-1918godine.jpg]

https://www.facebook.com/kolorizovanaproslost/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)