Одговори 

Оцена Теме:
  • 5 Гласова - 2.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРАВОСЛАВНО ПОИМАЊЕ ЕКУМЕНИЗМА
23-03-2015, 08:00 PM (Последња измена: 23-03-2015 08:03 PM од aco.)
Порука: #27
RE: ПРАВОСЛАВНО ПОИМАЊЕ ЕКУМЕНИЗМА
(22-03-2015 04:28 PM)смедерево Пише:  Требао си боље да прочиташ текст,а не да га изврћеш на твоју воденицу!
Говори се о сабласти екуменизма,а не маркетингу.Наравно да су апостоли ишли по свету и приповедали Христа,сигурно да нису путовали у туристичком аранжману!
Ја никада нисам рекао да сам ја вредан спасења,напротив себе сматрам за највећег грешника,сваки човек на планети је вредан спасења и уопште не говорим да је Фрања или Хаса мање вредан спасења од мене или било кога на овој планети.
Немам ја шта да се саблажњавам,све је јасно!
Незнам да је Свети Владика Николај један од оснивача Лиге Цркава.

Горд човек увек сматра да је највећи, па у зависности у ком се друштву налази истиче неко своје нај.
Обично се сви "ревносни" православци прво похвале
својом грешношћу, (не могу а да не поменем грешног М., праштај смедерево).
Крену са "Ја сам најгрешнији, а Марко је лопов, Мирослав издајник, Мирко плаћеник, и тако набраја туђе грехе.

Па ако стварно мислиш да си грешнији од Фрање, велика је то благодат смирења,
али је искористи на бригу о својим гресима, кад ти је већ Бог отворио очи да их видиш, а не о туђим.

Мада мислим да је то само горд израз "ја сам најгрешнији"
Па покај се брате!

*
Владика Николај је сматрао да оснивањем Лиге Цркава, по узору на Лигу Народа, односо Уједињене нације, и ближом комуникацијом између различитих вероисповести успети да спречи опасност од ратова и православље приближи људим гладним истине, а који
немају додира са Православљем.

Иначе ХЗМЉ (Хришћанска заједница младих људи), у којој је активно учествовао свештеномученик Јован Рапајић, жички сабрат, пре 2. рата је била
међународна верско мешовита организација.
Са циљем да млади људи који на било који начин деле хришћанске вредности утичу на мир и сарадњу међу народима.

Сасвим је сигурно да би данашњи "ревнитељи" који Владику Никлаја не испуштају из уста, истог Владику Николаја да је сада у земаљском животу пљували без краја и разапели више пута.

Смедерево прочитај мало и о Џорџу Белу, англинканском бискупу,
великом пријатељу Владике Николаја и првом који је дао да се наслика икона Владике Николаја.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Поруке У Овој Теми
RE: ПРАВОСЛАВНО ПОИМАЊЕ ЕКУМЕНИЗМА - aco - 23-03-2015 08:00 PM

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)