Одговори 

Оцена Теме:
  • 5 Гласова - 2.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРАВОСЛАВНО ПОИМАЊЕ ЕКУМЕНИЗМА
24-03-2015, 11:10 AM (Последња измена: 24-03-2015 11:45 AM од смедерево.)
Порука: #32
RE: ПРАВОСЛАВНО ПОИМАЊЕ ЕКУМЕНИЗМА
(23-03-2015 10:08 PM)aco Пише:  "За разлику од извесних еврољубивих европофила, којима је свака, па и ова, американизована и понижена Европа, боља од свега што је србско наслеђе."

Можда не живимо у истој земљи, али ја у СПЦ неки значајан број таквих људи не примећујем. Да би се дизала толика узбуна.

Живимо у истој земљи,али у СПЦ ипак има мали број таквих људи,не кажем да су сви,зато болест теба сећи док није метастазирала.

(23-03-2015 11:00 PM)aco Пише:  Гледам, али знам и шта је Црква, и сигуран сам да се прави беспотребна паника,
али не спонтана, него диригована са стране.

Опет кажем, треба да пазимо да бавећи се туђим послом не заборавимо своју душу.
Брине Бог о Цркви, а ми уградимо себе у Цркву што исправније.

Божија је воља да се кроз Цркву спашавамо, без Цркве нема ни монаштва ни спасења.

Знам лично многе које расколници оптужују, и знам за њих 80% да су верни Православљу.
С тим што се не плаше католика и папе. Чак су врло радикални у верским ставовима.
Треба људе некад чути и видети, прочитати што су написали, а не само
слушати извађене реченице и гледати разне слике.

Наравно има и оних за које сматрам да греше, али ако су у чину поштујем их, док их и Црква поштује.

Али мислим да начин борбе којим диругују Милоје и Владе Д, никако није добар,
чак је много штетнији од онога што раде неколико "екумениста"

Људи као смедерево секу стабло да би убрали јабуку.
Не треба мање зло лечити већим.

Праштајте и лаку ноћ.
Св. Николај Србски:

„Народ не треба да следује својим слепим вођама кад га ови воде путевима лажним и удаљују од Бога и Божјег Закона.“

Св Јустин Ћелијски:

„Немојмо да се деси да тај још верујући народ Божји једнога часа дође до тога да данашње Епископе не признаје више за носиоце и чуваре апостолско-светоотачке вере, како је то знао чинити православни народ много пута у својој крстоносној историји.“

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Поруке У Овој Теми
RE: ПРАВОСЛАВНО ПОИМАЊЕ ЕКУМЕНИЗМА - смедерево - 24-03-2015 11:10 AM

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)