Одговори 

Оцена Теме:
  • 5 Гласова - 4.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Приче са Космета 1998-1999
19-05-2019, 01:33 AM (Последња измена: 19-05-2019 01:37 AM од Јуришлија.)
Порука: #62
RE: Приче са Космета 1998-1999
Ипак ми је жао да оставим ствари да не разумете.

НАТО је имао преко 50.000 борбених летова, од којих око пола са налетима бомбардерске и ловачко-бомбардерске авијације. Да заокружимо да је 30.000 јер ипак они трпе увек највеће губитке (мада сам приметио да из године у годину смањују налет ... онако, случајно...).

Ако неко каже екстремни авио губици, то је од 10% па на горе, до неких 30-35%.
Значи команданатанант аеродрома оцепи па разбије.

Неподношљиви губици су преко 4%, па до 10%.
Дугорочно неиздрживи су 2-4% (за УСА),
издрживи су (за УСА) од 1-2%,
а минимални (за УСА) од 0,2-1% - отприлике.
Доле су безначајни (значи кад им се у 500 летова не врати 1 авион и нижи...)

Они испод 0,12% су немогући, јер то је отприлике ниво губитака за вежбе најближе ратним условима за ударну авијацију.
То би на 30.000 летова било да су изгубили 36 авиона (хеликоптери иначе имају највећи број губитака... бар 3х...).
Па ви сад видите шта значи оних горе 0,07... а шта је 0,007 ...

Ако ме сећање служи, ниво губитака изнад Ханоја је био редовно 8%,
у јужном Вјетнаму УСА је имала по 2-5%.

Ниво губитака где су изгубили 300 авиона, на 30.000 летова је 1%, али морам да наведем да су огроман број изгубили због "арапског" искакања пре времена, бар сваки други, а да један део (30-ак) су изгубили на земљи, уз наравно 70-ак који су били превише поцепани.

Тражио сам да нађем неку књижурину са тачним процентима, али нисам нашао, па ето да видите колике глупости су у оптицају.

Толико од мене.

Што се тиче текста где радарски невидљиви вуче кокошку за собом да га радар види...

Па нисам дегенерик да читам те будалаштине, видео сам да су почели са "Милосрдним мајмуном" и баталио то. То нека читају они што мрзе ЦАРА, то јест Слобу и воле НАТО. То је за њих.
Хумор без граница.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Поруке У Овој Теми
RE: Приче са Космета 1998-1999 - Јуришлија - 19-05-2019 01:33 AM

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)