Одговори 

Оцена Теме:
  • 3 Гласова - 3.33 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Рехабилитација Милана Недића
23-12-2015, 04:33 PM (Последња измена: 23-12-2015 04:46 PM од Vlad Alekš.)
Порука: #71
RE: Рехабилитација Милана Недића
(23-12-2015 11:50 AM)Бенито Пише:  И раније сам говорио да је данашња елита пронедићевска...

Може ли мало објашњење у вези са овим? Која је елита у Србији пронедићевска? Да ли је могуће ситуацију у Србији данас, 70 година након окончања светског и грађанског рата, редуковати на три једноставна дела, на: недићевце, титоисте и дражиновце?

(16-12-2015 03:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Недић не би био осуђен, он је већ био осуђен на смрт од стране органа Краљевине Југославије. Као издајник и сарадник окупатора.

Ово нисам знао. Ко, када и где је осудио Недића?

Самарџићу, нико неће да прокоментарише оно писмо Идна Черчилу које сам цитирао, па ево да се обратим конкретно теби. Шта мислиш о садржају тог писма у коме се помиње Недић?

Два Рима падоше, трећи још стоји, а четвртога неће бити.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
23-12-2015, 05:59 PM
Порука: #72
Влад, дуга је прича. Има и о томе тема на форуму -1942. Да се не понављам.
23-12-2015, 07:11 PM
Порука: #73
(23-12-2015 11:50 AM)Бенито Пише:  Нешто гледам реакције поводом ове теме. Чини ми се да се код српске данашње елите подигла већа фрка око Недића него годинама око Драже. И раније сам говорио да је данашња елита пронедићевска и то под утицајем старог ДБ, па још од књиге Ђуретића. Читава САНУ је убеђена у ту причу. Под тим утиском овај пацификован, заплашен и зачуђен народ је кренуо тим путем. Са друге стране остају залуђени титоисти предвођени Латинком. Паде ми на памет она сцена из филма Оливера Стоуна- Никсон, када Никсон у Белој Кући гледа портрет ЈФК и каже : " У теби виде оно што би хтели да буду, а у мени оно што јесу."
Јесте пронедићевска, али има и доста класичних комуниста, ово крило ДС је доказ. Дакле није само Латинка у питању.
23-12-2015, 07:12 PM
Порука: #74
(23-12-2015 04:33 PM)Vlad Alekš Пише:  
(23-12-2015 11:50 AM)Бенито Пише:  И раније сам говорио да је данашња елита пронедићевска...

Може ли мало објашњење у вези са овим? Која је елита у Србији пронедићевска? Да ли је могуће ситуацију у Србији данас, 70 година након окончања светског и грађанског рата, редуковати на три једноставна дела, на: недићевце, титоисте и дражиновце?

(16-12-2015 03:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Недић не би био осуђен, он је већ био осуђен на смрт од стране органа Краљевине Југославије. Као издајник и сарадник окупатора.

Ово нисам знао. Ко, када и где је осудио Недића?

Самарџићу, нико неће да прокоментарише оно писмо Идна Черчилу које сам цитирао, па ево да се обратим конкретно теби. Шта мислиш о садржају тог писма у коме се помиње Недић?
Влада му је узела чин, а ВК на смрт.
На шта конкретно мислиш у вези овог Идновог писма:
"...
Главни разлог што се противимо ранијем венчању увек је био тај што није сигурно како би то било примљено у Југославији и нарочито у Србији. Ништа то неће бити сигурније у новембру но што је сад. Сигуран сам, према томе, да би за краља било мудрије да причека да се врати у Југославију, но да, венчањем на брзу руку, стави на коцку свој не много сигуран положај.
Иако се чини да је ђенерал Михаиловић да свој благослов ранијем венчању, он стварно није у могућности да говори у име васколике Србије, а још мање у име целе Југославије. Ђенерал Недић, српски квислинг, упутио је не тако давно нарочиту поруку југословенској влади саветујући јој да се венчање не обави брзо, јер би то оставило рђав утисак на народ. У овом питању Недић, у чију се оданост Круни никада није посумњало, исто је толико поуздан сведок колико и Михаиловић. Тим пре што се партизани бар досад уопште нису освртали на Краља.
..."
24-12-2015, 03:57 PM
Порука: #75
ДС је странка која се распада и не знају куда ударају. Због тога се траже у идеолошком дефинисању, па у том смислу и треба гледати ово избацивање Бојана. Упућује те да гледаш државне и градске културне институције у Београду. То ти је пола -пола, Латинкини и снс- тј. недићевци. Многе од ових Латинкини су дошли на препоруку ДС, али то је мање битно- они су верни Латински. Дакле, проблем који је Мићун направио на првом конгресу ДС довео је до свих подела у ДС за 25 година. Али то је још увек странка где има и ових и оних, а заједничко им је да су интервенције и делиће се и даље, као што се и догађа. Више се не зна ни ко су им посланици. Питање је шта ће уопште остати од њих на следећим изборима. Све сам ово написао да ти докажем да је њихов утицај од 2012. године све мањи, а да остају Латинкини и недићевци, са малим изузецима које препознају ретки који одлично познају све те људе.
24-12-2015, 08:56 PM
Порука: #76
Са профила Банета Гајића:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=3&theater

Има занимљивих коментара и одговора..

https://www.srbizasrbe.org/
24-12-2015, 11:38 PM
Порука: #77
Овај Баздуљов текст је проблематичан из више разлога, а не само због пролога, који је у ствари преписан крешендо текста, који треба бити ефектан, па каже- или Недић или Слобода. Треба прочитати читав текст. Углавном, као и обично, закључци се извлаче на основу неког податка( требало би да је историјски тачан, али ипак није) и на основу општег познавања историје, дакле, неких аксиома. Некад се ти аксиоми ни не помињу, јер се подразумевају. Е, ти Мухаремови и не само његови аксиоми, су историјски нетачни. Дакле, Дража јесте био и антифашиста и антинациста, мање или више као и антикомуниста, а титоисти нису били наследници Гаврила Принципа, ма колико то њему тешко пало. Зато што са историјом кокетирају као и са жестоким пићима или лаким наркотицима, и долазе до фаза халуцинације у виду ефектних, али историјски потпуно погрешних закључака. Према томе, јаране, седи! Кец!
25-12-2015, 02:00 AM
Порука: #78
Ресавска школа, а? Smile
http://www.pogledi.rs/dobrice-sedi-jedan/
25-12-2015, 02:28 AM
Порука: #79
Добро је подсетити се оваквих, врхунских текстова. Баздуљ је "писменији" писац од Ћосића. Текстови му имају и главу и реп. И види се да није злонамеран. Међутим, то је одрасло на Валтер брани Сарајево и нема ту помоћи. Реаговао сам због тога да не буде без неког одговора.
25-12-2015, 05:59 PM (Последња измена: 25-12-2015 06:28 PM од Vlad Alekš.)
Порука: #80
(23-12-2015 07:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  На шта конкретно мислиш у вези овог Идновог писма:
"...
Главни разлог што се противимо ранијем венчању увек је био тај што није сигурно како би то било примљено у Југославији и нарочито у Србији. Ништа то неће бити сигурније у новембру но што је сад. Сигуран сам, према томе, да би за краља било мудрије да причека да се врати у Југославију, но да, венчањем на брзу руку, стави на коцку свој не много сигуран положај.
Иако се чини да је ђенерал Михаиловић да свој благослов ранијем венчању, он стварно није у могућности да говори у име васколике Србије, а још мање у име целе Југославије. Ђенерал Недић, српски квислинг, упутио је не тако давно нарочиту поруку југословенској влади саветујући јој да се венчање не обави брзо, јер би то оставило рђав утисак на народ. У овом питању Недић, у чију се оданост Круни никада није посумњало, исто је толико поуздан сведок колико и Михаиловић. Тим пре што се партизани бар досад уопште нису освртали на Краља.
..."

Како би ти објаснио Недићев став у вези са краљевом женидбом? Када сам прочитао ово писмо, био сам, најблаже речено, изненађен. Полазим од претпоставке да није у питању фалсификат, разуме се.

(24-12-2015 03:57 PM)Бенито Пише:  ДС је странка која се распада и не знају куда ударају. Због тога се траже у идеолошком дефинисању, па у том смислу и треба гледати ово избацивање Бојана. Упућује те да гледаш државне и градске културне институције у Београду. То ти је пола -пола, Латинкини и снс- тј. недићевци. Многе од ових Латинкини су дошли на препоруку ДС, али то је мање битно- они су верни Латински. Дакле, проблем који је Мићун направио на првом конгресу ДС довео је до свих подела у ДС за 25 година. Али то је још увек странка где има и ових и оних, а заједничко им је да су интервенције и делиће се и даље, као што се и догађа. Више се не зна ни ко су им посланици. Питање је шта ће уопште остати од њих на следећим изборима. Све сам ово написао да ти докажем да је њихов утицај од 2012. године све мањи, а да остају Латинкини и недићевци, са малим изузецима које препознају ретки који одлично познају све те људе.

Мени и даље није јасно зашто би снс-овци били недићевци. Комунисти су победили у грађанском рату. У грађанском рату против српског народа. Не видим разлику између Латинкиних и Вучићевих комуноида.
Осим што Латинка по цео дан пише и чита у Универзитетској библиотеци "Светозар Марковић". Smile

Ево једног интересантног текста: http://www.nspm.rs/politicki-zivot/zakas...ranke.html
Нисам стигао да прочитам, учинићу то првом повољном приликом. Smile

Два Рима падоше, трећи још стоји, а четвртога неће бити.
25-12-2015, 07:45 PM
Порука: #81
Разлика је у томе што Латинкини не крију да су издајници, чак и навијају против Срба, како рече Бисерко ономад. Вучићевци нас убеђују да су једино они прави Срби, али да су нормални( прагматични) и да зато само они треба да владају. Блискост између њих је само у издаји. Латинкини су авангарда зла, они доносе нове идеје издаје, а ови Вучићеви то испрва не прихватају, да би касније постали промотери и заштитници тих идеја. Комунисти јесу победили 44, али овде се не ради о генетским ( не само) наследницима, него о идеолошким. Дакле, Вучићева кривица је у томе што прећуткује, а сада и активно учествује у издаји српских националних интереса правдајући то вишим националним интересима који не постоје. При том, конформизам Недићеве и Вучићеве администрације је фасцинантно сличан.
25-12-2015, 08:11 PM
Порука: #82
(25-12-2015 07:45 PM)Бенито Пише:  Разлика је у томе што Латинкини не крију да су издајници, чак и навијају против Срба, како рече Бисерко ономад. Вучићевци нас убеђују да су једино они прави Срби, али да су нормални( прагматични) и да зато само они треба да владају. Блискост између њих је само у издаји. Латинкини су авангарда зла, они доносе нове идеје издаје, а ови Вучићеви то испрва не прихватају, да би касније постали промотери и заштитници тих идеја. Комунисти јесу победили 44, али овде се не ради о генетским ( не само) наследницима, него о идеолошким. Дакле, Вучићева кривица је у томе што прећуткује, а сада и активно учествује у издаји српских националних интереса правдајући то вишим националним интересима који не постоје. При том, конформизам Недићеве и Вучићеве администрације је фасцинантно сличан.
Лепо речено.
25-12-2015, 08:13 PM
Порука: #83
(25-12-2015 05:59 PM)Vlad Alekš Пише:  
(23-12-2015 07:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  На шта конкретно мислиш у вези овог Идновог писма:
"...
..."

Како би ти објаснио Недићев став у вези са краљевом женидбом? Када сам прочитао ово писмо, био сам, најблаже речено, изненађен. Полазим од претпоставке да није у питању фалсификат, разуме се.
Не верујем да је фалсификат, што би био. Многи су били против женидбе. Дража је послао распис свима да се изјасни и већина се изјаснила за, с образложењем да ће у том тренутку користити још бољи односи са Грчком. Тако да је Дража послао писмо подршке.
Идн греши да је Недић имао ближи контакт са народом од Драже. Или не греши већ тако намерно пише.
25-12-2015, 09:27 PM
Порука: #84
Није фалсификат. Черчил је свим силама подржавао идеју краљеве женидбе како би га лакше након тога присилио на уступке Титу, Идн се томе супротстављао.
Није Идн сматрао да Недић има ближе контакте са народом, његово писмо је користио у аргументацији у дипломатској преписци са првим човеком Енглеске. Ствар је у томе да су Британци, Форин Офис пре свега, сматрали да су Недић и Михаиловић фундаментални чиниоци јединствене српске политичке стратегије (обнова и јачање Србије, тј "великосрпство"). Примењивали су различиту тактику, али су имали исти крајњи циљ - како су они то видели.
У том смислу, нису ни правили суштинску разлику између њих двојице.
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)