Одговори 

Оцена Теме:
  • 3 Гласова - 3.33 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Рехабилитација Милана Недића
13-04-2016, 08:44 PM (Последња измена: 13-04-2016 08:48 PM од Vlad Alekš.)
Порука: #141
RE: Рехабилитација Милана Недића
(13-04-2016 06:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Квислинзи Рибникар и Недић
Рибникар је с почетком окупације престао да штампа ‘’Политику’’, али је на истој адреси, у Македонској улици, покренуо ‘’Обнову’’, једно од гласила Недићеве владе. Следеће године понудио је своје услуге Дражи, који му је поставило услов да очисти ‘’Политику’’ од квислинга
ПИШЕ: Милослав САМАРЏИЋ
Наставак:
http://www.pogledi.rs/kvislinzi-ribnikar-i-nedic/

Интересантан је интервју који је Драги Стојадиновић дао Бориславу Пекићу у Лондону, тамо негде седамдесетих прошлог века. Ако ме сећање не вара, Драги је за Рибникара испричао да је молио читаву тадашњу квислиншку гарнитуру у Београду да му дају гаранције код Немаца. Они су то и учинили, а онда је Рибникар, ничим изазван, побегао у шуму код комунаца.

(05-04-2016 03:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-04-2016 02:13 PM)Vlad Alekš Пише:  Ко у клин, ко у плочу. Ништа те нисам разумео. Одговори ми кратко и јсано на следећа два питања:
1. Да ли је кнез Павле прекршио закон или устав када је наместо Стојадиновића поставио Цветковића?
2. Да ли је Недићева администрација организовано прихватала избеглице из Словеније, НДХ, Маћедоније и Космета?

Унапред хвала. Smile
1. За сам тај чин не знам. Знам да је Стојадиновић рекао да јесте. А дефинитивно јесте када је прогласио Бановину Хрватску. Због тога је и сменио Стојадиновића.
2. Из Словеније није, већ су били прихваћени, дакле пре постављања Недића. Као и највећи талас осталих избеглица. Недићева администрација је то наставила, тј. задражала је само тај део Комесарске управе. Зашто је то битно за онај чланак?

Којом приликом је то Стојадиновић изјавио? Хајде да будем мало малициозан - током разговора са Павелићем можда?
2. Ако је Недићева администрација то заиста наставила, то онда значи да јесте спасавала избеглице. Па макар у питању био само један човек. Признао си, то ми је довољно. Smile

Два Рима падоше, трећи још стоји, а четвртога неће бити.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Поруке У Овој Теми
RE: Рехабилитација Милана Недића - Vlad Alekš - 13-04-2016 08:44 PM

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)