Одговори 

Оцена Теме:
  • 1 Гласова - 1 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Слободан Милошевић
18-10-2017, 09:24 PM (Последња измена: 18-10-2017 10:02 PM од Ултрадесничар.)
Порука: #29
RE: Слободан Милошевић
(18-10-2017 06:26 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(18-10-2017 06:09 PM)Ултрадесничар Пише:  Милошевић и Шешељ су уствари желели и радили на томе да Косово не буде део Србије. Човече, то нико из НАТО-а ни нико од Сорошевих медија није рекао. Кидање

Нисам из НАТО ни из Сорошевих медија.

Сваком нормалном човеку је јасно да су овде пројекти Милошевић и Шешељ направљени да би Србима загорчавали живот и да би неинтелигентном популацијом манипулисали до изнемоглости. Комуниста и Хрват да раде за добробит Срба. Кидање Пардон, кроатизовани шиптар Шешељ. Човек који има потврду да је Србин. Једина таква потврда издата било где, било кад.

Кад помињеш Сороша, он ти је био рођени брат тог режима. Растурао опозиционе редакције и финансирао ментално уништавање Срба у виду спотова Дејана Милићевића. То су они спотови Цеце и Мире Шкорић са вентилаторима уз које си врцкао испред телевизора.

Не брини ништа, схватићеш ти све ово за једно 50 година.

Опет без доказа оптужбе Иди у оф слободно никоме нећеш недостајати.
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
18-10-2017, 10:47 PM (Последња измена: 18-10-2017 10:56 PM од ЛукаЛоко.)
Порука: #30
Павле Пише:Ништа нисмо требали да изгубимо, ја се само питам како би пола људи са овог форума поступило да је било у Слобиној кожи? Какав би одговор био. Ево прочитај Бенитов пост, то је то, углавном стоји то мишљење да нама човек не може да угоди. Ако је отишла Македонија и Словенија без борбе - човек је издајник, како се није борио за Македонију. Ако се борио за Босну, Косово и Хрватску - човек је идиот зато што се качио са толиком силом. Не можемо да се одлучимо да ли једно или друго то због чега треба да га пљујемо.

То је оно што ја одувек тврдим.
Неки у Србији оптужују Милошевића за једно и његово супротно: оптужују да је крив што је увео земљу у рат против веће силе и да је тако изазвао изолацију и санкције, и истовремено да је издао Крајишнике и босанске Србе, то јест да није наставио са ратом, а ако је их издао то је ипак учињено да би земља изашла из санкција.

Павле Пише:Слоба је био баш оно што је Америма требало. Будала коју могу да изокрећу и кад им треба напале га, кад им треба охладе га, он је гризао све то и палио се као луд и то је то. Надиграли га као дете.

Није по мени реч о томе да ли је био будала или паметан човек.
Ових дана чуо сам неке новинаре који говоре да је у Шпанији премијер Рахој резултирао победником и великим државником. По мени апсолутно није то тако. Он је идиотски ухапсио сецесионисте и дао да раде пендреци, када је могао једноставно да не призна референдум, с обзиром да мање-више само половина становника Каталониије жели сецесију. Он је у последњим годинама чак повећао проценат сепаратиста откад је он укинуо/смањио пореску аутономију те покрајине. А краљ Фелипе није био бољи од њега. Од младог и модерног краља ја сам очекивао неки паметнији и мекши приступ том проблему, једну декларацију љубави Каталонији, нека обећања, напротив он је умео само претити сецесионистима злим очима, што је застрашило и многе умерене становнике те покрајине.
По мени људи из мадридских власти понашали су се идиотски и арогантно, али ипак они ће изгледа сачувати побунелу покрајину, њима се то може јер Европа је потпуно уз њих.
Неким идиотима се нешто може а неким другим не.
18-10-2017, 11:48 PM (Последња измена: 18-10-2017 11:49 PM од Ултрадесничар.)
Порука: #31
(18-10-2017 10:47 PM)ЛукаЛоко Пише:  
Павле Пише:Ништа нисмо требали да изгубимо, ја се само питам како би пола људи са овог форума поступило да је било у Слобиној кожи? Какав би одговор био. Ево прочитај Бенитов пост, то је то, углавном стоји то мишљење да нама човек не може да угоди. Ако је отишла Македонија и Словенија без борбе - човек је издајник, како се није борио за Македонију. Ако се борио за Босну, Косово и Хрватску - човек је идиот зато што се качио са толиком силом. Не можемо да се одлучимо да ли једно или друго то због чега треба да га пљујемо.

То је оно што ја одувек тврдим.
Неки у Србији оптужују Милошевића за једно и његово супротно: оптужују да је крив што је увео земљу у рат против веће силе и да је тако изазвао изолацију и санкције, и истовремено да је издао Крајишнике и босанске Србе, то јест да није наставио са ратом, а ако је их издао то је ипак учињено да би земља изашла из санкција.

Павле Пише:Слоба је био баш оно што је Америма требало. Будала коју могу да изокрећу и кад им треба напале га, кад им треба охладе га, он је гризао све то и палио се као луд и то је то. Надиграли га као дете.

Није по мени реч о томе да ли је био будала или паметан човек.
Ових дана чуо сам неке новинаре који говоре да је у Шпанији премијер Рахој резултирао победником и великим државником. По мени апсолутно није то тако. Он је идиотски ухапсио сецесионисте и дао да раде пендреци, када је могао једноставно да не призна референдум, с обзиром да мање-више само половина становника Каталониије жели сецесију. Он је у последњим годинама чак повећао проценат сепаратиста откад је он укинуо/смањио пореску аутономију те покрајине. А краљ Фелипе није био бољи од њега. Од младог и модерног краља ја сам очекивао неки паметнији и мекши приступ том проблему, једну декларацију љубави Каталонији, нека обећања, напротив он је умео само претити сецесионистима злим очима, што је застрашило и многе умерене становнике те покрајине.
По мени људи из мадридских власти понашали су се идиотски и арогантно, али ипак они ће изгледа сачувати побунелу покрајину, њима се то може јер Европа је потпуно уз њих.
Неким идиотима се нешто може а неким другим не.

Председник шпанске владе Рахој је скоро све време кризе био у страху да каталонски сепаратисти не добију оно што су сепаратисти у СФРЈ и у Србији добијали: активну међународну подршку. Када је то изостало он је похапсио сепаратисте и готово ево Барселона вечерас игра у Лиги шампиона а наредне седмице долзи у Београд да игра кошарку.
Краљ Фелипе VI се понашао онако како сви монарси треба да се понашају као и наш престолонаследник Александар Карађорђевић. Јер неко рече да сада "краљ краљује а не влада".
Кад смо већ код Каталоније ево шта је Србији поручио можда нови аустријски председник владе Курц:

http://www.blic.rs/vesti/politika/kurc-s...vo/8nnt9lp
19-10-2017, 12:22 AM (Последња измена: 19-10-2017 01:10 AM од Громовник.)
Порука: #32
(18-10-2017 10:47 PM)ЛукаЛоко Пише:  Неки у Србији оптужују Милошевића за једно и његово супротно: оптужују да је крив што је увео земљу у рат против веће силе и да је тако изазвао изолацију и санкције, и истовремено да је издао Крајишнике и босанске Србе, то јест да није наставио са ратом, а ако је их издао то је ипак учињено да би земља изашла из санкција.

Лука, његова кривица у погледу спољне политике занемарљива је у односу на грешке које је правио и мањак контроле који је имао у унутрашњој политици.

(18-10-2017 01:55 PM)Ултрадесничар Пише:  Један на форуму рече да су Албанци "купили Косово" и треба "прихватити реалност" и формално признати Косово

Ово подвучено си ти додао, беспотребно.

(18-10-2017 04:51 PM)Павле Пише:  
(18-10-2017 10:46 AM)Громовник Пише:  
(18-10-2017 02:48 AM)Павле Пише:  Ко је могао да тврди Слободану Милошевићу да ће га НАТО стварно напасти?

Тврдили су му челници НАТО-а у Рамбујеу, непосредно пред почетак бомбардовања.

А уосталом, није питање да ли је знао или није, него зашто смо трпели 77 дана разарања и деструкције да би човек све једноставно предао?

Па шта је требао? Да пусти још да нас бомбардују?
Ето сад, ако је увео у рат - глуп је што је увео у рат, кад је прекинуо рат - што је прекинуо рат Smile
Вама човек стварно не може да удовољи.

Па кад је пустио 77 дана, а сигурно је знао да немамо ни промил шансе, могао је да пусти још коју годину слободно. Да није можда остварио неки ратни циљ за тих 2,5 месеца па је баш тад решио да повуче војску? Или је чекао да Амери попусте први? Smile

(18-10-2017 04:51 PM)Павле Пише:  Нису добили независност за Косово.

Јел теби битније чињенично стање или оно што пише на папиру?

Да ли си свестан да су могли лагано да нам падну у групи на овим квалификацијама за СП. Шта би ми урадили, не би играли са њима? Smile

(18-10-2017 04:51 PM)Павле Пише:  Нису уништили ЈА ни приближно у оној мери у којој су планирали.

Нису, то су учинили њихови марионетски политичари у Србији.

(18-10-2017 04:51 PM)Павле Пише:  Нису оставрили контролу целе територије. Нису успели да избришу утицај Београда на простору КиМ.

То мислиш на север Косова, над којим смо имали контролу и пре оружаног конфликта, и који представља један мали део те територије?

Шта ћемо са регионима око Бујановца и Прешева, над којима нисмо имали (дефакто) контролу ни пре сукоба, а немамо је ни данас, иако су ван простора КиМ?

(18-10-2017 04:51 PM)Павле Пише:  Нама је остао јак аргумент и карта на коју можемо да играмо и јака позиција у УН кроз резолуцију. Нису успели у пуној мери да протерају становништво, морали су за већи део да плате после.

Њима контрола над територијом, опрост кривице злочина и сигуран пут ка независности, а нама аргумент и карта.

Благо нама. Кад нема ништа, дај шта даш. Јебем ти менталитет.

(18-10-2017 04:51 PM)Павле Пише:  Све то, наравно, изгубили смо после демократским променама. Буквално све, ал то ваљда није Слобина кривица.

Како није? Свом оном репресијом, тиранијом, безвлашћем, немаштином, муком, бедом и хаосом окупио је цео народ против себе, у тој мери да народ није више гледао ни ко га води, само да скине лудака с власти.

(18-10-2017 04:51 PM)Павле Пише:  Управо у томе је проблем. "Политика Слободана Милошевића довела је до тога да у Книну нема више Срба." НЕ.
Хрвати су довели до тога да нема више Срба у Книну.

Његова је кривица што смо рат дочекали у таквом стању и тако неспремно реаговали.

Шта је уосталом урадио да спречи нестанак Срба у Книну и шта је конкретно урадио да им помогне?

Знаш и сам какав је однос снаге и наоружања био у почетку рата. Али ми смо тај рат водили доктрином крени-стани, док више нисмо имали шансе да победимо.

(18-10-2017 06:30 PM)Капетан Пише:  Али грешка је писати само о покојном председнику, ако се пише о самом председнику онда се мора писати непристрасно, темељно о целом Српском народу у целини у периоду од 1990-2003. О нашој цркви, опозицији, свим нама Србима. Мислим да смо као народ лош и прошли смо тако како смо прошли због субјективних слабости и објективних разлога.

Ја мислим да ви треба да наставите да пишете историју КПЈ, како је 1990. једноставно променила име у СПС, али не и кадрове...

Напишите слободно, да је председник ове највеће пошасти Срба у историји био управо овај непомени злотвор.

Али не би ви црвени били црвени да се не држите приче да је он био добар, а да смо ми Срби говна... ал' кол'ко сте Срба побили, отерали и протерали из ове земље и гурнули на ваше сремске и остале фронтове које нису могли да добију, за ових 70 година није ни чудо што су само говна остала.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
https://youtu.be/TnX9n43wnO8 || https://youtu.be/lIi6rlVULaU || https://www.youtube.com/watch?v=hV0pEPDWn1o
Нису Срби као што су били / лошији су него пред Косовом / на зло су се свако измјенили
20-10-2017, 08:08 AM
Порука: #33
[Слика: 22688823_495155974196156_3757730591145626232_n.jpg]

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
21-10-2017, 07:57 AM (Последња измена: 21-10-2017 09:17 AM од Павле.)
Порука: #34
(19-10-2017 12:22 AM)Громовник Пише:  
(18-10-2017 02:48 AM)Павле Пише:  Ко је могао да тврди Слободану Милошевићу да ће га НАТО стварно напасти?

А уосталом, није питање да ли је знао или није, него зашто смо трпели 77 дана разарања и деструкције да би човек све једноставно предао?

Ето сад, ако је увео у рат - глуп је што је увео у рат, кад је прекинуо рат - што је прекинуо рат Smile

Па кад је пустио 77 дана, а сигурно је знао да немамо ни промил шансе, могао је да пусти још коју годину слободно. Да није можда остварио неки ратни циљ за тих 2,5 месеца па је баш тад решио да повуче војску? Или је чекао да Амери попусте први? Smile

Можда је и био уверен да немамо промил шансе али верујем да је био више уверен да се бомбардовање неће десити и свакако да се неће десити у том облику у ком се десило. Да се гађају цивилни возови и аутобуси, пијаце, мостови на којима има саобраћаја...
Предпостављам да се после тог времена уверио у право стање у ВЈ, поготово у ваздухопловству, плус верујем да је поверовао разним људима који су му шапутали на уво погрешне ствари и више није смео да блефира и да ишчекује да ли су у НАТО алијанси озбиљни кад кажу да ће од Србије остати раван сто.

(18-10-2017 04:51 PM)Павле Пише:  Нису добили независност за Косово.

Јел теби битније чињенично стање или оно што пише на папиру?

Да ли си свестан да су могли лагано да нам падну у групи на овим квалификацијама за СП. Шта би ми урадили, не би играли са њима? Smile

Ово је нажалост ствар са којом се константно срећем кад је у питању расправа о КИМ.
Наравно да је јако битна ситуација на терену али не могу да поверујем да тако лако одустајемо од онога на чему се заснива цивилизација ваљда? Наше је да једног дана поколењима оставимо шансу да врате ту територију под окриље ове државе. А како ће то да ураде ако немају правду на својој страни? А како се доказује правда, па на суду. Зато је јако битно да се води рачуна о томе да увек и у сваком тренутку ми тврдимо да нам је територија насилно отета противно међународном праву и да ми имамо документ који то доказује. Наши преци су остављали гусларске песме а ми можемо документацију. Наравно да данас изгледа смешно, јер шта, то је само резолуција донета у УН, то ништа не значи...али.
Ми се морамо потрудити да увек имамо пред светом јак аргумент, а за мене не постоји јачи од онога који може да се донесе на суд и да се са њим докаже право на имовину. Кад ти украду кола, што ти не побацаш саобраћајну, дозволу, полису? Чуваш, да ако га нађу, врате, ти можеш да докажеш да је твој. Што ти неко не каже: "Ма шта ће ти та документа, ено ја видео Јанка вози га по Крагујевцу, то више није твоје!" Они нека отимају, наше је да се држимо онога што можемо да докажемо јер ТРЕНУТНО не можемо ништа више. Тренутно је ствар у њиховим рукама али не значи да ће тако бити довека, а кад једном дође час да се врати тамо где припада са чиме ће наша поколења да доказују да имају право на КИМ? Са чим ако се ми одричемо круцијалних ствари за одбрану правде.

И да се ја питам, не би наступали ни у једном такмичењу у ком је призната та накарадна творевина.

(18-10-2017 04:51 PM)Павле Пише:  Нису уништили ЈА ни приближно у оној мери у којој су планирали.

Нису, то су учинили њихови марионетски политичари у Србији.

Да, али после 5.октобра.

(18-10-2017 04:51 PM)Павле Пише:  Нама је остао јак аргумент и карта на коју можемо да играмо и јака позиција у УН кроз резолуцију. Нису успели у пуној мери да протерају становништво, морали су за већи део да плате после.

Њима контрола над територијом, опрост кривице злочина и сигуран пут ка независности, а нама аргумент и карта.

Благо нама. Кад нема ништа, дај шта даш. Јебем ти менталитет.

Ја бих волео да је другачије и да је ситуације пред светом другачија, нажалост није и ми се морамо држати онога што имамо а очигледно да људи не схватају колико је важно оно што имамо и зато га и не користимо. Не бих се сложио да је резолуција УН "Дај шта даш." ал добро сад, вртимо се у круг. Нажалост ТО је све што имамо и ја мислим да не треба никада да одустајемо од пута правде и доказа. Они нека отимају "Њима ово њима оно" ма нека њима све сад, све што отму ми можемо да вратимо и вратићемо кад-тад, само је питање чиме ћемо доказати да је то наше. Отимају и културно наслеђе и све, да нас избришу за сва времена, све што имамо су ти папири и они ће нам једног дана донети правду коју ћемо доказати. Али не ако се понашамо према томе као према маргиналној ствари. Темељ цивилизације је могућност да на суду докажеш да је нешто твоје. А да ако није тако на терену, тако је можда, ал је НЕЗАКОНИТО.

Уздајте се у Бога, и држите барут на сувом.
21-10-2017, 12:04 PM (Последња измена: 21-10-2017 12:30 PM од Громовник.)
Порука: #35
(21-10-2017 07:57 AM)Павле Пише:  

Предпостављам да се после тог времена уверио у право стање у ВЈ, поготово у ваздухопловству, плус верујем да је поверовао разним људима који су му шапутали на уво погрешне ствари и више није смео да блефира и да ишчекује да ли су у НАТО алијанси озбиљни кад кажу да ће од Србије остати раван сто.

77 дана му је требало да се увери у право стање ВЈ? Надмоћност у свим аспектима опреме, људства, економије и наоружања агресора му није ништа представљала пре тога? Као ни мањак и застарелост наше опреме?

2,5 месеца ти треба да схватиш да 50 мигова не могу да зауставе стотине модерних авиона и бомбардера? Шок

"поверовао разним људима који су му шапутали на уво погрешне ствари" Шок Значи опет је Слоба добар, а ми смо говна?

(21-10-2017 07:57 AM)Павле Пише:  Наравно да је јако битна ситуација на терену али не могу да поверујем да тако лако одустајемо од онога на чему се заснива цивилизација ваљда?

Цивилизација се заснива на пукој сили, што можеш видети како у историји тако и у данашњици. Силници су ти који одређују шта се сме а шта се не сме. Некад у оквиру поштовања закона и уредаба које сами доносе, а некад у гажењу истих.

(21-10-2017 07:57 AM)Павле Пише:  А како ће то да ураде ако немају правду на својој страни? А како се доказује правда, па на суду. Зато је јако битно да се води рачуна о томе да увек и у сваком тренутку ми тврдимо да нам је територија насилно отета противно међународном праву и да ми имамо документ који то доказује. Ми се морамо потрудити да увек имамо пред светом јак аргумент, а за мене не постоји јачи од онога који може да се донесе на суд и да се са њим докаже право на имовину.

Хоћеш да кажеш да суд не може да суди криво? Rolleyes

Колико дуго већ Палестинци "пред светом" доказују да је Јудеја њихова, са све документима? А колико Грци да је Крит њихов?

И јесу ли успели да докажу или да промене нешто пред тим твојим земаљским судовима?

(21-10-2017 07:57 AM)Павле Пише:  Тренутно је ствар у њиховим рукама али не значи да ће тако бити довека, а кад једном дође час да се врати тамо где припада са чиме ће наша поколења да доказују да имају право на КИМ? Са чим ако се ми одричемо круцијалних ствари за одбрану правде.

Ја никад нисам ни написао да се требамо одрећи свога и борбе за своје, али махање неким резолуцијама на које више нико не обраћа пажњу, форсирање приче о Косову, и игнорисање реалности у време док се држава распада, влада бела куга, а шиптари полако заузимају и југ Србије ми више личи на забадање главе у песак него на конкретно решење проблема.

Ако овако наставимо, нећемо га вратити никад, а тешко онима кога комунисти бране и чувају.

https://youtu.be/TnX9n43wnO8 || https://youtu.be/lIi6rlVULaU || https://www.youtube.com/watch?v=hV0pEPDWn1o
Нису Срби као што су били / лошији су него пред Косовом / на зло су се свако измјенили
21-10-2017, 12:09 PM
Порука: #36

21-10-2017, 01:06 PM
Порука: #37
(18-10-2017 10:47 PM)ЛукаЛоко Пише:  То је оно што ја одувек тврдим.

Лука, то је последица Милошевићеве склоности да непогрешиво од два зла изабере оба. Милошевић пушта низ воду прекодринске Србе, уводи им блокаду, даје гаранције да се неће мешати док Хрвати и муслимани отимају део по део српске територије и приде уништавају све живо што тамо затекну, у нади да ће то омогућити скидање санкција СРЈ а њему обезбедити епитет "миротворца". Истовремено, нико на Западу ни не помишља да те санкције укине, нити престају претње упућене СРЈ, било отворене било увијене. Другим речима, због Запада, не помажу се ни РС ни РСК, а истовремено бивамо кажњавани од Запада као да им помажемо.
Па када је већ тако, онда стварно буди уз тај јадни народ, "међународна заједница" те и онако третира на тај начин. Овако, Милошевић мирно гледа гажење целе Крајине, док Србе у Босни бомбардују и одузимају им велики део територија које вековима настањују и тек након губитка ратова, "великодушно" му укидају санкције (не задуго).

И 1999. године Милошевић бира оба зла. Одбија долазак НАТО трупа у СРЈ и опредељује се за рат, а онда, након три месеца разарања и онако оронуле земље, ипак одлучује да се мане рата и пристаје на долазак тих трупа.

И то је "државничко" понашање?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
22-10-2017, 03:43 AM
Порука: #38
(21-10-2017 12:04 PM)Громовник Пише:  77 дана му је требало да се увери у право стање ВЈ? Надмоћност у свим аспектима опреме, људства, економије и наоружања агресора му није ништа представљала пре тога? Као ни мањак и застарелост наше опреме?

2,5 месеца ти треба да схватиш да 50 мигова не могу да зауставе стотине модерних авиона и бомбардера? Шок

"поверовао разним људима који су му шапутали на уво погрешне ствари" Шок Значи опет је Слоба добар, а ми смо говна?

Не, 77 дана му је требало да смисли како да се из тога извуче а да не добије још један рат из ког је изгубио у потпуности територију.

Нисмо ми говна, него не памтиш шта сам писао раније Smile
Не слажеш се са мном да је око Милошевића било много агената, проданих људи, који су радили за разне стране службе, званичне и незваничне, које су имале за циљ како рушење самог Милошевића тако и уништавање Србије?

(21-10-2017 12:04 PM)Громовник Пише:  Хоћеш да кажеш да суд не може да суди криво? Rolleyes

Колико дуго већ Палестинци "пред светом" доказују да је Јудеја њихова, са све документима? А колико Грци да је Крит њихов?

И јесу ли успели да докажу или да промене нешто пред тим твојим земаљским судовима?

Предпостављам да мислиш на Кипар.

Нису успели, па то не значи да је њихова борба узалудна, бар је то моје мишљење. Нас је историја научила да се ствари мењају у циклусима много брже него тамо.

Нажалост све што имамо је то што сам ти набројао, други начин да се боримо за нашу ствар немамо. И није то можда највише што се могло, и опет понављам, Слоба јесте крив за многе ствари и нити желим нити сам у могућности да одбраним његову политику али само зато што смо задрти и сматрамо да је један човек апсолутно одговоран за све невоље које су нас задесиле и одбијајући категорички све што је од њега остало постижемо само још горе и тиме забијамо главу у песак.

Можда најбољи пример ти је споменик жртвама НАТО агресије у Београду. Споменик стоји у мраку, тотално неосветљен, што више сакривен да се случајно не види. Зашто? Само зато што га је подигао Слободан Милошевић? Ватра која треба да избија из бакље наравно не гори још од 5.октобра и споменик стоји у срамоти, ваљда треба да се стидимо наших жртава само зато што су оне страдале у време док је на власти био СПС.

Уздајте се у Бога, и држите барут на сувом.
22-10-2017, 05:55 PM (Последња измена: 22-10-2017 05:58 PM од Ултрадесничар.)
Порука: #39
(20-10-2017 08:08 AM)смедерево Пише:  [Слика: 22688823_495155974196156_3757730591145626232_n.jpg]

U nameri da izazovu vojni udar tajne službe su pokušavale da diskredituju Slobodana Miloševića i tako ga svrgnu s vlasti, zbog čega su, između ostalog, sačinili i dokument u kom se tvrdi da je bivši predsednik SRJ i Srbije bolovao od šizofrenije i dijabetesa.
Do takvog otkrića došlo se pošto je nekadašnji premijer i savezni ministar unutrašnjih poslova Zoran Živković ( DOS ) objavio strogo poverljiv dokument iz 1990. s dijagnozom bivšeg šefa države. Kopija koju je Živković objavio zapravo je odgovor Radmila Bogdanovića, tadašnjeg sekretara Republičkog sekretarijata unutrašnjih poslova (rang današnjeg ministra policije) na zahtev Borisava Jovića, tadašnjeg predsednika Predsedništva SFRJ, u kojem ga obaveštava o podacima iz medicinske dokumentacije „druga Miloševića, predsednika Predsedništva SR Srbije“.

http://www.kurir.rs/vesti/politika/29281...e-u-kuriru
23-10-2017, 07:24 PM
Порука: #40
(22-10-2017 03:43 AM)Павле Пише:  Не слажеш се са мном да је око Милошевића било много агената, проданих људи, који су радили за разне стране службе, званичне и незваничне, које су имале за циљ како рушење самог Милошевића тако и уништавање Србије?

Не, слажем се да какав је председник - такви су и људи око њега, и обратно.

То што није могао/умео да изабере људе око себе или није могао/хтео да им се супротстави или да их замени, не чини га ни мало "јаднијим" Rolleyes

24-10-2017, 03:10 PM
Порука: #41
Убијен у Хагу.
24-10-2017, 03:31 PM
Порука: #42
(24-10-2017 03:10 PM)Филип Пише:  Убијен у Хагу.

Ја мислим да Американци нису хтели да убију Милошевића. Бар не пресуде за геноцид, масовна силовања и др. ратне злочине над несрбима. Међутим, чуо сам, пре неку годину од Миломира Марића да "белосветски моћници" који су га стрпали у Схевенинген уживали у мучењу Милошевића ( као и линчовање Садама и силовање Гадафија ) јер је "Слоба" имао висок притисак али ипак није издржао.

У сваком случају Милошевић није крив за ратове и злочине на простору бивше Југославије а и да јесте Трибанал у Хагу није имао ни морално право да суди било ком Србину за било шта.
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)