Одговори 

Оцена Теме:
  • 5 Гласова - 2.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смене у врху СПЦ су припреме за долазак папе у Србију
25-05-2015, 11:31 AM
Порука: #99
RE: Смене у врху СПЦ су припреме за долазак папе у Србију
Мало копи-пејстова Смедерева са антицрквених сајтова, мало бељезгање Херцеговца..... Чудан неки мозаик....5+5

.

Борити се са комунизмом до последње капи крви, не штедећи свој живот чак и онда када је тај комунизам на себе ставио маску ''Свете Русије''.

Влади́мир Христиа́нович Дава́тц
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
25-05-2015, 11:34 AM (Последња измена: 25-05-2015 11:35 AM од херцеговац.)
Порука: #100
Троллллллл....

(25-05-2015 02:13 AM)Шумадинац Пише:  Онолико колико је монах Артемије јеретик- толико је Фрањо Асишки светац! Дакле, светитељ је.

Прочитај ту књигу Аве Јустина и немој унапред баљезгат!

Чудим се шта уради то с тобом Артемијева и Милојева парацрква...

Изгледа да сте ти, Смедерево и Просветар једини припадници исте овде на форуму, те тако често ширите лаж и трачеве о нашој Цркви. Тито би вам позавидео! Јок

Е видиш,
ПАПАзјанијо једна, 'монах Артемије' може да бидне да је направио раскол, али јеретик не може да бидне! Јеретик ти је тај твој Фрањо Асишки.

Ацо,
ајде протабири литературу, прочешљај старе списе и види има ли ђе год тропар овом његовом 'ново-пројављеном'!

Порука за С-УМА-ДИНЦА:

Убудуће немој да лажеш, јер су у лажи кратке ноге.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
25-05-2015, 04:27 PM
Порука: #101
Еп. Филарет: Амфилохију су из америчке амбасаде наредили да изврши притисак и издејствује смену!

Сабор СПЦ-а је променио одлуку јер је митрополиту Амфилохију из амбасаде САД-а наређено да направи притисак и издејствује смену, наводи разрешени владика Филарет.

„Сабор је променио своју одлуку након што је Амифлохије добио позив из Амбасаде САД одакле су му наредили да направи притисак на заседању“, рекао је Филарет непосредно након неочекиваног обрта на седници Светог архијерејског сабора СПЦ којом је трајно решен дужности.

Владика је смењен са 19 гласова, наспрам 18 који су подржавали његов останак у епархији, само 12 часова након што је то највише тело СПЦ консензусом одлучило да Филарет остане на челу Епархије Милешевске.

„Тешко ми је једва дишем од јада. Све ми је ово тешко пало, верујте ми да сам једва у животу“, рекао је разрешени владика и додао да нема дуге него да прихвати ту одлуку.

Како пишу Новости, најјача оптужба на рачун Филарета дошла је из кругова око митрополита Амфилохија – да је арогантим односом према свештенству и верницима направио несагледив пробелм у својој епархији.

На терет му је стављено и да је примио архимандрита Илариона коме је суђено због педофилије, али и да је толерисао понашање двојице свештеника који су својим неморалним понашањем саблажњавали вернике.

Епископ Јоаникије ће бити администратор епархије коју је до сада водио Филарет.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
25-05-2015, 06:15 PM
Порука: #102
Јадан Филарет, сирома, па смедерево скупљајте прилоге па му помозите.

Док се дружио са Милошевићем и сваком који даје паре било му је лепо.

Плашим се да му је баш америчка амбасада наложила да да овкву антицрквену изјаву.
А Амфилохију треба да захвали јер га је он наметнуо за епископа, иначе никад не би био изабран.
15 година доста му је.

А у фолирању болести је већ искусам, јер када га је Патријарх Герман преместио да служи у Пећкој Патријаршији тада је добио уверење да је болестан и да не може, па се задржао у Београду.
Наравно када је биран за епископа био је здрав.
25-05-2015, 06:34 PM
Порука: #103
Када сте све то знали,што сте му дозволили да буде епископ????

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
25-05-2015, 08:09 PM (Последња измена: 25-05-2015 08:40 PM од aco.)
Порука: #104
Мене нису питали,
био је, сада је пензионисан, нема потреба да га браните, биће му добро!

Само кажем да није тада бринуо по чијем га је наговору Амфилохије предложио за епископа.
А сада одма по Американцима, ваљда да би изазвао револт и сажаљење.
25-05-2015, 08:41 PM
Порука: #105
Баш ме чуди да тако великог стручњака за СПЦ не питаше ништа?

25-05-2015, 10:03 PM
Порука: #106
У праву си, и мене чуди, али бар ме ти разумеш као велики верски аналитичар.
Разлика је само што сам ја у СПЦ, а ти ван СПЦ.
25-05-2015, 10:19 PM
Порука: #107
Ја нисам верски аналитичар,а разумемо се сасвим солидно,а сад ко је унутра а ко споља показаће време.

25-05-2015, 10:47 PM
Порука: #108
Унутра си, али милојеве секте, твог Артемија ниједна православна Црква не признаје за епископа.

А што се тиче аналитичара радите исто, тај ко плаћа и учи милоја, плаћаи учи и Живицу Туцића.
25-05-2015, 11:00 PM
Порука: #109
О Боже драги,јел ти Милоје остао нешто дужан?
Опа,па Туца је Ваш омиљени аналитичар,

25-05-2015, 11:03 PM
Порука: #110
(25-05-2015 11:00 PM)смедерево Пише:  О Боже драги,јел ти Милоје остао нешто дужан?

Слушај Погрешног Милоја и далеко ћеш догурати! Јок

.

Борити се са комунизмом до последње капи крви, не штедећи свој живот чак и онда када је тај комунизам на себе ставио маску ''Свете Русије''.

Влади́мир Христиа́нович Дава́тц
25-05-2015, 11:10 PM (Последња измена: 25-05-2015 11:11 PM од aco.)
Порука: #111
(25-05-2015 11:00 PM)смедерево Пише:  О Боже драги,јел ти Милоје остао нешто дужан?

И туца и милоје су ми омиљени верски аналитичари, Баја
али нажалост немам времена да их пратим,
довољно је да читам твоје постове и све знам шта пишу. Кидање
25-05-2015, 11:22 PM
Порука: #112
Драго ми је да читаш моје постове!Почаствован самЈок

Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)