Одговори 

Оцена Теме:
  • 1 Гласова - 1 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Србијо, чија си?
19-02-2020, 04:00 PM
Порука: #15
RE: Србијо, чија си?
(19-02-2020 02:26 PM)Mekenzi Пише:  Да нешто разјаснимо, мени је фасцинанто да људи верују да је на Кошаре и Паштрик јуришало 20 хиљада шиптарских терориста + нато авиони и логистика а наших је било просек око 200 по караули...

Исто када причају да је Тепић када је дизао складиште у ваздих побио стотине усташа а у ствари једног двојицу ранио...

Реално да је напад на Кошаре било не више од хиљаду припадника ОВК. Да је јуришало 20 хиљада + нато логистика и навођење наспрам 200 голобрадих необучених момака они би нас прегазили. Цела албанска војска има 20 хиљада припадника. Од тог броја можда једва стотинак да је учествовало у борбама на Кошарама и Паштрику...

Због свакодневних борби то се учинилоа да они имају десетине хиљада војника који нас нападају....

Што се Алберта тиче свака њему част и треба да добије држављанство, али Војска Србије је заказала јер је кршила закон, устав и све остало прво зна се ко може да ступи у Војску и под којим условима. Друго нити један странац који се борио на нашокј страни није безбедносно проверен. Замислите да је дошао Чечен да "ратује" за Србију а онда оде у јединицу и дигне у ваздух целу јединицу....

Ti najverovatnije imaš neke svoje "tačne" podatke o ovome što si napisao čim se ne slažeš sa tim "fascinacijama" i pozivaš se na neku drugačiju realnost ?
Pa ajde razjasni koliko je šiptara napadalo Kosare i Paštrik , koliko je bilo naših boraca tamo , koji tačno član ustava je kršila vojska Srbije i koji član nekog zakona isto tako je prekršen ???

Što se majora Milana Tepića tiče, koliko znam najmanje 11 ustaških gardista je tom prilikom ubijeno , ali poenta te akcije nije ni bila u broju stradalih neprijatelja nego u samom junačkom činu ne pristanka na predaju i ličnoj spremnosti na žrtvu .
Takve ljudske i moralne gromade mogu samo da mrze i pokušaju da omalovaže oni koji nemaju drugog načina samodokazivanja do pominjanja pravih heroja u nekom ružnom kontekstu .
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
19-02-2020, 08:20 PM
Порука: #16
(19-02-2020 02:26 PM)Mekenzi Пише:  Да нешто разјаснимо, мени је фасцинанто да људи верују да је на Кошаре и Паштрик јуришало 20 хиљада шиптарских терориста + нато авиони и логистика а наших је било просек око 200 по караули...

Исто када причају да је Тепић када је дизао складиште у ваздих побио стотине усташа а у ствари једног двојицу ранио...

Реално да је напад на Кошаре било не више од хиљаду припадника ОВК. Да је јуришало 20 хиљада + нато логистика и навођење наспрам 200 голобрадих необучених момака они би нас прегазили. Цела албанска војска има 20 хиљада припадника. Од тог броја можда једва стотинак да је учествовало у борбама на Кошарама и Паштрику...

Због свакодневних борби то се учинилоа да они имају десетине хиљада војника који нас нападају....

Црни Кизо,шта написа ово...Не да их је било више од хиљаду него их је било бар 10 пута толико,заједно са НАТО логистиком и регуларном албанском армијом која је извршила агресију на СРЈ а није била чланица НАТО а то се код нас ретко помиње. У овом филму који је приказао РТС тј. филмовима о Кошарама и Паштрику наше жртве су пренаглашене,да будем прецизнији причало се само о нашим жртвама али не и о супротној страни.Ово није потпуно проверена информација,јер нисам био на лицу места,али само да знаш да њихов бизарни рекорд у погибији за један износи 650 припадника ОВК и Албанске армије као и страних плаћеника. Наши момци на караулама су се борили као лавови.Колико су били обесни и понижени што их ВЈ тактички сјебава,почели су да свој неартикулисани бес искаљују на цивилима и цивилним објектима без стратешког значаја. Да не кажем да су запали у очај.Цео тај НАТО систем уништава потискивање индивидуализма и недозвољавање самоиницијативе у датом тренутку док је код нас било потпуно супротно.Шта значи недостатак индивидуализма код команданата,а који се преноси и на подређене, најбоље показује пример из ДСР где је у Француској, код Монтеа, 1. и 2. СС дивизију растурила 30. америчка пешадијска дивизија(за коју већина није ни чула) јер су вермахтовци остали без везе са главним штабом и нису знали шта да раде на терену, што су ови искористили и разбили их за сва времена. Америчка војска у ДСР је ценила индивидуализам,што најбоље показују примери са Гвадалканала,Перл Харбора,Француске и да не наводим даље...Зашто су касније добрим делом и они сами одустали од такве праксе, то већ не бих знао.
19-02-2020, 08:28 PM
Порука: #17
Na Kosarama je poginulo oko 200 siptara od toga dva italijana i jedan francuz...

Imas li ti predstavu sta je 20 hiljada ljudi a kamoli vojnika sa opremom i tehnikom + nato logistika i bombardovanje nasih...

Jedino da su nasi vojnici bili rambo vojnici pa svaki pobije po jedan bataljon..

Drugo 20 hiljada vojnika se ne mogu staviti na tako nepristupacnom terenu..

Eno prebroj siptare koji su usli na karalu kosare, nema ih vise od par stotina...

19-02-2020, 08:47 PM
Порука: #18
(19-02-2020 08:28 PM)Mekenzi Пише:  Na Kosarama je poginulo oko 200 siptara od toga dva italijana i jedan francuz...

То није тачно, не знам одакле ти такви подаци.Ако су са википедије нећу ни да настављам причу, па само из једног села(Јуник) за тих 78 дана је погинуло преко 100, а где ти је цео рат који је тињао од 1996. године.Шиптара је изгинуло на хиљаде.Пуцала је наша војска на њих а пуцали су им и њихови инструктори у леђа ако процене да су ови колебљиви.Из шиптарских јуриша на наше положаје,мало их се живих враћало.

И знам ја одлично шта је 20.000 људи.Никада нисам ни тврдио да их се по 20.000 залетало одједном на наше положаје.Без везе унижаваш јуначку борбу момака који су имали 18-21 године из не знам ког разлога.

п.с. А где да пребројим те шиптаре које ми кажеш да пребројим?
19-02-2020, 08:52 PM
Порука: #19
(19-02-2020 08:28 PM)Mekenzi Пише:  Na Kosarama je poginulo oko 200 siptara od toga dva italijana i jedan francuz...

Imas li ti predstavu sta je 20 hiljada ljudi a kamoli vojnika sa opremom i tehnikom + nato logistika i bombardovanje nasih...

Jedino da su nasi vojnici bili rambo vojnici pa svaki pobije po jedan bataljon..

Drugo 20 hiljada vojnika se ne mogu staviti na tako nepristupacnom terenu..

Eno prebroj siptare koji su usli na karalu kosare, nema ih vise od par stotina...

Postoji li neki link na tekst gde se mogu naći svi ovi tvoji podatci
ili su to utisci koji se temelje na nekom tvom sećanju opisa tih dogadjaja ?
19-02-2020, 09:28 PM
Порука: #20
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Ko%C5%A1are

19-02-2020, 11:55 PM
Порука: #21
(19-02-2020 09:28 PM)Mekenzi Пише:  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Ko%C5%A1are
Predpostavljam da ti znaš da je wiki daleko od prvorazrednog izvora informacija , pogotovo kad se već u prvoj rečenici teksta koji si linkovao da pročitati ...
"This article includes a list of references, but its sources remain unclear because it has insufficient inline citations." što bi trebalo da znači da bi podatke iz teksta trebalo uzeti sa odredjenom rezervom u smislu tačnosti .

Ovde se na linku nigde ne pominje brojka od 20 000 šiptara ,
ali je dat podatak o 6000 šipatarskih terorista i nenaveden broj artiljerskih operatera i tenkova vojske Albanije.
Kao učesnik bitke na Košarama se pominje i "United States 82nd Airborne Division", što ce reći da je praktično na raspoloženju u napadu bilo više aviona nego što je bilo naših vojnika heroja u odbrani Košara koji su bili na položajima od početka borbi a kojih je po linkovima koji se tamo mogu naci bilo ne više od 200-300 .

Isto tako , sto se žrtava tiče , na jednom od linkova koji su tamo postavljeni kao reference a koji sam nasumično otvorio piše recimo ...
"Као резултат ове херојске битке, коју су српски војници упамтили као "пакао Кошаре", НАТО планови за копнену инвазију потпуно су пропали. Званична бројка губитака терориста НАТО-а, албанске војске и ОВК-а била је око 150 убијених (чак је и стварни број пронађених тела био много већи), више од 300 рањених (?), И пет уништених тенкова, који су припадали регуларној војсци Република Албанија ..."

Na istom izvoru (wiki), vezano za akciju "operacija strela" u gradjanstvu poznat kao "bitka za Paštrik" nailazimo na podatke o 4000 šiptara naspram 450 Srpskih junaka i 1.400 mrtvih 500 ranjenih šiptara naspram 25 poginulih i 126 ranjenih Srpskih andjela .

Mnogo različitih podataka od one tvoje bazične tvrdnje a pri tome nisi uzeo u obzir i uobicajeno za svaki rat pogotovo na lokalnom nivou "varijabilno" prebrojavanje tj umanjivanje svojih i povecavanje tudjih žrtava .

Kako god , Srpska omladina (i svi drugi sa njima) koja je kad je bilo najteže izdržala sve napade tamo na Košarama i na Paštriku zaslužuje samo klanjanje i divljenje , ko ima takvu vojsku taj ima čime da se ponosi .
20-02-2020, 01:22 AM
Порука: #22
Znaci 1400 siptara poginulih a nasih 25 na Pastriku.
Njihovih 4000 nasih 450.
Znaci svaki nas Vojnik je pobio u proseku 10 siptara.

Jedino da su nasi vojnici bili ko Rambo jer su 24h bili zasuti iz vazduha i zemlje pogotovo sto je Pastrik ravan i pregledan teren nije ko Kosare bio isklucivo sumski i rokali teroriste svaki dan po njih 50-ak ubijali...

Realne cifre su mnogo drugacije. .Da je zaista bilo 20k siptara + nato logistika od nasih 300-400 nebi ostalo nista...

Brojevi su malo manji po meni max maximuma u prvoj i u pozadini sa sve albanskom vojskom nije bilo vise od 2000 siptara na prvoj liniji ih je bilo isto ko i nasih samo sto je nasu prvu liniju nato konstantno tukao pa se zbog toga stvarao efekat da njh ima puno vise.
Bilo ih je vise ali ne na borbenoj liniji jer su se jako bojali, u prvim redovima ponavlam.njihova brojnost je bila kao nasa mozda +- 10ak vojnika.

20-02-2020, 12:02 PM
Порука: #23
(20-02-2020 01:22 AM)Mekenzi Пише:  Jedino da su nasi vojnici bili ko Rambo

Realne cifre su mnogo drugacije. .

Brojevi su malo manji po meni

Pa ja sam te pitao odakle ti ti podatci i ti si stavio link na kojem piše to što sam citirao i ti sad kažeš da se ne slažeš sa tim što tamo piše a što si ti naveo kao izvor informacija ?
Prilično konfuzno , ali ok , pozdrav .
20-02-2020, 12:08 PM (Последња измена: 20-02-2020 12:17 PM од Mekenzi.)
Порука: #24
(20-02-2020 12:02 PM)večni beli grad Пише:  

Pa ja sam te pitao odakle ti ti podatci i ti si stavio link na kojem piše to što sam citirao i ti sad kažeš da se ne slažeš sa tim što tamo piše a što si ti naveo kao izvor informacija ?

Vidi ovako, To što kaže Vikipedija je delimično tačno, i oni kažu da je bilo UKUPNO 4000

(20-02-2020 12:02 PM)večni beli grad Пише:  

Vidi ovako, To što kaže Vikipedija je delimično tačno, i oni kažu da je bilo UKUPNO 4000 albanaca, što znači da je toliko bilo za 50-60 dana ratovanja, to ti je prva linija, druga linija, pozadinci, itd itd...

ONO ŠTO JA HOĆU DA TI KAŽEM: NA SAMOJ BORBENOJ LINIJI NA PAŠTRIKU I KOŠARAMA IH JE BILO PRIBLIŽNO ISTO KO I NAŠIH +- 10-20 VOJNIKA GORE DOLE.

ZBOG SVAKODNEVNOG BOMBARDOVANJA OD STRANE NATO I NJIHOVE LOGISTIKE IMALO SE OSEĆAJ DA JE NJIH 10-20X VIŠE.

TAKOĐE U ONIM FILMOVIMA NAŠE OSMATRAČNICE VIDE GOMILU ALBANACA KOJI IDU KA GRANICI. TA GOMILA U TIM USLOVIMA KADA VIDIŠ 100 VOJNIKA TEBI SE UČINI DA JE TO 10 HILJADA VOJNIKA.

Evo ih ovde, prebroj ih...

20-02-2020, 06:49 PM
Порука: #25
(20-02-2020 12:08 PM)Mekenzi Пише:  ONO ŠTO JA HOĆU DA TI KAŽEM: NA SAMOJ BORBENOJ LINIJI NA PAŠTRIKU I KOŠARAMA IH JE BILO PRIBLIŽNO ISTO KO I NAŠIH +- 10-20 VOJNIKA GORE DOLE.

ZBOG SVAKODNEVNOG BOMBARDOVANJA OD STRANE NATO I NJIHOVE LOGISTIKE IMALO SE OSEĆAJ DA JE NJIH 10-20X VIŠE.

TAKOĐE U ONIM FILMOVIMA NAŠE OSMATRAČNICE VIDE GOMILU ALBANACA KOJI IDU KA GRANICI. TA GOMILA U TIM USLOVIMA KADA VIDIŠ 100 VOJNIKA TEBI SE UČINI DA JE TO 10 HILJADA VOJNIKA.
Ja se izvinjavam, moja je greška što nisam bio dovoljno jasan kad sam pitao da li pored ličnog stava postoji i neki relevantan izvor tih informacija koje si izneo u prvom postu ,
a sad po izuzetku bilo kojih drugih izvora koji bi to potvrdili ali i po prilično preciznim opisima dogadjaja (+-10-20 vojnika) vidim da ti to poznaješ upravo iz svog iskustva i da su brojke stigle po osnovu prebrojavanja neprijatelja sa položaja .
Brat mi je poginuo upravo u tim akcijama oko Košara kao pripadnik 63-e pa mi je uvek drago da sretnem nekog ko bi mogao da bude medju njegovim saborcima i da cujem originalne priče sa terena koje su sigurno istinitije od propagandnog materijala koje je snimao CNN .

Da ne gušim temu na dalje zahvaljujem na angažovanju .
20-02-2020, 07:01 PM (Последња измена: 20-02-2020 07:02 PM од ЈВуО-КГ.)
Порука: #26
Кизо брате,тотално си се погубио у овој дискусији. Млатиш бре ко муда по самару. Мислим немо' се љутиш али уписа неколико постова као да си шиптарски лобиста. Без зезања.

Нисмо ми имали никакве рамбо војнике него добро обучену војску којој је морал био на високом нивоу.На супротној страни од наше војевали су,у првим редовима,они који нису имали да плате "обештећење" да не иду у рат а живели су у иностранству. То причам за период НАТО агресије и ове покушаје упада из Албаније.Први шиптарски ешалон јуриша и плаче јер смрт вреба и с преда и од позади.

Они су сви комплетно доле доживели дебакл у војном смислу и сад морају да пеглају истину.Они јунака међу собом немају тако да у данађње време праве представе у част Азиза Кељемендија једне шиптарске п*чке која је у параћинској касарни убила наша четири недужна војника и то у спаваони.Убио је Срђана Симића,Хазима Џенановића,Сафета Дудаковића и Горана Бегића. Уз то је ранио још пет војника.На крају када је сатеран у ћошак,извршио је самоубиство.

Оно што на википедији нећеш да нађеш је да је као последица тога уследило,у разним деловима СФРЈ,убиство или убиства 54 шиптарска војника које су из разних разлога побили ондашњи наши,односно војници из целе екс Југославије испараноисани Кељемендијевим злочиначким чином.Све се десило у периоду 1987-1991.

Тврдиш да их је увек по бројности било као и наших.Није Кизо.У најбољем случају су нападали у односу 3:1 а у већини случајева 7:1.

Кад већ гледаш ове шиптарске клипове,погледај и неки наш.

За ово учешће америчких падобранаца не знам,али знам да је било доста блеквотероваца и да је у Македони била 1. пешадијска(The Big Red One) чија су три припадника заробљена у току рата и чије униформе можеш да видиш у Војном музеју у Београду,изложене.

[Слика: maxresdefault.jpg]
20-02-2020, 08:28 PM
Порука: #27
(20-02-2020 07:01 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Кизо брате,тотално си се погубио у овој дискусији. Млатиш бре ко муда по самару. Мислим немо' се љутиш али уписа неколико постова као да си шиптарски лобиста. Без зезања.

Не греши душе, Киза је ВОЈВОЂАНЕРСКИ ЛОБИСТА тј. НЕДОВРШЕНИ ХРВАТ, тако да лобира за жваљаве шифтаре само индиректно, тј. по правилу које је одавно установио Војвода Јевђевић, а то је:

САМО НЕК' ЈЕ ПРОТИВ СРБА!

Тужан

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
20-02-2020, 10:44 PM
Порука: #28
(20-02-2020 08:28 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  
(20-02-2020 07:01 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Кизо брате,тотално си се погубио у овој дискусији. Млатиш бре ко муда по самару. Мислим немо' се љутиш али уписа неколико постова као да си шиптарски лобиста. Без зезања.

Не греши душе, Киза је ВОЈВОЂАНЕРСКИ ЛОБИСТА тј. НЕДОВРШЕНИ ХРВАТ, тако да лобира за жваљаве шифтаре само индиректно, тј. по правилу које је одавно установио Војвода Јевђевић, а то је:

САМО НЕК' ЈЕ ПРОТИВ СРБА!

Тужан

То ми каже НЕДОВРШЕН РУС, КАНАЂАНИН кога се цела фамилија одрекла где родитељима и ђедовима већ 40 година није ни гроб обишао, запалио свећу,а вероватно ни на сахранама им није био....

Која си ти духовнаи материјална беда од човека....

Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)