Одговори 

Оцена Теме:
  • 3 Гласова - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Српске новине: Рекордна бекства партизана
03-02-2015, 11:33 PM
Порука: #1
Српске новине: Рекордна бекства партизана
Комунисти су се хвалили – а и данас се хвале – својим безбројним успесима (измишљеним), док у ствари међу свим герилама у Другом светском рату они држе рекорд у – бекствима. Наиме, Савезници су авионима и бродовима преко Јадрана пребацили, и тако у задњи час спасили, најмање 27.000 партизана, укључујући и њиховог команданта Тита

Поред Тита, јуна 1944. евакуисани су и чланови савезничких мисија и његовог штаба као и преко стотину партизана, укупно око 200 људи. На тај начин је партизански врховни командант спашен од сигурног заробљавања

ПИШЕ: Ненад ЈАКОВЉЕВИЋ

Наставак:

http://www.pogledi.rs/srpske-novine-reko...partizana/
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
04-02-2015, 12:38 AM (Последња измена: 04-02-2015 12:42 AM од ватхра.)
Порука: #2
RE: Српске новине: Рекордна бекства партизана
Рекордна бекства партизана наслов за текст о евакуацији рањеника? Rolleyes
Крајње јадно и за стандарде овог сајта...

ПС Зашто аутор није потписао мрске Знаке као главни извор информација?
04-02-2015, 08:48 PM
Порука: #3
Уобичајено објашњење комуниста је да их брига о рањеницима омета да пруже отпор непријатељу и да га жешће нападну. Да сваки "евакуисани рањеник" ослобађа тројицу за борбу. А ипак су и поред "евакуације" бежали, губили позиције и није им било ни на крај памети да прихвате или чак наметну борбу. Или ти можда знаш неке примере који говоре супротно?

Ти очигледно ни не знаш шта појам "евакуација" означава.
"Евакуација рањеника" је чист еуфемизам, у питању је класична бежанија по принципу "беж'те ноге зас..ће вас дупе". Побегуљама је налепљена етикета "рањеника" како би се колико толико сачувало "достојанство ноп-а". Тако је и Тито вероватно негде успут "рањен" на трн или коприву док је хитао "на лечење" у Италију

Али, ти си догмата па те разумем, а и навикао си нас да правиш кловна од себе, чак си некако и забаван Smile

Не знам само одакле ти је та генијална идеја да су "Знаци" не само главни, већ икакав извор информација за текст?
04-02-2015, 08:59 PM
Порука: #4
Далеко смо ми од стандарда Знака. Никад нећемо достићи тај стандард. Smile
04-02-2015, 09:40 PM
Порука: #5
Шико,
три од четири књиге које си користио су на Знацима. То би могла бити и случајност да једна од њих није Матесонов рад. Он је прво постављен на Знацима, сумњам да га и неки други озбиљнији сајт има. Одакле си га ти скинуо?
04-02-2015, 11:19 PM
Порука: #6
За текст је коришћено петнаестак различитих наслова и има преко 30 фуснота са тачно наведеном референцом. Ништа од тога није скинуто са "знака", за већину и не верујем да их има тамо.
05-02-2015, 11:33 AM
Порука: #7
(04-02-2015 11:19 PM)Chicot Пише:  За текст је коришћено петнаестак различитих наслова и има преко 30 фуснота са тачно наведеном референцом. Ништа од тога није скинуто са "знака", за већину и не верујем да их има тамо.

У линкованом тексту нису постављене фусноте, спомињу се само четири књиге које сам већ поменуо (ако ниси видео, три од њих се налазе на Знацима). Можеш, дискусије ради, да поставиш и остале наслове.

А што се тиче Матесона, сад сам пробао да га нађем на некој другој страни, и нисам успео - и даље га има само на Знацима.
Сигурно се сећаш на којој страни си га ти нашао?
06-02-2015, 11:37 PM
Порука: #8
(05-02-2015 11:33 AM)ватхра Пише:  У линкованом тексту нису постављене фусноте, спомињу се само четири књиге које сам већ поменуо (ако ниси видео, три од њих се налазе на Знацима). Можеш, дискусије ради, да поставиш и остале наслове.

Могу наравно, али овде није то тема.
Ја бих да ми појасниш о каквој се то заправо "евакуацији рањеника" ради, пошто видим да имаш примедбу на тврдњу из текста да је у питању класична бежанија.
Можеш да почнеш од дефиниције појма евакуација.

(05-02-2015 11:33 AM)ватхра Пише:  А што се тиче Матесона, сад сам пробао да га нађем на некој другој страни, и нисам успео - и даље га има само на Знацима.
Сигурно се сећаш на којој страни си га ти нашао?

Видиш, ја и нисам знао да на "знацима" има Матесонов рад, толико често посећујем исте Smile
А тај фајл имам доста дуго, барем годину - две. Нашао сам га и скинуо успут,сасвим случајно, тражећи вероватно неку 17-ту ствар.
06-02-2015, 11:46 PM (Последња измена: 06-02-2015 11:52 PM од ватхра.)
Порука: #9
(06-02-2015 11:37 PM)Chicot Пише:  Видиш, ја и нисам знао да на "знацима" има Матесонов рад, толико често посећујем исте Smile
А тај фајл имам доста дуго, барем годину - две. Нашао сам га и скинуо успут,сасвим случајно, тражећи вероватно неку 17-ту ствар.

Шико,
сама на Знацима има тај фајл, нигде другде.

Друго, не видим разлог да поричеш нешто што је очигледно.
Што би те било срамота кад је и Самарџић целе чланке писао на основу само Зборника (иако их напада), а има и новијих примера овде.

Само ми је симптоматично да овде и даље нападате Знаке, а сваки други чланак који се појави је написан претежно са литературом оданде Јок

(06-02-2015 11:37 PM)Chicot Пише:  Ја бих да ми појасниш о каквој се то заправо "евакуацији рањеника" ради, пошто видим да имаш примедбу на тврдњу из текста да је у питању класична бежанија.
Можеш да почнеш од дефиниције појма евакуација.

Нема се ту шта објашњавати, у књигама које си цитирао јасно наводе о чему се ради.

----

Што се тиче Титове евакуације, на некога су Немци послали бомбардере, СС падобрански батаљон, нашла се ту још нека немачка дивизија а и покоји четник, и партизанима су помогли Савезници.
А некоме је који месец касније покуцао на врата део 1. Пролетерског корпуса (ваљда из бежаније коју описујеш), па су морали да му Љотићевци прискоче у помоћ у бекству.

Толико од мене у овој дискусији.

----

ПС јави се кад извучеш још неки извор или се сетиш одакле си скинуо Матесона.
07-02-2015, 12:01 AM
Порука: #10
(06-02-2015 11:46 PM)ватхра Пише:  А некоме је који месец касније покуцао на врата део 1. Пролетерског корпуса (ваљда из бежаније коју описујеш), па су морали да му Љотићевци прискоче у помоћ у бекству.

Који је извор за ово?

ПС.

Претпостављам који је, али би да чујем тебе.
07-02-2015, 12:52 AM
Порука: #11
(06-02-2015 11:46 PM)ватхра Пише:  Шико,
сама на Знацима има тај фајл, нигде другде.
Знаш шта је зајебано: ја могу да докажем да није скинуто одатле, уз мало цимања додуше, али тебе ће и даље да пече да ли сам и одакле скинуо - а то ми је слађе Баја

(06-02-2015 11:46 PM)ватхра Пише:  Нема се ту шта објашњавати, у књигама које си цитирао јасно наводе о чему се ради.
Јел оно: "Савезничке акције као она у случају Дрвара су имале истакнуту улогу и помогле су партизанима да избегну катастрофу "?

(06-02-2015 11:46 PM)ватхра Пише:  Што се тиче Титове евакуације

Ма да ти мени ипак појасниш термин "евакуација" Smile
А такође и то какву силу је то натерао на "евакуацију" (један) сс батаљон и "покоји четник"?
07-02-2015, 01:09 AM
Порука: #12
И то СС батаљон који су "скоро уништили" у Дрвару. Blush
07-02-2015, 01:22 AM (Последња измена: 07-02-2015 01:25 AM од ватхра.)
Порука: #13
Николај,
о Дражином повлачењу тако пише Томашевић а цитира мислим Карапанџића.
Да ли му верујеш или не, твој проблем.

За десант на Дрвар имате књигу Славка Одића, на крају наводи немачке документе и даје приказ обостраних губитака. Да ли ћете да верујете њему да је у Дрвару сахрањено стотињак Немаца или Самарџићу је такође ваш проблем.

_____

Шико,
нема шта да ме пече. Матесона сам поручио из Америке и он је скениран и постављен на Знаке.
07-02-2015, 01:34 AM (Последња измена: 07-02-2015 01:35 AM од Николај.)
Порука: #14
(07-02-2015 01:22 AM)ватхра Пише:  Николај,
о Дражином повлачењу тако пише Томашевић а цитира мислим Карапанџића.
Да ли му верујеш или не, твој проблем.
Немој да причаш Баја

Наравно, ниси проверио на шта се позива Карапанџић у тој својој књизи. Ево изненађења века - не позива се ни на шта, јер се он не бакће са фуснотама и изворима (иначе у тој причи, љотићевци разбијају партизане у парампарчад).

Толико о историји и "историчарима" Карапанџићу, Томашевићу и теби (јеби га, овде мора да се пази на скоро сваку реч).

А што се тиче Дрвара, ето ја "верујем" Одићу да је у Дрвару сахрањено "стотињак" Немаца. Не знам само како то доказује да су сви они припадали падобранском батаљону и да су сви ти сахрањени, изгинули у мају 1944. године.
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)