Одговори 

Оцена Теме:
  • 2 Гласова - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Степа Стапановић
20-06-2017, 12:14 PM
Порука: #1
Степа Стапановић
Енглези са којима са причао су опчињени војводом Степом Степановићем па су направили видео на енглеском према тексту са википедије. Видео је леп а ја сам им рекао да не забораве и осталу тројцу а да обавезно направе видео о Живојину Мишићу.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
21-06-2017, 01:05 PM (Последња измена: 21-06-2017 01:07 PM од Andrejevic.)
Порука: #2
RE: Степа Стапановић
Чланак са википедије:
https://sr.wikipedia.org/sr/Степа_Степановић

Неке слике Војводе:
[Слика: 02-01.jpg]

-Војвода Степа и принц Александар на фронту 1916. чини ми се(ако грешим,исправите ме):[Слика: 500px-Vojvoda_Stepa_i_Kralj_Aleksandar_I_.jpg]

-За ову слику не знам где и када је настала:
[Слика: steeee10.jpg]

-Краљ Александар и Војвода Степа на крштењу престолонаследника Петра Другог:[Слика: Kralj_Aleksandar_I_i_Vojvoda_Stepa_Stepanović.jpg]

-Војвода Степа у Краљевини СХС после конгреса Народне одбране 1927:
[Слика: 250px-Vojvoda_Stepa_posle_kongresa_Narodne_odbrane.jpg]

-Још једна врло лепа са истог догађаја:
[Слика: 2ii963m.jpg]

-Овде не видим лепо да ли је генерал или војвода,па не знам када је направљена ова слика,али је Степа у свом кабинету,то знам:[Слика: azj34p.jpg]

-Војвода Степа Степановић у разговору са Војводом Живојином Мишићем на Солунском фронту:[Слика: 350px-Vojvode_Mišić_i_Stepanović_u_srdač...govoru.jpg]

-Двојица Војвода:
[Слика: 30lp6xz.jpg]

-Краљ Петар I, Престолонаследник Александар, генерал Степа Степановић министар војни на свечаности доделе пуковских застава, на Бањици јуна 1911:
[Слика: 800px-Stepastepanovicipetarkaradjordjevic.jpg]

-Престолонаследник Александар разговара на Солунском фронту са војводама Степом Степановићем, Живојином Мишићем и Петром Бојовићем:
[Слика: Razgovor_vrhovnog_komandanta_sa_vojvodama.jpg]

-А сада две тужне фотографије,Војвода на одру:
[Слика: kq5qo.jpg]

[Слика: t6cp6a.jpg]

Пошто сам правио виде-е о Војводи Бојовићу и Војовди Мишићу, ускоро можете очекивати и видео о Војводи Степи,али морам да сакупим још слика и можда неки видео.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
21-06-2017, 04:04 PM (Последња измена: 21-06-2017 04:06 PM од Snake.)
Порука: #3
(21-06-2017 01:05 PM)Andrejevic Пише:  Чланак са википедије:
https://sr.wikipedia.org/sr/Степа_Степановић
....
Пошто сам правио виде-е о Војводи Бојовићу и Војовди Мишићу, ускоро можете очекивати и видео о Војводи Степи,али морам да сакупим још слика и можда неки видео.
Драго ми је да волиш мој чланак на википедији радио сам га 3 месеца од њега су искористили текст за документарац који сам окачио.

Што се тиче слика.

Прва у штабу Друге армије, тада ђенерал Степа овјашњава правце наступања током Церске битке.
Друга слика је настала 1916-1918. године, или је на Крфу или у Солуну.
Трећа слика из 1917-1918. године испред Штаба Врховне Команде у Солуну.
Четврта је испред Новог Двора у Београду (данашње Председништво) 1923. године приликом крштења престолонаследника Петра (потоњег краља Петра II). Војвода Степа га је носио у наручију од Двора до Саборне Цркве.
Пета и шеста си већ одговорио.
Седма је у штабу Друге армије у селу Текеришу где је тада ђенерал израдио план напада 1914. године, на плетеници се уочава монограм краља Петра I јер је Степа био почасни ађутант после одласка са функције Министра војног.
Осма, девета, десета и једанаеста су објашњене.
Дванеста и тринаеста су настале највероватније 28. априла 1929. године. Војвода лежи на свом кревету обучен у војводски шињел. Парадокс да се та плетеница са слике данас налази у Војном Музеју у Београду па је вероватно да није сахрањен у шињелу али у униформи јесте.

23-07-2017, 07:19 PM
Порука: #4
Лепа колор фотографија Војводе.
[Слика: 2mxfjig.jpg]

Само униформа треба да буде СМБ боје,ова боја више вуче на тамно зелену.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
12-08-2017, 09:29 AM
Порука: #5
Пажња !

Ове фотографије које ћете сад видети су враћене из мртвих.Један господин из једне гб групе је "копајући" по интернету "ископао" ове предивне фотографије.
Верујем да скоро сви од вас ове фотографије виде први пут,као и ја.
Пазите само да не паднете са столице од изненађења,јер сма ја лично веровао да скоро неће доћи дан где ће неко уз пуно труда и мало среће наћи неке овакве грандиозне фотографије.

-Бојни Војвода Степа Степановић у кочијама у свом наручју држи принца престолонаследника Петра II на дан крштења младог престолонаследника:
[Слика: Stepa_drzi_prestolonaslednika_Petra_II_u_kocijam.jpg]

-Бојни Војвода Степа Степановић и Вице-адмирал(потоњи Адмирал) Драгутин Прица носе престолонаследника Петра II,а испред њих Армијски Генерал Стеван Хаџић:
[Слика: Vojvoda_Stepa_i_Admiral_Prica_nose_Petra_II_a_is.jpg]

-Вице-адмирал(потоњи Адмирал) Драгутин Прица,Бојни Војвода Степа Степановић и пуковник,војни инвалид,Каралић држе престолонаследника Петра II:
[Слика: 200zayr.jpg]

12-08-2017, 03:26 PM (Последња измена: 12-08-2017 03:30 PM од Snake.)
Порука: #6
(12-08-2017 09:29 AM)Andrejevic Пише:  Пажња !

-Бојни Војвода Степа Степановић и Вице-адмирал(потоњи Адмирал) Драгутин Прица носе престолонаследника Петра II,а испред њих Армијски Генерал Стеван Хаџић:
[Слика: Vojvoda_Stepa_i_Admiral_Prica_nose_Petra_II_a_is.jpg]

Оно што је Андрејевић заборавио да напомене да је Вице-адмирал Драгутин Прица тада именован Маршалом Двора међутим убрзо је прекомандован на другу дужност. Иза војводе Степе стоји дворски лакеј који се звао Никола Картелија. 1991. године Мира Адања Полак је направила сњим интервју и тада је причао о свом боравку на Двору.

О Дворском лакеју Николи Картелији са слике можете чути на овом снимку почевши од 5:08 минута у документарцу о Њеном Краљевском Височанству Књегињи Јелисавети Карађорђевић који је снимљен у периоду од 1989 до 1998. године. Снимак се налази у Југословенској кинотеци.

17-08-2017, 08:47 PM
Порука: #7
Свака част обојици на труду, и на другим сличним темама! Живели Smile
20-08-2017, 08:33 PM
Порука: #8
Војвода Степа Степановић на челу погребне поворке на сахрани Краља Петра I Карађорђевића 1921. године.

[Слика: 209inis.jpg]

20-08-2017, 11:05 PM
Порука: #9
Обе су добре. Нисам их до сада виђао.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
23-08-2017, 08:10 PM
Порука: #10
Пренего погледате слике,да прочитате шта би браћа Срби са простора Зетске бановине (данас им је драже да се називају милогорци,шаст појединцима,али није сад време за то) рекли о Степи и Церској битци.

Војводе Степа поћеро' Поћорека из Србије Јок Признајте да је мало смешно Кез

А сада слике !

-Војвода Степа у шињелу-Солунски фронт не знам које године:
[Слика: originalslika_Solunski-front-Subotsko-Vo...194915.jpg]

-Грб Војводе Степе...врло занимљиво:
[Слика: VojvodaStepa.jpg]

23-08-2017, 11:11 PM (Последња измена: 23-08-2017 11:13 PM од Snake.)
Порука: #11
(23-08-2017 08:10 PM)Andrejevic Пише:  Пренего погледате слике,да прочитате шта би браћа Срби са простора Зетске бановине (данас им је драже да се називају милогорци,шаст појединцима,али није сад време за то) рекли о Степи и Церској битци.

Војводе Степа поћеро' Поћорека из Србије Јок Признајте да је мало смешно Кез

А сада слике !

-Војвода Степа у шињелу-Солунски фронт не знам које године:
[Слика: originalslika_Solunski-front-Subotsko-Vo...194915.jpg]

-Грб Војводе Степе...врло занимљиво:
[Слика: VojvodaStepa.jpg]

1. Ако је Солунски фронт онда је Битољ година вероватно 1916.
2. Грб насеља Војвода Степа код Нове Црње аутор Ненад Јовановић хералдичар.

01-09-2017, 07:39 PM
Порука: #12
[Слика: vojvoda_stepa_kolor.jpg]

https://www.facebook.com/kolorizovanaproslost/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
01-09-2017, 07:43 PM
Порука: #13
(01-09-2017 07:39 PM)Mario Пише:  [Слика: vojvoda_stepa_kolor.jpg]

Odlicno !
Samo mongram Kralja Petra I bi trebao da bude bele boje,ne iste kao i epolete.
Tesko se vidi taj monogram iznad grba dvoglavog orla,ali je tu.

08-05-2019, 12:43 PM
Порука: #14
http://svetinjebraniceva.rs/index.php?op...&Itemid=77
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)