Одговори 

Оцена Теме:
  • 7 Гласова - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Војска Краљевине Југославије - фотографије
30-07-2017, 10:57 AM (Последња измена: 30-07-2017 12:28 PM од Mario.)
Порука: #169
RE: Војска Краљевине Југославије - фотографије
У првом плану од наших војника Армијски ђенерал Милан Миловановић и румунске званице на "Додели Пуковских застава 1930. године"
[Слика: 3_Ev_RNOw.jpg]

https://www.facebook.com/kolorizovanaproslost/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
30-07-2017, 12:31 PM
Порука: #170
(30-07-2017 10:57 AM)Mario Пише:  У првом плану од наших војника Армијски ђенерал Милан Миловановић и румунске званице на "Додели Пуковских застава 1930. године"
[Слика: 3_Ev_RNOw.jpg]

Идентификовао сам бригадног генерала (потоњег дивизијског генерала) десно у питању је Михаило Боди, у то време начелник обавештајног оделења Главног генералштаба.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Пронађи све корисникове поруке
30-07-2017, 12:39 PM
Порука: #171
Ево једна фотографија српске војске у току битке.Наилазио сам на разне податке о овог фотографији.Да ли је ово са Одбране Београда или пак Кумановска битка? Или нешто треће?
[Слика: bitka.jpg]

Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
30-07-2017, 12:56 PM
Порука: #172
(30-07-2017 12:39 PM)Mario Пише:  Ево једна фотографија српске војске у току битке.Наилазио сам на разне податке о овог фотографији.Да ли је ово са Одбране Београда или пак Кумановска битка? Или нешто треће?
[Слика: bitka.jpg]
Sto se mene tice,ne bih znao sta je u pitanju.
Ali znam da cu u skoriji vreme kad se domognem interneta na laptopu napravit temu "Srpska vojska 1912-1919 fotografije i videi",podsetio si me na ovu temu koju sam hteo da otvorim.

Smile

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
02-08-2017, 04:46 PM
Порука: #173
Краљица Марија у посети Ужицу након атентата на краља Александра.

[Слика: 17796254_172739643246156_2632625372883623879_n.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
14-08-2017, 08:10 AM
Порука: #174
8. септембар 1930. пренос посмртних остатака вожда Карађорђа
[Слика: 64kolor.jpg]

14-08-2017, 09:30 AM (Последња измена: 14-08-2017 09:33 AM од Andrejevic.)
Порука: #175
(14-08-2017 08:10 AM)Mario Пише:  8. септембар 1930. пренос посмртних остатака вожда Карађорђа

Odlicno !!!

Samo ne zna da li ovo samo meni ovako izgleda,ali mi boja lica mozda malo pretamna.Izgledaju kao cokoladice.
Mozda da boja lica bude kao na prosloj fotografiji sa renosa posmrtnih ostataka koju ste kolorisali.

Inace ovde divimo Ministra Vojske i Mornarice Armijskog generala Stevana Hadzica koji je dosao da prozbori koju recenicu sa svojim nekadasnjim komandantom Bojnim Vojvodom Petrom Bojovicem.
Izmedju njih Armijski general Milos Jovanovic,do Bojovica Armijski general Djura Dokic i iza njih Admiral Viktor Vikerhauzer.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
15-08-2017, 06:48 PM
Порука: #176
Панта Драшкић
[Слика: Panta_Dra_ki_kolor.jpg]

31-08-2017, 08:07 PM
Порука: #177

Инжењерске вежбе одржане на Чукарици у близини Аде Циганлије 26. септембра 1940. године. На снимку је инжињерска бригада која изводи вежбу прелаз преко Саве. Први пут на неком филму је врховни командант Краљ Петар II у то време још малолетан али у униформи ђенералштабног потпоручника и његов брат од стрица кнез Александар син кнеза Павла. На снимку се појављују у крупном плану командант вежбе тадашњи пешадијски бригадни генерал Линус Деканева, министар војске и морнарице армијски генерал Милан Недић, начелник главног генераштаба и гувернер краља армијски генерал Петар Косић, помоћник врховног испектора војне силе армијски генерал Богољуб Илић и командант града Београда армијски генерал Милорад Петровић Лорд (са наочарима). Сви они стоје на бини а ван бине су помоћници и официри при главном генералштабу.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
08-09-2017, 10:20 PM (Последња измена: 08-09-2017 10:22 PM од Mario.)
Порука: #178
(14-08-2017 08:10 AM)Mario Пише:  8. септембар 1930. пренос посмртних остатака вожда Карађорђа
Прођоше 87. година од овог догађаја...
Очекујте нове бојадисане фотографије

12-09-2017, 06:01 PM (Последња измена: 12-09-2017 06:02 PM од Mario.)
Порука: #179
Војна парада.Приликом додељивања Пуковских застава
[Слика: 60kolor.jpg]

12-09-2017, 06:12 PM
Порука: #180
(12-09-2017 06:01 PM)Mario Пише:  Војна парада.Приликом додељивања Пуковских застава
[Слика: 60kolor.jpg]
Свака част !

У том тренутку самостална чета борних кола Рено Кегрес или М28 како их је наша војса називала.
Касније када се бодије тенкови ФТ-17 попниће се цео батаљон.

13-09-2017, 09:31 PM
Порука: #181
[Слика: image.png]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
14-09-2017, 12:21 AM (Последња измена: 14-09-2017 12:22 AM од Mario.)
Порука: #182
(12-09-2017 06:12 PM)Andrejevic Пише:  У том тренутку самостална чета борних кола Рено Кегрес или М28 како их је наша војса називала.
Касније када се бодије тенкови ФТ-17 попниће се цео батаљон.
Ево мало ближе да приђемо тенку Smile

Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)