Одговори 

Оцена Теме:
  • 7 Гласова - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Војска Краљевине Југославије - фотографије
24-05-2014, 10:18 AM
Порука: #85
RE: Војска Краљевине Југославије - фотографије
[Слика: 57-1.jpg]
[Слика: 57-2.jpg]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
26-05-2014, 03:12 PM
Порука: #86
(21-04-2014 06:57 PM)Бранке Пише:  
(20-04-2014 06:48 PM)мунгос Пише:  Април 1941.
Краљева војска коље Србе у цркви.

[Слика: 2ewgktx.jpg]

Први слева сигурно нема униформу КВ,тако да је цела прича без везе . . .

Според мене тази снимка е пример за пропаганда - и за българите има много такива.

Повече от ясно е, че това е банда цигани, която е опитала да открадне камбаната и е хваната от войниците!
28-05-2014, 03:36 PM
Порука: #87
Краљ Петар 2. и Кнез Павле честитају официрима гарде славу.

[Слика: 103780909047596295395421.jpg]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
29-05-2014, 01:09 PM
Порука: #88
Господе, како је био мршав. И Петар I је био мршав тако, превише. Па ни Александар није био пуно бољи,али погледајте овде Петра II. Врат, струк, као сарага.

Одличне слике. Право благо.

Уздајте се у Бога, и држите барут на сувом.
29-05-2014, 06:28 PM
Порука: #89
[Слика: sdc11584.jpg]
02-06-2014, 10:06 AM
Порука: #90
[Слика: vkj.jpg]

-Анри де ла Рошжаклен
03-06-2014, 11:32 PM
Порука: #91
(26-05-2014 03:12 PM)Иванов Пише:  
(21-04-2014 06:57 PM)Бранке Пише:  
(20-04-2014 06:48 PM)мунгос Пише:  Април 1941.
Краљева војска коље Србе у цркви.

[Слика: 2ewgktx.jpg]

Први слева сигурно нема униформу КВ,тако да је цела прича без везе . . .

Според мене тази снимка е пример за пропаганда - и за българите има много такива.

Повече от ясно е, че това е банда цигани, която е опитала да открадне камбаната и е хваната от войниците!

Слика је код српске цркве. Шта ће Цигани код српске цркве? И Цигани су нижи растом него Срби.
Слика је из прве половине 1941. године, неђе код Босанске Дубице.

Јасно се види да су на слици краљеви војници. Као што има још стотине таквије слика.
И није у питању никаква пропаганда, није тешко предпоставити шта се десило овима људима са слике након што је слика начињена.
04-06-2014, 04:50 PM
Порука: #92
(03-06-2014 11:32 PM)мунгос Пише:  Слика је код српске цркве. Шта ће Цигани код српске цркве? И Цигани су нижи растом него Срби.
Слика је из прве половине 1941. године, неђе код Босанске Дубице.

Јасно се види да су на слици краљеви војници. Као што има још стотине таквије слика.
И није у питању никаква пропаганда, није тешко предпоставити шта се десило овима људима са слике након што је слика начињена.

Извор ?

-Анри де ла Рошжаклен
05-06-2014, 12:36 AM (Последња измена: 05-06-2014 12:37 AM од мунгос.)
Порука: #93
Какав извор тражиш? Није павелић донио ни војску ни државу у џепу. То је све ту било кад је он стигао. Нити он има било какви заслуга за припреме и омогућавање онога до чега је дошло 1941. године. Мачек је већ све био припремио тако да је павелић само дошао и пресјекао свечану врпцу.
Из емиграције је стигла само шака такозвани усташа. Није се ништа десило преко ноћи, како већина неупућени вјерује...

О Србима је гора пропаганда вођена у вријеме такозване бановине хрватске, створене од београдског режима него за вријеме НДХ (за вријеме ндх то није ни било потребе, јер је већ све било орно да крене "побит и поклат све Влахе").

На примјер, одма по оснивању ндх чим су кренули у покоље, хрватска војска, домобрани и усташе, били су највећим дијелом југословенски официри, подофицири и војници и југословенски жандари. Војне операције су углавном водили југословенски краљевски официри, док већина емиграната, усташа, официра и подофицира, имали су мало или никакво искуство и знање, у вођењу рата.

Без југо државе, њезинога апарата и припреме, никад они не би могли спровести оно што су наумили.

И поред свега хвалисања закозвани усташа, да су они срушили такозвану југославију, у томе нема ни трунке истине. Њихов удио у томе свему је био никакав, и мањи од тога.
05-06-2014, 01:04 AM
Порука: #94
Ама човјече, ово је тема посвећена фотографијама ВКЈ (између два рата), а ти си овдје поставио слику усташа, представљајући их као "краљеве војнике".
Слажем се са свиме што си написао у претходном посту, али какве то везе има са овим?
Питао сам за извор око тога гдје је настала фотографија, пошто си рекао да је код Дубице.
Иначе, ево те исте фотографије на знаци.нет, гдје се, такође, каже да су усташе у питању...
http://www.znaci.net/fotogalerija/fotogalerija09.html

-Анри де ла Рошжаклен
05-06-2014, 01:12 AM (Последња измена: 05-06-2014 01:17 AM од мунгос.)
Порука: #95
Не сјећам се ђе сам то читао. Знам да су сатјерали људе у цркву ту и побили их.

Цитат:каже да су усташе у питању...

Каже. Јер су сви они за југо-комунистичку пропаганду били "усташе". Ко да им је неко гледао у џеп да ли имају чланску карту или не. Подробније о томе у књизи "Усташе", Срђе Трифковића, која је јединствено дјело које се специфично баш тиме бави.

По оснивању такозване ндх, Хрвати су имали државу и војску. Одакле им? Сигурно је павелић донио у џепу. Нити су се они одједном сјетили, онако из досаде, Ајмо побити Србе.

Потребно је понешто и прочитати о томе да би се боље разумјело шта се десило и зашто. Југо војска је тренирала кољаче годину дана прије рата (Петар Кривошић, Записи са Цетине).
05-06-2014, 03:09 PM
Порука: #96
Ово није униформа регуларне југословенске војске(ако зумираш слику видећеш да војник који гледа у камеру има нацртану коњску потковицу на шлему-симбол војника бечке и Хитлерове коњушнице . . .

Тако да не знам зашто је слика спорна . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)
06-06-2014, 06:56 AM (Последња измена: 06-06-2014 06:57 AM од мунгос.)
Порука: #97
Нијесам стручњак за униформе, али онако од ока, река би да су униформе од краљевске војске, као и они што их носе, командују итд.

Цитат:има нацртану коњску потковицу на шлему-симбол војника бечке и Хитлерове коњушнице

Дакле, све осим знака је исто. А могли су и знак задржати, не би био никакав проблем.

Не знам каква је у питању бечка и Хитлерова коњушница, али знам да је тај знак и тај покрет настао прије него што је ико и знао за Хитлера, и то не у бечкој коњушници, него у београдској (исти вођа тога покрета је био посланик београдског југо режима и политички и лични пријатељ многије србијански политика).
06-06-2014, 09:43 AM
Порука: #98
[Слика: image.jpg]
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)