Одговори 

Оцена Теме:
  • 7 Гласова - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Војска Краљевине Југославије - фотографије
04-01-2018, 10:03 PM
Порука: #197
RE: Војска Краљевине Југославије - фотографије
Имаш ли годину када је ово сликано? Или било који други податак?
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
04-01-2018, 10:05 PM (Последња измена: 04-01-2018 10:14 PM од Andrejevic.)
Порука: #198
Само тренутак, могу да пронађем како се зове овај бригадни генерал па према томе да се оријентишемо када је био помоћник команданта жандармерије и да видимо која би могла бити година.

(04-01-2018 09:44 PM)Andrejevic Пише:  Најбољи жандарми у класи добијају награде од помоћника команданта жандармерије.
[Слика: zandarmerija.jpg]
Да се не чудите због униформе овог генерала,он је био пешадијски бригадни генерал у том тренутку, али је био на дужности помоћника команданта жандармерије.

Пешадијски бригадни генерал који додељује награде најбољим жандармима у класи је Коста Вујичић.
Био је помоћник команданта Жандармерије од 4.12.1928-19.3.1935.
Тако да је ово настало у периоду од 1929-1934. пошто се види да је пролеће или лето па тако крај 1928 и почетак 1935 не штимају.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
24-01-2018, 07:41 PM (Последња измена: 24-01-2018 07:42 PM од Перун.)
Порука: #199
Гуслар је академски сликар Михаило Миловановић, поред њега, лежи надлакћен, ген. Крста Смиљанич. Препознајете ли још некога?

[Слика: IMG1.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
24-01-2018, 07:49 PM
Порука: #200
Онај што га убише комунисти у "Ужичкој републици"?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
24-01-2018, 07:57 PM (Последња измена: 24-01-2018 08:37 PM од Перун.)
Порука: #201
(24-01-2018 07:49 PM)Николај Пише:  Онај што га убише комунисти у "Ужичкој републици"?

Да, нажалост. Управо читам књигу ,,Академски сликар М.М.". Свима је препоручујем ако успете да дођете до ње.

Михаило Миловановић је био велики човек убијен од стране малих људи, ако се уопште могу тако назвати.

Не само да су убили човека, убили су његово име, рад и дела тако да сада, огромна већина људи за њега није ни чула.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
27-01-2018, 11:47 PM (Последња измена: 27-01-2018 11:54 PM од Snake.)
Порука: #202
(20-10-2017 02:19 PM)Andrejevic Пише:  Vrlo lepe fotografije imamo danas.

Jedna od godišnjih velikih vojnih parada 6. septembra,nisam siguran koje godine,možda je 1932. godina u pitanju.
Na fotografiji Kralj Aleksandar I,knez Pavle i generali.Ovaj drugi general levo (naše desno) od kneza Pavla mi liči na,u to vreme,načelnik Glavnog Gneneralštaba,armijski general Milana Milovanović (prvi general sa Pavlove leve strane se ne vidi od konja kneza Pavla).Isto tako vrlo mi je poznat general četvrti sa leve strane kneza Pavla,nosi belu lentu (najverovatnije orden Sv. Save I stepena) i ima male brkove,ali ne mogu da se setim ko je.Takođe,vrlo mi je poznat general koji je skroz neše levo i stoji,nosi akselbender i čini mi se da je divizijski general,vrlo poznat oblik lica ali ne mogu da se setim trenutno,ko su ta dvojca.
[Слика: 28-2-1024x673.jpg]
U svakom slučaju vrlo divna fotografija.

Sledeća:
Vojna parada 6.9.1935. godina.
Knez Pavle kao konjički brigadni general u svojstvu prvog namesnika.Iza su načelnik Glavnog generalštaba armijski general Ljubormir Marić,armijski general Bogoljub Ilić i ovog dicizijskog generala u sredini sa akselbenderm i spuštenom glavom ne mogu da prepoznam.
[Слика: 20-2-1024x832.jpg]

На првој фотографији генерали се слабо виде док на другој фотографији генерал који није препознат је Петар Косић.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
25-02-2018, 08:12 PM (Последња измена: 25-02-2018 08:13 PM од Mario.)
Порука: #203
Пуковник Шешић,Сешић,Шесић не знам тачно нашох фотографију на гуглу
[Слика: 123.jpg]

https://www.facebook.com/kolorizovanaproslost/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
25-02-2018, 10:51 PM
Порука: #204
Одлично!
Само мала исправка, на слици је потпуковник.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
30-04-2018, 05:08 AM
Порука: #205
Мени непознат официр краљевине,нађох фотографију на неком сајту
[Слика: 209335_115955116_vojak_kolor.jpg]

Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
30-04-2018, 08:35 AM
Порука: #206
[Слика: IMG_7618.jpg]

.

Борити се са комунизмом до последње капи крви, не штедећи свој живот чак и онда када је тај комунизам на себе ставио маску ''Свете Русије''.

Влади́мир Христиа́нович Дава́тц
01-05-2018, 10:17 PM (Последња измена: 01-05-2018 10:18 PM од Перун.)
Порука: #207
Своме мртвом команданту, мајору Василију Луковићу, војници су бајонетима у камену укресали пар речи захвалности. Камен је годинама чуван у селу Јабланица, на Цигли, где се и сада споменик налази. Добри људи села Јабланице и општине Кнић, одакле је мајор Луковић, 2014. године, на стогодишњицу погибије, подигли су спомен-чесму и уградили камен који је претходно рестауиран.

Mајор Луковић погинуо је на самом почетку рата тако да се овај споменик може сматрати једним од првих споменика неког официра из периода Великог рата.

[Слика: SAM_3610.jpg]

[Слика: SAM_3612.jpg]

[Слика: SAM_3615.jpg]

04-05-2018, 02:45 PM
Порука: #208
Петар Чолак-Антић, потпоручник коњице Кр. Гарде (лево) и Павле Бабац, потпоручник пешадије Кр. Гарде (десно)

Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)