Одговори 

Оцена Теме:
  • 3 Гласова - 4 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Жена
06-12-2015, 02:23 AM
Порука: #15
RE: Жена
Написаћу нешто из личног искуства, надам се ускоро.

Добра ноћ свима.

П.С. Нисам ја за вас али вам нећу замерити ако ми то кажете.

[Слика: 2767525781.gif][Слика: 4199578773.gif]

Људи стварају дела, а жене људе. (Роман Ролан)
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
06-12-2015, 02:57 PM
Порука: #16
Што, да ниси неки црвендаћ. Smile
06-12-2015, 05:12 PM
Порука: #17
Шок

Наопако да сам црвендаћ! Односило се на учешће на сајту. Слаб сам играч на оваквом терену али добар читач што не би требало замерити уметничкој души. Шта ћу ја онда овде, могла бих се запитати, а одговор је у мом потпису и при дну празна тема за жене и о женама. Осећам се дискриминисаном, чак морам "носити" шајкачу ако се пожелим насмешити. Smile

06-12-2015, 07:19 PM
Порука: #18
Само ти удри по теми,нисам приметио да ти овде било ко шта замера,чак мислим да твоје друштво овде свима прија,али се плаше да то јавно кажу!

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
06-12-2015, 09:35 PM
Порука: #19
Хвала на подршци, смедерево!

Заиста ми нико ни на чему не замера макар за сада а верујем да ће тако бити и даље. Ако некоме не одговара моје писање увек ме је лако прескочити. [Слика: 1380648362.gif]

07-12-2015, 09:24 AM
Порука: #20
Машо само ти пиши по форуму ! Ко је тај коме смета твоје писање живо ме интересује , а видим да нема такијех !

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"[/size]
14-03-2016, 09:19 PM
Порука: #21
Нико ми ни на чему не замера, јашард. Мало пишем јер све се мислим коме још треба неко женско да прича бајке како неки мисле. Али бајки нема, макар што се мене тиче. Давно сам престала да верујем у њих.

Увек сам се питала, зашто жене у политици? Шта им је мотив? Која је жена показала и доказала да се остварила као добар политичар? Таква ми није позната.

Овде не подразумевам жене борце јер жена је човек једнако као и мушкарац и у њој је једнако инстинкт за самоодржањем, љубав према свом народу, жеља за очувањем свега што неко жели обезвредити, уништити... Ту смо исти, подједнако ћемо се дати али не на исти начин.

Подићићу терет пет пута мањи од терета кога ће подићи мушкарац и подједнако ћемо се уморити.

На крају, жена рађа борца.

19-04-2016, 12:32 AM
Порука: #22
Има ли ко неки фини рецепт за васкршњи пост, а ако некога занима нешто из мог искуства ту сам да припомогнем. Smile

Није ми намера да од теме правим гастрономски део али што да не кад-кад, и кување је креација.

19-04-2016, 02:48 AM
Порука: #23
Хтједох ти нешто послати за Васкрс, али сам сад видио да тражиш за пост а не за мрс. Могу ти препоручити књигу, која није додуше рецепт, али има везе са исхраном (здравом!). То је "Баште као некад" од монахиње Атанасије Рашић.

https://www.srbizasrbe.org/
19-04-2016, 12:15 PM
Порука: #24
(19-04-2016 12:32 AM)Маша Пише:  Има ли ко неки фини рецепт за васкршњи пост, а ако некога занима нешто из мог искуства ту сам да припомогнем. Smile

Није ми намера да од теме правим гастрономски део али што да не кад-кад, и кување је креација.

Дај неки рецепт...

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
22-04-2016, 03:03 PM (Последња измена: 22-04-2016 03:06 PM од Маша.)
Порука: #25
(19-04-2016 02:48 AM)Романија Пише:  Хтједох ти нешто послати за Васкрс, али сам сад видио да тражиш за пост а не за мрс. Могу ти препоручити књигу, која није додуше рецепт, али има везе са исхраном (здравом!). То је "Баште као некад" од монахиње Атанасије Рашић.

Супер, пошаљи. Увек се нешто ново сазна, одгонетне и тако. Гледам да користим што квалитетније намирнице али и да их исправно користим. Неретко набављам са стране док не решим нешто паметније.

(19-04-2016 12:15 PM)смедерево Пише:  Дај неки рецепт...

За почетак ево интересантног видео записа, а после ћу мало ја. [Слика: 1380648362.gif]

17-05-2016, 09:44 AM
Порука: #26
(19-04-2016 12:15 PM)смедерево Пише:  
(19-04-2016 12:32 AM)Маша Пише:  Има ли ко неки фини рецепт за васкршњи пост, а ако некога занима нешто из мог искуства ту сам да припомогнем. Smile

Дај неки рецепт...

Биће и рецепата али пре тога да оставим фотографију овогодишњих васкршњих јаја. И то се кува. Smile

(Чуваркућу сам одмах одложила на сигурно место.)

[Слика: Fotografija4016.jpg]

01-06-2017, 06:38 PM (Последња измена: 01-06-2017 06:42 PM од Ултрадесничар.)
Порука: #27
Данас ступио на снагу контраверзни Закон о заштити и борби против насиља у породици.

http://www.parlament.gov.rs/upload/archi...%20lat.pdf
24-01-2018, 02:38 AM (Последња измена: 24-01-2018 02:40 AM од Романија.)
Порука: #28
У Плужинама, у Гојковића долу, Принц Еуген дивизија, сачињена од Њемаца и усташа је 6. јуна 1943. године запалила колибу у коју су претходно били затворили 60 житеља из села.

Када су злочинци упали у село, спасио се свако ко је имао среће да се домогне шуме прије него што је био ухваћен, а међу таквима је била и седамнаестогодишња љепотица Јаглика Аџић. Али кад је чула вриску и кукњаву сељана, међу којима је препознала и глас свог осмогодишњег, као и двогодишњег брата, није се дуго колебала него се вратила у село, како би и сама страдала са својом породицом.

Међутим, када ју је угледао главни заповједник, одмах је наредио да ова дјевојка несвакидашње љепоте буде издвојена са стране, тј. да не буде спаљена заједно са својом породицом и осталим сељанима, након чега је 60 људи затворено у колибу која је потом запаљена.

Када се ватра распламсала, када су се крици очајних сељана почели проламати одјекујући међу брдима, Јаглика се неочекивано отргла војницима који су је држали, дотрчала до колибе и и скочивши у ватру убрзо нестала у пламену.

Ова храбра Пивљанка никада није одликована, никад нигдје није постављена њена биста. Једино на улазу у Плужине гдје се трагедија догодила, налази се спомен плоча са биљешком да су на том мјесту Њемци и усташе починили злочин над цивилима.

Међутим, Српска православна црква иако Јаглику није прогласила светицом, ипак се њен лик нашао на зиду Храма Христовог васкрсења у Подгорици што је уједно једини гарант да ће ова хребра дјевојка бити сачувана од заборава.

https://www.srbizasrbe.org/
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 2 Гост(а)