Одговори 

Оцена Теме:
  • 6 Гласова - 4.33 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Живојин Мишић
12-08-2017, 03:51 PM (Последња измена: 12-08-2017 03:51 PM од Snake.)
Порука: #99
RE: Живојин Мишић
(12-08-2017 01:22 PM)Mario Пише:  Захваљујем Smile
Ја сам исто у првом тренутку мислио да је огрлица златне боје...но нашао сам слику те огрлице и она је у таквој боји.
[Слика: Mi_i_ev_orden_svetog_Mihaila_i_svetog_or_a_na_o.jpg]
А орден Ратни крст са паломом иде у овим нијансама Smile
[Слика: CroixdeGuerreFR-BronzePalm.png]
Захваљујем се у сваком случају!

Драго ми је да волиш моју слику Ордена Светог Михаила и Светог Ђорђа специјалног реда на огрлици. Усликао сам пре пар година у Војном Музеју. Тај орден је Војводи Живојину Мишићу донео на Солунски фронт, генерал (потоњи фелдмаршал) Џорџ Милн са поруком од Краља Џорџа V, да га производи у почасног витеза бакалауреја (код нас познатијег као сер, или енглески Sir). Након Другог светског рата породица војводе Мишића је живела у великом сиромаштву па је његова супруга контактирала председника Тита да Војни Музеј откупи његова одликовања и мемоаре што је учињено.
Што се тиче Ратног крста са палмом постоје три врсте: са бронзаном чији је власник био управо војвода, са сребрном чији је власник био Краљ Александар I и са златном чији је власник била једино наредник Милунка Савић.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
12-08-2017, 04:04 PM
Порука: #100
Inace kod ordena na ogrlici,jedan kolekcionar mi je rekao da je pozlata vremenom otpala,ali da se uz pomoc hemije moze vratiti stari sjaj ordena.
E sada da li to znaci da ce orden samo da sija ili se moze vratiti i zlatna boja nisam siguran.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
12-08-2017, 04:23 PM
Порука: #101
(12-08-2017 04:04 PM)Andrejevic Пише:  Inace kod ordena na ogrlici,jedan kolekcionar mi je rekao da je pozlata vremenom otpala,ali da se uz pomoc hemije moze vratiti stari sjaj ordena.
E sada da li to znaci da ce orden samo da sija ili se moze vratiti i zlatna boja nisam siguran.

Може ако се однесе рестауратору па се поново нанесе слој позлате.

23-08-2017, 08:16 PM
Порука: #102
До сада не виђене фотографије на форуму,а Бога ми ни ја их до сада нисам видео.

-Војвода Мишић вероватно или на Крфу или на Солунском фронту седи за столом и пије кафу вероватно:
[Слика: j11710.jpg]

Ова фотографија која сада следи говори више од 1000 речи о нашем Војводи !!!
-Војвода Мишић одаје почаст погинулим српским војницима :
[Слика: zivojin-misic-8.jpg]
Ово је заиста дирљива и лепа фотографија !

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
24-08-2017, 11:28 AM
Порука: #103
Биографија у 12 минута о шовеку који је у српском народу посао легенда.

ПС:
Када одгледате видео,задња слика у том видеу је погрешна,а ви мени реците зашто је та слика погрешна тј. зашто јој није место у овој биографији ?

29-08-2017, 01:30 PM
Порука: #104
(24-08-2017 11:28 AM)Andrejevic Пише:  ПС:
Када одгледате видео,задња слика у том видеу је погрешна,а ви мени реците зашто је та слика погрешна тј. зашто јој није место у овој биографији ?
Стварно не би знао зашто је погрешна задња фотографија,али хвала за овај видео!

https://www.facebook.com/kolorizovanaproslost/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Посети веб страницу корисника Пронађи све корисникове поруке
29-08-2017, 01:49 PM
Порука: #105
Poslednja fotografija je pogresna jer je to polaganje venca na grob Vojvodi Petru Bojovicu.
Trebali su da nadju neku fotografiju sa polaganja venca na grob Vojvodi Misicu jer je o njemu ovaj video.

Misic ima ogroman spomenik nad svojom grobnicom,dok Bojovic ima samo bistu,a ta bista se vidi na poslednjoj slici u ovom videu o Misicu.

-Polaganje venca na grob Vojvode Misica:
[Слика: POP_9678a.jpg1.jpg]

-Polaganje venca na grob Vojvode Bojovica:
[Слика: IMG_1437121181.jpg]

Razlika u izgledu i velicini spomen-bisti je vise nego ocigledna.
Osim toga Misic na svom spomeniku ima jednu damu koja stoji do njega,a Bojovic nema.
[Слика: 71844111.jpg]

[Слика: grobnica%20petra%20bojovica.jpg]

29-08-2017, 02:42 PM (Последња измена: 29-08-2017 02:49 PM од Snake.)
Порука: #106
(29-08-2017 01:49 PM)Andrejevic Пише:  Poslednja fotografija je pogresna jer je to polaganje venca na grob Vojvodi Petru Bojovicu.
Trebali su da nadju neku fotografiju sa polaganja venca na grob Vojvodi Misicu jer je o njemu ovaj video.

Misic ima ogroman spomenik nad svojom grobnicom,dok Bojovic ima samo bistu,a ta bista se vidi na poslednjoj slici u ovom videu o Misicu.

-Polaganje venca na grob Vojvode Misica:
[Слика: POP_9678a.jpg1.jpg]

-Polaganje venca na grob Vojvode Bojovica:
[Слика: IMG_1437121181.jpg]

Razlika u izgledu i velicini spomen-bisti je vise nego ocigledna.
Osim toga Misic na svom spomeniku ima jednu damu koja stoji do njega,a Bojovic nema.
[Слика: 71844111.jpg]

[Слика: grobnica%20petra%20bojovica.jpg]

Бојовић и није имао спомен бисту до 1989. године, постојао је само споменик поред којег стоји гарда на слици, док је Мишићу споменик направљен 1922. године, одатле девојка са палмом.

[Слика: Spomenik_Vojvode_Petra_Bojovi%C4%87a_na_...roblju.jpg]
Тих година кад се прође Новим гробљем није се ни знало да је ту сахрањен Војвода Петар Бојовић (знали су они који су га сахранили и причали су пријатељима и поштоваоцима) јер му је име било уклесано скоро на дну што из даљине није могло бити уочено.

04-10-2017, 03:32 PM
Порука: #107
Војвода Живојин Мишић са породицом
На фотографији снимљеној у Солуну 1918.године су коњички капетан друге класе Радован Мишић (најстарији војводин син), поред њега је његова вереница (касније супруга) Ирма Мишић (девојчки Тазија), пуковник (потоњи генерал) Милан Миловановић, војводина супруга Лујиза Мишић, па војвода Живојин Мишић, његов најмлађи син Војислав Мишић, поред је пуковник (потоњи генерал) Радован Обрадовић и највероватније синовац Милорада Павловића Крпе, Миодраг Павловић.
Преузето са ФБ странице Србска Историја
[Слика: 22154454_1080343058768963_6743711340432245952_n.jpg]

Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
04-10-2017, 08:33 PM
Порука: #108
(05-07-2015 11:38 PM)Snake Пише:  
(02-07-2015 02:32 AM)Вукашин Петковић Пише:  [Слика: misicev-porodicni-album.jpg]
Породична
Да то је снимљено 1918. на слици су коњички капетан друге класе Радован Мишић (најстарији војводин син), поред њега је његова вереница (касније супруга) Ирма Мишић (девојчки Тазија), пуковник (потоњи генерал) Милан Миловановић, војводина супруга Лујиза Мишић, па војвода Живојин Мишић, његов најмлађи син Војислав Мишић, поред је пуковник (потоњи генерал) Радован Обрадовић и највероватније синовац Милорада Павловића Крпе, Миодраг Павловић. Локација Солун.
А они преузели фотографију и опис са нашег форума. Ракија
09-10-2017, 12:00 AM
Порука: #109
[Слика: 1_GZktkq_TURBXy9k_M2_Y2_Nz_Iy_ZWVj_ODYy_...c_GVnk.jpg]
Војвода Живојин Мишић и коњички пуковник Ђорђе Ђорђевић са савезничким официром
15-10-2017, 08:25 AM
Порука: #110
Војвода Мишић (десно) и пуковник (потоњи генерал) Милош Васић (лево)
[Слика: rHOtF.png]
Од сада ме можете пратити и овде Smile
https://www.facebook.com/%D0%9A%D0%BE%D0...152494307/

10-02-2018, 02:33 PM
Порука: #111
Живојин Мишић, након унапређења у чин генерала 1912. године.
[Слика: 1912._.kolo.jpg]

10-05-2018, 09:34 AM
Порука: #112
[Слика: 417986_517242988306502_1961873867_n.jpg]
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)