Одговори 

Оцена Теме:
  • 5 Гласова - 4.2 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Живот у Средњевековној Србији
24-03-2020, 07:08 PM
Порука: #29
RE: Живот у Средњевековној Србији
(24-03-2020 03:15 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(16-03-2020 08:02 PM)пек. Пише:  Шта мислите о Живојину Андрејићу? Стварно је добро истражио где се налазила која жупа у средњовековној Србији али оно што пише о Немањићима је чудно по њему цар Душан се женио два пута и кнез Лазар је Душанов син из првог брака.

То први пут чујем. Кез

Појма немам,тај период је мутан,а они који се њиме баве труде се да замуте још више.

Ја сам из више извора чуо да је Душан имао двоје деце,сина и кћер,а и за Лазара сам се наслушао разних анегдота.

Али би сигурно многи волели да повежу чувено "проклетство" које је бацио краљ Стефан Дечански на цара Душана и потомке, а које се на тај начин испоставило на кнезу и Косову пољу. Кез
Пронађи све корисникове поруке
Цитирај ову поруку у одговору
25-03-2020, 01:32 PM
Порука: #30
(24-03-2020 07:08 PM)Краљ ће се вратити Пише:  Али би сигурно многи волели да повежу чувено "проклетство" које је бацио краљ Стефан Дечански на цара Душана и потомке, а које се на тај начин испоставило на кнезу и Косову пољу. Кез

Ми о том периоду не знамо скоро ништа и немамо релевантне историчаре за тај период.Ако их којим случајем имамо,не оглашавају се.
04-05-2020, 02:28 PM
Порука: #31

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)
Одговори 

[-]
Podeli (Prikazi sve)
Facebook Linkedin Twitter Digg

Скочи на Форум:

Корисник(а) прегледа ову тему: 1 Гост(а)