Погледи форум

Пуна Верзија: Жена
Тренутно прегледате lite верзију форума. Погледајте пуну верзију са одговарајућим обликовањима.
Страница: 1 2
[Слика: prava_samohrane_majke_tabfull.jpg]
[Слика: majka-deca-priroda_620x0.jpg]

Мајке су осетљивије на своју децу од очева јер су оне више сигурне да су то заиста њихова деца. - Аристотел

Ех, и тај Аристотел је знао да лупи. Креза

О жени се пишу песме, књиге; жена се "бележи" фотографијом, бојом, оловком, музиком...
Сликар Милутин Дедић је рекао "Жена је најлепша појава после Сунца".

Једна од најлепших песама о жени и велики Јован Дучић

ПЕСМА ЖЕНИ

Ти си мој тренутак, и мој сен, и сјајна
Моја реч у шуму; мој корак, и блудња;
Само си лепота колико си тајна;
И само истина колико си жудња.
Остај недостижна, нема и далека —
Јер је сан о срећи виши него срећа.
Буди бесповратна, као младост; нека
Твоја сен и ехо буду све што сећа.
Срце има повест у сузи што лева;
У великом болу љубав своју мету;
Истина је само што душа проснева;
Пољубац је сусрет највећи на свету.
Од мог привиђења ти си цела ткана,
Твој је плашт сунчани од мог сна испреден;
Ти беше мисао моја очарана;
Симбол свих таштина поразан и леден,
А ти не постојиш нит си постојала;
Рођена у мојој тишини и чами,
На сунцу мог срца ти си само сјала:
Јер све што љубимо створили смо сами.

[Слика: Study%20Of%20A%20Woman%20In%20Red.jpg]
Jean-Jacques Henner
Мисли о жени:

Andrić
"U svakoj ženi ima đavo koga treba ubiti ili poslom ili rađanjem, ili i jednim i drugim; a ako se žena otme i jednom i drugom, onda treba ubiti ženu."

[Слика: 3464355637.gif]

Или сам глупа па не разумем или је Андрић ово писао пред крај живота. Постоји ли на овом свету неко а да ништа не ради па нека је то и најгрешнија радња?
Pikaso
"Lepe žene su potrebne samo ljubavnicima i slikarima bez mašte."

Ваљда је под "љубавнике" сврстао и супруге.
Никола Тесла

Никад не веруј сјају у очима жене. То је вероватно светло што продире кроз њену шупљу главу.

[Слика: mileva-maric_1.jpg]
Мајка је особа која када види да је остало четири кришке пите за петоро људи, изјави да никада није волела питу. (Tenneva Jordan)

Ништа, идем сама, како пре рекох.

Пада ми на памет идеја па ћу је ако не одмах, онда сигурно у току дана реализовати.

Не можете ви Мушки свете да будете једини важни. [Слика: 1380648362.gif]
Пишите о политици али пустите и нас да дишемо на овом форуму, можда се деси нека чаролија као што то само жене знају произвести. [Слика: 1179806630.gif]
[Слика: 2qkqqvd.jpg]
смедерево, фина фотографија, хвала и добра вам ноћ трајала. [Слика: 3628341707.gif]
Шта све може жена?

Да кренемо, да се мало зауставимо а онда, пођимо даље а ко зна када ћемо се зауставити... до неких крофни, приганица, бомбица и медених залогаја...

Жена је Мајка.

Мајка ме роди, мајка ме научи таман толико да ми је могла рећи "збогом". Није отишла од мене душом, стално смо заједно а једино тако и трајемо - сви.

Неко каже да су они браон лептири наши драги покојни па нас надзиру и брину шта радимо. Можда је тако само... питам се где су зими? Моја Мајка је знала да сам зимогрожљива па се све мислим, где је ових месеци у годинама које прођоше па да ме ушушка када дуне северац или ме то њени вунени јоргани греју?

Ову песму не могу говорити осим на руском.

Неки кажу... пусти патетику а ја њима, не вреди, да ми је микрофон или макар да ме чују још неки осим моје Мајке, знам да би било боље него што су дочекали.
Знаш руски?
Знала сам руски боље него српски али то беше давно па сам заборавила. Свеједно, све може да се обнови а он што никада не може да се избрише је разумевање руске душе.

Г. Самарџићу, немојте се разочарати због мог одговора,.

Наредни пута ћу писати о "случајностима" и Русима.

Нисте ту, па где сте? Зар вам је ово место мање важно него мени? [Слика: 3464355637.gif]
Ту сам, али одјављујем се сада. Smile
Зашто бих се разочарао, и ја сам некада много боље знао руски него сада. Сада могу још да читам, али да говорим, Бога ми тешко. Smile
Било би лепо видети те чланке о Русима.
Страница: 1 2
Референтни URL